DomůNovinkyZačnou se regulovat vydry na pstruhovkách? Rybáři jednali o dopadech predátorů

Začnou se regulovat vydry na pstruhovkách? Rybáři jednali o dopadech predátorů

- Reklama -

Představitelé Českého rybářského svazu se sešli s předsedou Zemědělského výboru. A rybáři s ním řešili palčivé otázky ohledně rybožravých predátorů. Řeč padla dokonce i o přísně chráněné vydře.

Foto: Český rybářský svaz

Předseda Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Michal Kučera pozval nejvyšší představitele Českého rybářského svazu jednatele Romana Heimlicha a předsedu Karla Macha k jednomu stolu. O setkání informoval Český rybářský svaz

A právě u něj se rybáři bavili třeba o palčivých problémech ohledně rybožravých predátorů, kteří ročně způsobí na tuzemských vodách nemalé škody. Český rybářský svaz uvádí, že rybožraví predátoři na rybářských revírech zlikvidují ryby za více jak 100 miliónů korun, kdy 60 miliónové škody působí kormoráni, 40 miliónové potom vydra.

 

Rybáři se s předsedou bavili o regulaci vydry

Aktuální pravidla rybářům dovolují se bránit jen částečně. Například u kormorána je možný odstřel, ovšem s vydrou rybáři takto bojovat zatím nemohou. „Ztráty jsou mnohdy neudržitelné a budeme velmi rádi, pokud se do budoucna podaří nalézt kompromis mezi hospodařením v krajině a ochranou přírody,“ zní z Českého rybářského svazu.

Rybáři vítají vyplácení zástřelného u kormorána velkého, které si přeje Český rybářský svaz ponechat. Toto vyplácení financí střelcům je z pohledu rybářů motivační, a i díky němu se ročně odstřelí okolo 10 000 kormoránů velkých. Jenže co s vydrou?

„Pan předseda Zemědělského výboru také projevil zájem na řešení významné otázky, kterou je možnost regulace početních stavů vyder na nejcitlivějších revírech (pstruhové revíry) a rybochovných zařízeních,“ uvedli rybáři.

 

Rozhovor s rybářem, kterému vydra zničila 6letou práci

V únoru 2022 jsme na magazínu InRybar.cz vydali rozhovor s rybářem Janem Stášou. Právě jemu vydra zdevastovala ryby v rybníku, o které se staral dlouhé roky. A pak během jedné zimy byl konec. „Měl jsem zde ryby, na které jsem byl vysloveně pyšný – byl to odraz mé dlouholeté práce. Když o to ve mžiku člověk přijde, opustí ho veškerá motivace,“ řekl v rozhovoru pro magazín InRybar.cz mladý rybář Jan Stáša.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -