Domů Ostatní Rybářská publicistika Čeští junioři kralují na domácím šampionátu

Čeští junioři kralují na domácím šampionátu

- Reklama -

Letošní MS juniorů v rybolovné technice, které pořádají frýdecko-místečtí organizátoři, zatím jednoznačně ovládají čeští reprezentanti. V pátečních třech disciplínách mladí závodníci posbírali celkem 8 medailí. Tato sbírka cenných kovů čítá 5 zlatých, 2 stříbrné a jednu bronzovou medaili.

Od pátečního rána se na slezském břehu řeky Ostravice rozohnil boj o světové medaile. První disciplínou na programu byl hod mušky na cíl.

rybolovna technikaV kategorii juniorů se mezi osmičku nejlepších probojovali dva čeští reprezentanti Tomáš Spáčil a Jiří Marek. Oba závodníci tak nastoupili k finálovým hodům, které ze všech nejlépe zvládl právě náš Tomáš Spáčil. O titulu světového šampióna ale rozhodl až nejrychlejší čas, protože hned tři závodníci měli naházených 100 bodů. Český závodník měl více jak 1 minutu náskok před svými oběma soupeři, a proto získal zlatou medaili.

 

Pořadí (finále), hod mušky na cíl (junioři):

1. místo: Tomáš Spáčil (CZE) – 100b. 02:07,9

2. místo: Jan Schönberg (GER) – 100b. 03:14,8

3. místo: Karol Sapigórski (POL) – 100b. 03:45,8

 

rybolovna technikaV kategorii juniorek od začátku vládla česká reprezentantka Kateřina Marková. Ta se do finálových hodů probojovala z prvního místa s jasným náskokem. Ve finále pak obstála proti svým pěti soupeřkám a s drtivou převahou získala svou první zlatou medaili na tomto závodě.

 

Pořadí (finále), hod mušky na cíl (juniorky):

1. místo: Kateřina Marková (CZE) – 100b. 01:58,5

2. místo: Oliwia Mośko (POL) – 95b. 03:03,6

3. místo: Jana Jankovičová (SVK) – 85b. 03:17,0

 

rybolovna technikaV druhé disciplíně závodníci házeli zátěží na přesnost. V kategorii juniorů ve finále házeli naši reprezentanti Filip Vaculík a Milan Čapek. Nejlépe se s touto disciplínou popral Filip Vaculík a získal tak pro české barvy třetí zlato na závodě.

 

Pořadí (finále), zátěž na přesnost (junioři):

1. místo: Filip Vaculík (CZE) – 100b. 01:37,6

2. místo: Krzysztof Matwiejczuk (POL) – 98b. 01:12,3

3. místo: Bruno Brovet (CRO) – 96b. 01:15,2

 

rybolovna technikaDo finále této kategorie se opět bezpečně dostala česká reprezentantka Kateřina Marková. Ta podala výborný výkon a nakonec si odnesla nádhernou stříbrnou medaili. Kateřinu porazila Oliwia Mośko z Polska o dva body. Poláci tak získali první mistrovský titul ve Frýdku-Místku.

 

Pořadí (finále), zátěž na přesnost (juniorky):

1. místo: Oliwia Mośko (POL) – 94b. 01:30,1

2. místo: Kateřina Marková (CZE) – 92b. 01:30,6

3. místo: Jana Jankovičová (SVK) 92b. 02:18,1

 

rybolovna technikaTřetí disciplínu (hod muškou do dálky jednoruč) suverénně ovládli čeští závodníci. V kategorii juniorů naši reprezentanti obsadili hned první čtyři místa. Mistrem světa se stal Filip Humpál. Stříbrnou medaili získal Jiří Marek, bronz si odnesl Tomáš Spáčil a čtvrté místo obsadil Filip Vaculík. Toto byl skutečně zlatý hřeb pátečního programu.

 

Pořadí (finále), hod mušky do dálky jednoruč (junioři):

1. místo: Filip Humpál (CZE) – 54,89

2. místo: Jiří Marek (CZE) – 54,03

3. místo: Tomáš Spáčil (CZE) – 53,34

4. místo: Filip Vaculík (CZE) – 51,11

 

rybolovna technikaJenže poslední zlatou tečku za páteční částí závodu udělala výborná Kateřina Marková. Ta tuto disciplínu opět s přehledem vyhrála a odnesla si tak už druhé zlato.

 

Pořadí (finále), hod mušky do dálky jednoruč (juniorky):

1. místo: Kateřina Marková (CZE) – 43,36

2. místo: Nathali Strauch (GER) – 41,86

3. místo: Christin Pfeiffer (GER) – 39,65

Po odházení disciplín následovalo slavnostní vyhlášení a nejlepší závodníci převzali medaile. Zítra jsou na programu zbývající dvě disciplíny. Přijďte se podívat!

Autor: Viktor Krus

 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -