Domů Ostatní Rybářská publicistika SOUBOJ GIGANTŮ ZAČÍNÁ: Na rybářský trh vstupuje MALL.cz!

SOUBOJ GIGANTŮ ZAČÍNÁ: Na rybářský trh vstupuje MALL.cz!

- Reklama -

Revoluce na rybářském trhu má zajímavé pokračování! Vedle internetového giganta Alza.cz vstupuje na rybářský trh i MALL.cz. A tento druhý největší internetový obchod v České republice svou nabídkou rybářských potřeb pořádně překvapil. MALL.cz totiž nabízí velmi bohatý sortiment pro rybáře. Na tomto e-shopu si vyberou jak milovníci feederu, plavané nebo lovu dravých ryb, tak dokonce i kaprařští fajnšmekři. Zdá se tedy, že boj o rybářské zákazníky se naplno rozhořel…

Když jsme na konci letošního června informovali o tom, že na rybářský trh vstupuje Alza.cz, tak jsme přihodili i jednu spekulaci o tom, že tento krok největšího internetového obchodu nezůstane dlouho bez odezvy. A taky že ne! MALL.cz podle našeho očekávání velice brzo reaguje na kroky svého úhlavního konkurenta. A druhý největší e-shop působící na našem trhu zasazuje pořádnou ránu! MALL.cz oproti Alza.cz nabízí mnohem širší sortiment rybářských potřeb, alespoň co se výrobců týče. A navíc! Tento e-shop míří dokonce i na nejbohatší, ale také nejnevyzpytatelnější, rybářskou vrstvu – na kapraře.

 

Rybářské potřeby na MALL.cz: Jedno velké překvapení!

fox-illusion-edgesNebudeme nic zastírat. Nabídka rybářských potřeb na MALL.cz nás překvapila. A to zejména v tom ohledu, že se na tomto ne úplně specializovaném obchodě pro rybáře objevily hodně zajímavé značky. Kapraři si například mohou na MALL.cz nakoupit vybavení od renomovaných anglických společností FOX nebo CARP´R´US. Tento krok zmíněného e-shopu je velice odvážný, ovšem musíme připustit, že i logický. Kapraři totiž patří k nejmovitější rybářské vrstvě. Takže vidina zajímavých výdělků je určitě lákavá.

Tip: Doprodej rybářského vybavení! Slevy až 75 %!!!

fox-illusionSměsice velice věhlasných značek nás opravdu překvapila. Rybáři si na MALL.cz mohou vybrat například navijáky prvotřídních značek, namátkou třeba od firem SHIMANO, Saenger nebo Penn. A co teprve pruty! U těch nás na MALL.cz také překvapily zajímavé značky. Například pro milovníky přívlače jsou k dostání kvalitní udice i od takových firem jakými jsou Berkley nebo SPRO. Každý rybář musí připustit, že zmíněné značky patří k věhlasným legendám rybářského světa. Proto nás hodně překvapilo, že MALL.cz se v tomto poněkud uzavřeném prostředí, kterým rybářský trh je, tak rychle a dobře zorientoval. K vidění nejsou žádní neznámí výrobci, ale renomované firmy. Zajímavé…

kaprJedna věc. V současnosti není nabídka pro rybáře na MALL.cz množstevně úplně ohromující. Ale je zapotřebí říci, že tento gigant určitě neřekl své poslední slovo, a že svou nabídku bude rozšiřovat. Momentálně poněkud řidší nabídka rybářských potřeb je tedy pochopitelná. Nadějný „náčrt“ výrobců rybářských potřeb na MALL.cz je ale velice lákavý a dá se očekávat, že v budoucnu tento internetový e-shop bude hrát na rybářském trhu mnohem významnější roli.

 

Alza.cz versus MALL.cz: Který e-shop je pro rybáře lepší?

foxPředem upozorňujeme, že se jedná o náš subjektivní pocit, naše hodnocení. Nejvíce nás při tomto srovnání zajímá pochopitelně nabídka rybářských potřeb. A tady prostě a jednoduše musíme říci, že MALL.cz je lepší. Na tomto e-shopu nás překvapily tak zvučné značky jakými FOX, SHIMANO nebo Berkley bezesporu jsou.

MALL.cz nás překvapil hlavně tím, jak bohatý program pro kapraře připravil. Na tomto e-shopu vlasec-matrix-carp-masterjsou pro milovníky lovu kaprů k dostání jak pruty, navijáky nebo bivaky, tak i prvotřídní bižuterie nebo dokonce i nástrahy a krmení. Pokud se totiž podíváte podrobněji, pak zjistíte, že MALL.cz pro kapraře připravil zajímavou nabídku aminokompletů, esencí, dipů a různých posilovačů od firem typu JET FISH nebo NIKL. Tato nabídka na „nerybářském“ e-shopu nás hodně překvapila. A podle nás MALL.cz vsadil na správnou kartu – tedy věhlas značek a zajímavou nabídku sortimentu.

Tip: Doprodej rybářského vybavení! Slevy až 75 %!!!

Alza.cz tak bohaté spektrum rybářských značek prostě nemá. Za povšimnutí stojí MIVARDI, Berkley nebo Humminbird a Penn. V tomhle ohledu Alza.cz za MALL.cz pořádně pokulhává. Pokud tedy největší internetový obchod, který se proslavil všudypřítomným zeleným mužíčkem, chce být rovnocenným soupeřem, musí v tomhle směru zabrat. I přesto, že se může zdát, že Alza.cz v tomhle závodě několik věcí podcenila, není tomu tak. Alza.cz zase vítězí v distribuci. A to i díky 45 odběrným místům, kam si pro své nové rybářské vybavení můžete přijít osobně. MALL.cz má takových míst 18.

 

MIVARDI: Vítěz tohoto souboje

Boj o rybářské zákazníky je v plném proudu. Mimo renomovaných rybářských obchodů typu Tropic Liberec se do hry vkradli i Alza.cz a MALL.cz. S těmito giganty se nemůže ani jeden rybářský e-shop jednoduše rovnat. Rybářští obchodníci si tak možná nervozitou koušou nehty. Jak bude rybářský trh vypadat za několik let? Můžou Alza.cz a MALL.cz přitáhnout větší masu rybářů? Skolí tato revoluce nějaké rybářské obchody? Ať už odpovědi na tyto otázky budou jakékoliv, existují rybářské firmy, kterým to je skutečně jedno.

kapr

Například firma MIVARDI. Tento český kolos je výrobcem obrovského množství vybavení. A toto vybavení je na rybářském trhu velice žádané. Firma MIVARDI je si toho moc dobře vědoma. Ať rybářský zákazník zabloudí na jakýkoliv e-shop s rybářskými potřebami, který hraje na trhu významnou roli, všude najde vybavení této značky. Ani na Alza.cz nebo MALL.cz tomu není jinak. Firmě MIVARDI může tak být skutečně jedno, jestli vstup obou gigantů odvrátí příliv zákazníků právě k nim. MIVARDI je prostě všude. Takže pokles prodejnosti jejich zboží se nedá čekat. Tato strategie firmy MIVARDI „být všude“ je vskutku geniální.

Tip: Doprodej rybářského vybavení! Slevy až 75 %!!!

 

Otázky, na které dostaneme odpovědi později

Teď nastává tuhý boj. A znova se dostáváme k otázce, co to udělá s rybářským trhem? Půjdou ceny některých produktů na specializovaných rybářských e-shopech dolů? Bude se pod tlakem konkurence s cenami uměle hýbat tak, aby výhodné nákupy přilákaly více lidí? Odpovědi dostaneme až v průběhu této revoluce, která rybářský trh letos postihla. Možná se ale skutečně dají očekávat zajímavé tahy, které budou pro rybáře velmi výhodné. Ať už se to týká cen samotného vybavení, zajímavých inovací servisu rybářských e-shopů nebo ceny dopravného. Vše nakonec může pěkně nahrávat koncovým zákazníkům – rybářům…

Autor: Viktor Krus, redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Přidejte i vy své hodnocení

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -
Přidejte i vy své hodnocení