DomůNovinkySlovenský řidič jezdil autem v řece. Zabil 300 ostroretek, které se připravovaly na...

Slovenský řidič jezdil autem v řece. Zabil 300 ostroretek, které se připravovaly na tření

- Reklama -

Případ poškozování životního prostředí vyšetřují slovenští policisté v okrese Čadca. Právě tudy totiž protéká řeka Kysuce, ve které jezdil řidič autem. Kvůli jeho chování uhynulo 300 ostroretek. 

Foto: Policie Slovenské republiky

Ryby v řekách se aktuálně chystají ke tření, anebo někde se už přirozeně rozmnožují. K přirozenému výtěru se chystaly i stovky ostroretek v slovenské řece Kysuce. Jenže jejich rozmnožovací akt narušil šílenec v motorovém vozidle. Právě ten totiž jezdil v korytě řeky.

 

Řidič zabil 300 ostroretek

V pondělí 18. dubna policie v okrese Čadca provedla obhlídku místa na řece Kysuce. „Někdo tam totiž jezdil motorovým vozidle v korytě řeky Kysuce,“ uvedla slovenská policie na sociálních sítích. Podle policistů nezodpovědný řidič, který vozidlem „řádil“ v řece, pozabíjel 300 ryb.

„Šlo o dospělé jedince ostroretky stěhovavé větších než 30 centimetrů. V tomto čase se v řece shromažďovaly z důvodu rozmnožování,“ dodala slovenská policie.

Policisté zároveň uvedli, že vyšetřovatel už zahájil trestné stíhání ve věci ohrožování a poškozování životního prostředí. A to nemusí být všechno! Podle policie pachatelovi hrozí rozšíření trestního stíhání o další trestné skutky.

 

Auto v řece Svatavě

Něco podobného se stalo i v loňském roce v České republice, i když tehdy vozidlo nezpůsobilo takové škody na rybí obsádce. O co šlo? Rybáři z rybářského kroužku Parmičky Sokolov upozornili na to, že v řece Svatavě kdosi „zaparkoval“ automobil, který připomínal vrak. Rybáři tehdy přivolali jak policii, tak hasiče. O případu jsme psali v tomto článku

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -