DomůNovinkyOpilý rybář vyhrožoval porybnému zabitím! Napadenému porybnému přijela na pomoc policie

Opilý rybář vyhrožoval porybnému zabitím! Napadenému porybnému přijela na pomoc policie

- Reklama -

Místní organizace v Pardubicích na svém webu informovala o tom, že tamnímu vedoucímu porybných opilý rybář vyhrožoval zabitím. Člen rybářské stráže na opilého rybáře narazil po půlnoci, kdy měl nahozeno. Na místo tak museli přijet dokonce i policisté. Vedení východočeských rybářů uvedlo, že z jejich pohledu agresivita ze strany rybářů roste.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Bohužel, práce rybářské stráže je v očích rybářské veřejnosti silně nedoceněná. Na porybné se častokrát valí kritika ze všech stran, a jen málokdy někdo ocení jejich nelehkou práci. Ovšem některé případy jsou už silně „za čárou“! Jako například napadení porybného v Kuněticích. Právě tady napadl opilý rybář porybného, a vyhrožoval mu zabitím. O případu informovala MO Pardubice na svém webu.

„V noci ze soboty na neděli na kontrole osady havranů v Kuněticích na mě nejdřív vystartovali dva psi a pověsili se mi na nohu. Po jejich odkopnutí vystartoval i jejich majitel, který chytal po půlnoci, a projevil velmi malou – tedy spíše žádnou – znalost rybářského zákona a prováděcích předpisů k lovu ryb,“ popisuje vedoucí porybných z Pardubic.  

„Rybář nebyl u prutů, byl silně podnapilý, po výzvě odmítá ukázat doklady k rybolovu, strážného napadá verbálně i fyzicky, a bylo nutné přivolat Policii ČR, a doufat, že to ve zdraví přežijeme. Poté došlo na opakované výhružky zabitím mé osoby, a k fyzickému napadení. U kontroly byla přítomna MěP, a posléze i PČR,“ dodal vedoucí rybářské stráže MO ČRS Pardubice.

Pardubický porybný uvedl, že na rybáře bylo podáno trestní oznámení. „Na dotyčného „rybáře“ bylo podáno RS trestní oznámení a předpokládám, že mateřská organizace dotyčného člena z řad ČRS vyloučí.“

 

Agresivních rybářů přibývá

Podle vedení pardubických rybářů agresivních rybářů přibývá. Situace se začíná bohužel vyostřovat do takové míry, že je čím dál nutnější volat na pomoc třeba policisty. „Poctivých rybářů ubývá, počet rybářů, kteří nedodržují pravidla rybolovu naopak roste. Rybářská stráž nyní kvůli narůstajícímu počtu agresorů, kteří loví načerno nebo nedodržují pravidla rybolovu, začala daleko více spolupracovat s policií ČR a MěP,“ uvedli pardubičtí rybáři.

Jaké přestupky například pardubická rybářská stráž nejvíce řeší? „Nejvíce bojují členové rybářské stráže s rybáři, kteří loví na více prutů, nebo po zákonem stanovené době lovu,“ přibližuje pardubická organizace.

Problémem jsou ale i pytláci, se kterými to je ještě těžší. Proč? Třeba už jen proto, že se jim těžko dokazuje, jestli je rybářské vybavení vlastně jejich. „Přibývá pytláků, kterým se jen těžko dokazuje způsob lovu, a že udice jsou jejich. Pokud RS dotyčného nepřistihne, jak s udicemi manipuluje nebo nezdokumentuje úlovek, těžko se dokazuje přestupek nebo pytláctví,“ vysvětlují pardubičtí rybáři.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

9 KOMENTÁŘE

 1. Odebrat povolenku bez možnosti znovuziskani a trestní oznámení za napadení. Pokutu alespoň 50tisic,priste si to rozmysli, chlastat může doma buzerant.

 2. Dneska dostane povolenku každý .
  Nemusí skládat zkoušky ani prokazovat znalosti . Stačí mít peníze.
  Tak se nedivme , že je mezi námi slušnými tolik xindlu .

 3. Udělat zbrojní průkazy a při napadení psem zastřelit psa. Dotyčný opilý rybář by měl být navždy vyloučen z črs a velmi tučnou pokutu či odnětí svobody. Jinak to bude horší a horší. Podnapilých agresivních rybářů přibývá a bývají vyzbrojeni víc než jen psy. Pak už jde i o život.

 4. Tak jako chlastat sme přece rybáři ale k rybám a přírodě se nějak chovat dokud někdo z nas se neumí chovat u vody tak by neměla zakrocovat jen rs a PČR nebo městská ale i samotné rybář který sedí vedle. Pitucha filip

 5. Co se to proboha děje, to je neskutečný už…
  At se fakt proberou, vždyť to je fuuurt neco…
  Takový zlosti všude, ani na rybách nedají pokoj…🤧
  Chlast drogy, mazec prostě 🙁 chudák porybny, snad bude v pořádku 🍀

 6. Vůbec se sním nebavit , zastřelit na místě a zakopat , a vercajk věnovat začínajícím rybářům . Pro každého rybáře by měl být řád jako bible ,a pokud není nepatří v žádném případě mezi nás

 7. Dnes je to masakr někteří dělají obrovské tak samo jak přijde rybář a otevře flašku a jeden prut hodí 30 metrů do levá a druhý prut 15 metrů do práva kde jsme jako a vůbec mu nevadí že kolem něj jsou další rybáři „má mít nahozene před sebe“ a když mu něco řekněte tak vám řekne *pojď sem ty co mě to zajímá co ti je do toho kde já nahrazují * a už se sním nedomluvite tohle je všechno špatně je mezi námi opravdu už málo těch správných rybářů s kteří svami normálně komunikuji pak se divime že všechno se zakazuje apod. Díky tupcum!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -