Domů Ostatní Rybářská publicistika Anketa: Vyberte nejoblíbenější přívlačovou nástrahu!

Anketa: Vyberte nejoblíbenější přívlačovou nástrahu!

- Reklama -

Svět vláčecích nástrah je plný nepřeberných druhů umělých šidítek, které jsou neodmyslitelnou součástí přívlače. S jejich pomocí můžeme přelstít dravé predátory našich vod a plnit si tak své rybářské sny. Snad každý vláčkař má svou oblíbenou nástrahu, které věří i v těch kritických okamžicích, kdy ryby prostě neberou.

Taky mám v oblibě pár modelů, které s chutí u vody používám. Když se nad tím zamyslím, tak v mém žebříčku top nástrah jsou zástupci gumových nástrah a woblerů. Třpytky, plandavky či jiné umělé nástrahy používám skutečně jen výjimečně. A teď babo raď! Kterou nástrahu bych zvolil jako tu mou nejoblíbenější?

okounPokud se nad tím zamyslím z pohledu záběrů, pak je to zřejmě plichta. Ryby se mi daří chytat jak na woblery, tak na twistery. Musím jít na to jinak. V oblibě mám rád všechny dravé ryby, a ty lovím právě na oba druhy nástrah. Zase nic! Ale přeci jen se rozhodnu. Pokud se podívám na způsob vedení nástrahy a celkovou práci s ní, tak se přikláním k twisteru, u kterého mám mnohem větší svobodu. Takže já hlasuji za twistera!

Teď je řada na vás! Jaká je vaše nejoblíbenější nástraha? Zde je stručný přehled kandidátů.

 

Wobler 

woblerTahle umělá rybka umí skutečné divy. Díky nespočtu modelů můžete s woblerem prochytávat jak mělčiny, tak i hluboké jámy. Skutečný zážitek je pak lov s poperem, kterého rybář vede po hladině a vydává s ním mlaskavé zvuky. Při sledování záběru na tuto nástrahu prožívá rybář chvíle plné adrenalinu a napětí.

S woblery můžete nachytat nejrůznější druhy ryb. Na zarostlých mělčinách s ním můžete ulovit zubatou štiku, v hlubokých stržích pak není výjimkou narazit na candáty či okouny. Ani sumec nepohrdne dobře prezentovaným woblerem. Na výše zmíněného popa pak s chutí útočí mazaní boleni.

 

Gumová nástraha

twisterAbychom předešli zmatkům při zjišťování výsledků, tak jsem smrskl všechny twistery, ripery, gumové rybičky, smáčky, a kdoví co ještě do jediné kategorie. Tyto gumové nástrahy vítězí, co se týče jejich počtu. Ten je naprosto nepřeberný. Rybář má k dispozici řadu a řadu modelů v nejrůznějších velikostech a barvách.

Gumové nástrahy jsou velice oblíbené při lovu okounů a candátů. S nimi můžete při nočních vycházkách zažít skutečně nádherné rybářské chvíle. Ale to neznamená, že s twisterem nemůžete ulovit štiku, bolena či sumce. Tak to skutečně není.

 

trpytkaTvrdé nástrahy

Přesně jak jsem to udělal u „gum“, tak to udělám i zde. Veškeré třpytky, plandavky, marmyšky a tak dále zařadíme do další kolonky této ankety. Třpytky jsou již od nepaměti naprostou klasikou na našich řekách, ale také při lovu okounů. Někteří vláčkaři si bez těchto nástrah nedokáží představit vycházku u vody, ale můj subjektivní názor je, že právě tyto legendy v přívlačových nástrahách výrazně ustoupily woblerům a gumám. Uvidíme, jak dopadnou v naší anketě. Z jakési nostalgie jim přeji úspěch.

 

Přírodní nástrahy

ploticePoslední kolonka patří nástražním rybičkám, na které chytá spousta rybářů zejména v chladných měsících sezóny. Na rybičky můžeme chytat pomocí nejrůznějších systémů, na které nástrahu připevníme. K lovu dravých ryb tímto způsobem jsou velice oblíbené plotičky či okounci. Uvidíme, kolik se objeví fanoušků právě této metody přívlače.

 

Nabídl jsem vám čtyři kategorie, do kterých jsou zařazeny nástrahy, s kterými lovíme u vody. Pojďme nyní hlasovat o tom, která nástraha je ta nejoblíbenější. Své hlasy pište do diskuze pod článkem!

Autor: Viktor Krus

Foto: Patrik Truhlář, InRybar.cz

Předchozí článekJezero Dělouš
Další článekMalé, menší, nejmenší (4. díl)
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -