DomůAkční nabídkaOmamná vůně švestek: Jednoduchá výroba nástrahy na kapry z švestkového prášku

Omamná vůně švestek: Jednoduchá výroba nástrahy na kapry z švestkového prášku

- Reklama -

Sladké příchutě patří při jarním rybaření k těm nejúspěšnějším. Hodně rybářů v aktuálním období chytá na medové nebo vanilkové nástrahy. Co ale vyzkoušet švestku? Ta totiž dokáže při rybaření divy. 

Ilustrační foto: MVDE

Švestková příchuť je neodmyslitelnou součástí moderního rybaření. Právě tahle vůně dokázala v minulých sezónách nachytat obrovské množství ryb. Přesto se ale tahle příchuť nikdy nestala tak masovou záležitostí, jako třeba již zmíněné medové nebo vanilkové nástrahy. A to je škoda, protože právě švestková příchuť při jarním rybaření skvěle funguje.

 

Švestkový prášek na ryby MVDE

Znáte tenhle vonící prášek na ryby? Jedná se o práškový atraktor od belgické firmy MVDE, která patří k světovým producentům rybářského krmení. Právě návnady od této společnosti používají rybáři po celém světě. A součástí obrovského sortimentu jsou i vonící prášky, které vydávají velmi silné aroma. Oblíbeným práškovým atraktorem je tento švestkový prášek, který je dostupný na tomto e-shopu

Práškový atraktor v příchuti švestka do krmení na ryby

Ano, ta koncentrovaná vůně těchto práškových atraktorů MVDE je opravdu obdivuhodná. Pro představu: Původně jsou tyto atraktory určené pro vylepšení krmných směsí, a jelikož jde opravdu o hodně koncentrovanou vůni, tak 250 gramový pytlík dokážou „ovonět“ až 10 kilo krmení. Tohle je fakt síla! Ono výrazné aroma je tak tou nejsilnější zbraní těchto prášků, které lze ale využít i jinak…

Tři kuličky těsta na kapry na lidské dlani

Rybáři totiž tyto vonící prášky nepoužívají jenom pro zatraktivnění krmení. Ne! Z prášku jde totiž vyrobit i fantastickou nástrahu, která ve vodním prostředí spolehlivě pracuje. Jde o krásně vonící těsto nebo obalovačku, se kterou jdou obalovat různé nástrahy, ale také samostatně chytat. A skvěle to funguje…

 

Jednoduchá výroba švestkového těsta, které „kouří“

Domácí výroba švestkového těsta je opravdu velmi jednoduchá. Stačí, když do misky rozbijeme 1 vajíčko, ve kterém rozmícháme požadované množství cukru. Jelikož ryby po „zimním spánku“ hledají potravu bohatou na energii, tak doporučujeme do vajíčka přidat více cukru, aby nástraha byla hodně sladká. Tenhle „detail“ kolikrát rozhoduje o (ne)úspěchu.

VIDEO: Jednoduchá výroba domácího těsta ze švestkového prášku. Jak na to? 

A pak stačí do takto připraveného „základu“ vysypat švestkový prášek. S dávkováním opatrně! Je zapotřebí udělat těsto takové, aby se s ním dobře pracovalo, aby bylo tvárné jako plastelína. Při výrobě máme dvě možnosti. Zaprvé: Těsto vyrobíme ze samostatného prášku, což je lepší, protože bude mít výraznější vůni. Anebo zadruhé: Můžeme jej vyrobit z prášku a přidané krupice, díky které bude mít „gumovější“ konzistenci.

Ano, je zapotřebí říct, že pokud vyrobíme těsto ze samotného prášku, tak ono po ztuhnutí bude tvrdší. Ovšem to vadí jen málokomu, protože stačí ulomit kousek tvrdšího těsta a esencí ho trochu navlhčit. Rázem se pak s těstem zase dobře pracuje – pohodlně se s ním obalují jiné nástrahy, anebo se tvaruje do tvaru kuličky.

Kulička těsta na kapry uvolňuje atraktivní látky do vody

Kromě výrazné vůně tohoto těsta je potom ještě velkou předností to, že nástraha po vhození do vodního prostředí „krásně kouří“. Ano, když rybář nastražené těsto nahodí do vody, tak se z něj začne uvolňovat „mráček“ velmi drobných částeček, a skutečně to vypadá, jako by se z nástrahy kouřilo.

Tenhle efekt je velmi důležitý zejména při lovu ryb v hodně čisté vodě, kdy drobné částečky dokážou přilákat ryby i z větší vzdálenosti. Švestkový prášek pro výrobu těsta a vylepšení krmení najdete na tomto rybářském e-shopu .

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -