DomůOstatníRybářská publicistika„Vrátíte nám peníze za povolenky?“ ptají se naštvaní rybáři! Co na to...

„Vrátíte nám peníze za povolenky?“ ptají se naštvaní rybáři! Co na to Český rybářský svaz

- Reklama -

Od 1. března vyhlásila česká vláda nouzová opatření, která mimo jiné zakazují cestování mezi okresy. Výrazně došlo i k omezení volnočasových aktivit, které mají lidé provozovat v katastru obcí, ve kterých mají bydliště. To platí i pro rybaření! Český rybářský svaz informoval, že lov ryb na udici je povolen pouze v rámci území obce, ve které má rybář bydliště. Okamžitě se tak začali ozývat rybáři, kteří v obci nemají žádný revír. A někteří například žádají finanční kompenzace za již zakoupené povolenky. Co na to Český rybářský svaz?

Situace ohledně koronavirové pandemie v České republice je naprosto kritická. Nemocnice hlásí silné přetížení, a například Pardubický kraj už vyhlásil stav hromadného postižení osob. To v překladu znamená, že pro pacienty s COVID-19 již nejsou volná lůžka intenzivní péče. Přesto! I v této naprosto kritické situaci někteří rybáři vyčítají Českému rybářskému svazu, že „nedokázal“ pro rybaření vyjednat takovou výjimku, aby mohli rybařit bez omezení.

Silná vůně medu: Šťavnatá nástraha na kapry, která skvěle funguje na začátku sezóny

„Výklad vládních opatření je ve výhradní kompetenci státní správy, Český rybářský svaz do tohoto procesu samozřejmě vstupovat nemůže. Cíl tohoto opatření je jasný – snížit na minimum mobilitu obyvatel tak, aby se snížil přenos nákazy a stabilizovala se situace v naší zemi. To pochopitelně v první řadě znamená i omezení volnočasových aktivit – lov ryb na udici mezi ně patří, stejně tak lyžování, cyklistika, kolektivní sporty nebo i návštěvy přátel a příbuzných,“ vysvětluje mluvčí českého rybářského svazu Tomáš Kočica.

V současné chvíli se bohužel nejde aktuálním opatřením divit. Nemocnice hlásí přetížení! „Je to bezprecedentní situace, která nemá v naší zemi obdoby, ale ve chvíli, kdy jsou nemocnice na hraně kapacit a počty nakažených nemají tendence klesat, je to opatření pochopitelné, i když pro společnost rozhodně nepříjemné (a výkon rybářského práva všem omezením jako jedna z mála aktivit zatím odolával),“ říká Tomáš Kočica. 

Silná vůně medu: Šťavnatá nástraha na kapry, která skvěle funguje na začátku sezóny

Je třeba si uvědomit, že v řadách rybářů jsou statisíce lidí, kteří se za aktuální situace prostě nemůžou pohybovat mezi okresy. „Vyhodnocení rizik, představující možnost více než 300 000 držitelů povolenek cestovat za svým koníčkem i nad rámec aktuálně vymezeného rámce povolených volnočasových aktivit je plně v kompetenci Ministerstva zdravotnictví a Ministerstva vnitra – a jejich verdikt budeme respektovat,“ doplňuje mluvčí ČRS.

Přesto! Někteří rybáři se nehodlají s aktuálními omezeními smířit, a už se ptají po finančních kompenzacích, anebo po vrácení peněz za již zakoupené povolenky. „V situaci, ve které se naše země nachází, mi přijdou podobné úvahy v této fázi předčasné. Zatím se jedná o opatření na tři týdny – a stále čekáme na výklad Ministerstva zdravotnictví, které může podmínky upravit. Navíc se nacházíme v zimním období, kdy je aktivita rybářů výrazně nižší, než pokud by stejná situace nastala například v létě. Ve věci Vámi dotazované kompenzace za omezení výkonu rybářského práva je třeba uvést, že omezení neproběhlo ze strany Českého rybářského svazu,“ nechal se slyšet mluvčí Tomáš Kočica.

 

Rybáři, spojme se na ty tři týdny!

Každý má na danou situaci jiný názor. A ano! Už spousta lidí je z aktuální situace unavená, a proto by si někteří rybáři už chtěli pořádně vyčistit hlavu u vody. A jasně! Prostě „není fér“, že někteří mají revíry na území obce, ve kterých mají bydliště. Přesto! Nedrážděme jako rybáři „hada bosou nohou“ a pokusme se to ty tři týdny vydržet! Chovejme se, prosím, zodpovědně…

„Vnímejte, prosím, kontext, ve kterém se aktuálně nacházíme. Omezení tvrdě zasáhla ekonomiku, řada lidí i firem řeší existenční problémy a naší společnou prioritou by mělo být zvládnutí epidemie a co nejrychlejší návrat k normálnímu životu. Snahy o různá obcházení opatření jsou nejen morálně pochybné, ale povedou také k dalším a dalším omezením, která ovlivňují celou společnost a přivádějí řadu lidí do bezvýchodné situace; o možné ztrátě blízkých se ani není potřeba zmiňovat. A pokud tomu pomůže zabránit to, že na tři týdny odložíme pruty do kouta, je to cena, kterou stojí za to zvážit,“ doplňuje Tomáš Kočica.   

 

Aktuální stanovisko Ministerstva vnitra k výkonu rybářského práva:

Výkon rybářského práva představuje výjimku z opatření, které přijala vláda České republiky, a je tedy povolen, ale pouze na území obce, ve které bydlíte. Rybáři mohou lovit po celou povolenou denní dobu lovu.  

Rybaření je vyňato i ze zákazu nočního volného pohybu osob, výkon rybářského práva je tedy možný i v době mezi 21:00 a 4:59.

Zároveň není omezen výkon funkce rybářské stráže. Povoleny jsou i činnosti v rybářském revíru, které nelze odložit (např. zarybňování).

Při provádění výlovů rybníků v zastavěném území obce nemusí osoby provádějící výlov používat v rybníku ochranných prostředků dýchacích cest, jsou však povinny udržovat minimální rozestupy.

Silná vůně medu: Šťavnatá nástraha na kapry, která skvěle funguje na začátku sezóny

A ještě doplnění od Ministerstva zemědělství: Zkouška pro získání prvního rybářského lístku může být prováděna formou online konference. Protokol o absolvování zkoušky musí být podepsán uchazečem i pověřeným subjektem. Protokol se ukládá u pověřeného subjektu, který jej uchovává po dobu deseti let. Po dobu nouzového stavu v souvislosti s onemocněním COVID-19 je možné zaslat úspěšnému uchazeči protokol například prostřednictvím e-mailu či jinou elektronickou formou. Následně úspěšný uchazeč musí zaslat pověřenému subjektu podepsanou kopii zpět.

 

Zopakujme si: Jak se šíří COVID-19? 

Virus způsobující COVID-19 se přenáší především kapénkami, které vznikají, když nakažená osoba kašle, kýchá nebo vydechuje. Tyto kapénky jsou příliš těžké na to, aby zůstávaly ve vzduchu, a rychle padají na podlahy nebo povrchy.

Můžete se nakazit vdechováním viru, pokud jste v těsné blízkosti osoby, která má COVID-19, nebo dotýkáním se kontaminovaných povrchů a následně očima, nosem nebo ústy.

Ke dni 3. března 2021 zaznamenala Česka republika 1 252 242 celkově nakažených lidí COVID-19. Celkově se k tomuto dni uzdravilo 1 093 537 lidí. Celkový počet zemřelých je 20 941 lidí.  

Redakce InRybar.cz 

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz  

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

85 KOMENTÁŘE

 1. Je zajímavé že Pražáci můžou lovit po celé Praze,ale já nemůžu ani do vedlejší vesnice,když tady nemám revír ČRS.
  Je to hnus a ministerstvo by se mělo stydět!!
  To zas vymysleli paskvil……nic lepšího z těch jejich pitomych palic nevyleze?
  Banda tupců z Prahy.

 2. Takže, co víme. Vláda dělala rok . Od vypuknutí první vlny dělala jen omezení pro občany, firmy, podnikatele. Za celou dobu nedokázala policii ČR nařídit, aby dohlížela byť jen na nošení roušek. I když musela vědět, že velké % lidí je nosit nebude. Což nepochybně vedlo až do nynějšího stavu. A všichni zajisté ví, že rozsazení rybáři kolem vody jsou tím největším semeništěm Covidu.

 3. Mě to vůbec nezajímají nemůžu jít na ryby tak mi vraťte peníze toť vše proč má hrabat jen Babiš

 4. Ono je totiž mnohem horší když jedu s bráchou na ryby mimo okres než když pojedeme do kaufu lidlu penny atd. To je mnohem lepší než sedět na rybách ne? Pane babiš končíte a to už nezměníte sbohem.

 5. Zdravím a děkuji, článek je velmi citlivě a rozumně napsán. Nesouhlasím s počínáním vlády, stalo se hodně chyb, ale všechny životy stojí za to dodržovat bezpečnostní opatření, tak prosím, buďme rozumní a snažme se povznést, uklidnit se a vydržet. Doufejme, že to zabere….
  Přeji pevné zdraví a Petrův zdar

 6. Zapomeňte na tři týdny. Budeme rádi, když se k vodě dostaneme na zahájení pstruhovky, nebo dokonce až na štiky. Babišovi, Hamáčkovi, Zemanovi a celý tý bandě kšeftařů s naším strachem se nedá věřit ani slovo. Bohužel i mezi rybáři jsou tací, kteří je volili. Tak snad teď už pochopí, co je to za ……….
  Přeju všem pevné zdraví i nervy(:-))

  • Myslel jsem, že u vody se vyčistí hlava, politika se nechá doma. Jak je vidět, někdo si to nemyslí. A hlavně, budou volby, potom dělejme to, co nařídí nová vláda, demokracie stále platí. S koblihami i bez koblih, se zloději z devadesátek i po nich. Máme slovo, tak ho uplatněme a hleďme si rybníků. A věřit by jste měl podle počtu úmrtí, ne stran.

  • Nešla bych na ryby v březnu ale okres můžou nechat,teď jsem byla na krvi a tam bylo 25 lidí v čekárničce jako nic .To nikdo neřeší,,nemluvě o obchoďácích ,kde jsou lidi v těsné blízkosti

  • Asi tak a je hnus co se tu kolem deje, jak vidíme to kšeftovani atd. Jsem naprosto proti nim, jenže momentálně s tím nic neuděláme, tak jak říká kolega Martin pojďme to vydržet nebo další varianta defenestrace. Preju hodně zdraví a pevné nervy.

 7. Je sice pravda že rybářský svaz za situaci ohledně covidu nemůže, ale to nemůžou ani provozovatelé penzionů a ubytovacích zařízení, kteří take musí vracet zálohy na objednané pobyty. A nemyslím si že rybář který jede do jiného okresu na ryby, kde se usadí sám někde u řeky kde nikoho nepotká, by nějak zhorsoval epidemiologickou situaci. Kdyby naše vláda schválila testování v práci a ve školách už alespoň před měsícem byla by situace úplně jiná a nemuselo se přistupovat k takovýmto nesmyslnym opatřením. Bohužel naše vláda měla moc starostí s rozdělováním státních zakázek a tendrů bez výběrového řízení v době nouzového stavu,, 😉

 8. Všichni víme,že tohle není na 3 týdny ale na celý rok to vyhovuje pouze Hamačkovi a Burešovi. Nekonečný nouzový stav.

 9. Petru zdar,hoši ,patřím asi mezi ty šťastnější co mají v místě bydliště nějakou tu louži,i když popravdě ,žádná sláva takže jsem tam ještě nebyl.Jak už tady bylo psáno je to na tři neděle a už se ozývají Ti co na tom chtějí taky něco trhnout-proč jenom BABIŠ,že?Za tuhle situaci nemůže ČRS a dokonce bych řekl,že ani Babiš a td.v loni v létě se řvalo o rozvolnění tak holt rozvolnily a takhle to dopadlo.Já osobně jezdím na Slapskou přehradu,no mám smolíka je to za hranicí obce a rybníky okolo mám sice asi dva ale jak jsem psal,kdybych si nahodil do vany vyšlo by to nastejno.Chlapy nejsme v tom jediní kdo to odsrává,takže se držte toho co je a snad se to zlepší a k té vodě se ve zdraví zase dostaneme..Člověk přijde o daleko víc než o pár kaček .

 10. Vážení rybáři,vždyť ty ryby čekají úpěnlivě na takovéto rozhodnutí vlády,aby si aspoň na chvíli odpočinuly od našich rybářských dobře naostrenych háčků.Tak jim to těch pár týdnů dopřejte ať se jim ty natrhané huby mohou zahojit.
  Petrův zdar.Vasek.

 11. Ahoj vy uřvanci. Kdo mi dá kompenzaci za to že nemůžu na ryby když je voda zamrzlá? Kdyby mrzlo, tak sedíte doma bez řečí. Tři týdny nikoho nezabijou. A pro ty hodně uplakané mám jednu radu. Můžete se přestěhovat, tam kde je nějaký revír v katastru obce. Petrův zdar.

 12. Nikdo nezpochybňuje, že situace v nemocnicích je kritická. Ale může mi někdo sdělit, jak jako rybář vykonávající lov na udici v rámci okresu svého bydliště, kdy dodržuji všechny pravidla lovu, tzn. sedím od dalšího rybáře nejméně 3 metry, tuto situaci zhoršuji? Je to snad horší, než když pojedu do Kaufu či Penny nakoupit? Stačilo by přece povolení v rámci okresu.
  A jestli někdo věří tomu, že je toto omezení na tři týdny, je po uplynulém roce opravdu velkým optimistou.
  Vzali nám to poslední odreagování, které jsme v posledním roce měli.

 13. Zdravím všechny,
  taky nemám revír v katastru své obce a ano štve mě to, ale proč dělat hlouposti a obcházet nařízení. Každého nařízení štvou, ale kdyby se dodržovali nemuselo by se dít to co se děje!
  Každý se vymlouvá na vládu, ale nevěřím, že všichni striktně dodržují dané omezení.
  Nehodlám nikoho pohoršovat, ale myslím si, že 3 týdny se dají vydržet navíc někde je ještě led.
  Zkusme se všichni zamyslet a nechtít hned vrácení peněz za povolenku. Ikdyby se nemohlo celý rok, tak to děláme pro sebe a pro naše revíry, alespoň by se více zarybnilo, ale to by tu zas nesměli být tací, co vezmou domů to co vytáhnou z vody.
  Jak jsme již psal nikoho nenapadám a pouze vyjadřuji svůj názor.
  Ať to brzy jezdí
  Petru Zdar

 14. Právě jsem četl, že myslivci mají vše povoleno. Musí, ale dodržovat vzdálenost 2 m. Tak by mě zajímalo , proč rybář nemůže, když musí lovit od druhého 3m. Pánové funkcionáři, zamyslete se!!!! Já nic neulehčují, vládní opatření dodržují!!! Od vás mi to připadá nelogické. Vrátit peníze za povolenku nechci!!! Přemýšlejte , selským rozumem . Takže v naší obci , která má 800 členů MRS a má 3 revíry o rozloze 14 h. Se budem mačkat všichni, místo toho, abychom v rámci okresu jezdili na ostatní svazovky. Na jaře loňského roku byla taky nařízení a neviděl jsem ani jednoho rybáře, že by to porušoval. Všichni jsme si vážili, že máme výjimku!!! Proč to teď nejde!!!!!!??. Jinač na SM máme svazovky, až na pár výjimek rozmrzlé. Všem PETRŮV ZDAR.

  • No já myslím, že kompenzace musí přijít. O celou tu dobu, kterou nebudem moct chytat by bylo zpravedlivé prodloužit povolenku. Každopádně žaloby padat budou to je jisté.

 15. Dobry den, proč nechtit peníze když nam do všeho rypou a delaji v tom chaos, už tak nam krátí rybolov a 24hodinovky zavírají viz Slezka harta

 16. Chci zpet penize… Vy si to s ministerstvem vyreste jak chcece… Vlada jedna protiustavne… Vy to podporujete… A ja to podporovat nehodlam… Nemocnice jsou plne lidi co nosi rousky se zanetem na plicich protoze poslouchaj idioty v televizi a neposlouchaj selskej rozum… A jestli si nekdo mysli ze za tri tydny to zkonci je blazen… Takze vratte penize… Zarybnovat nemusite kdyz nikdo na ryby nemuze tak je nepotrebujete… My lide bez prace ano…

 17. No já myslím, že kompenzace musí přijít. O celou tu dobu, kterou nebudem moct chytat by bylo zpravedlivé prodloužit povolenku.

 18. To je kňourání,fňukání,naříkání…
  Taky jste taky tak brečeli když býval všeobecný zákaz lovu od 16.března do 15.června s tim,že na stojáky se mohlo od 1.května?Na některých revirech dravci od 1.září.Taky jste chtěli vracet peníze??

 19. Zdravím kamarády, konečně rozumné nařízení vlády.
  Toto trvalo odhodlat se k uzavření. Bohužel většina českého národa jsou zloději, špatní občané kteří se neumějí chovat k spoluobčanům. Covid měl přijít už léta páně 89 a pořádně vyčistit skrz naskrz prohnilou zemi, co jen brečí a neumí se postavit problémům čelem. Nic neumí a očekává pomoc druhých.
  Konečně si člověk v klidu zachytá a nemusí se dívat na ty prasáky co nechávají bordel u vody. Pytláky co si chodí nachytat ryby jako do krámu na maso.
  Doufám, že omezení vydrží co nejdéle a lidi se začnou chovat jako lidi.
  Samozřejmě začít by měli vládní činitelé!

 20. Ty wo.. tady umiraji lidi, zdravotníci padají na hubu a někteří brečí, že chtej zpatky peníze za povolenku nebo nějakou kompenzaci. To chodíte na ryby jenom proto, aby se vám vrátily peníze za povolenku. To pak jste masaři a ne rybaři, to ať se na mne nikdo nezlobí.

  • Nejsme ,ale dva roky si střádám koruny abych jednou za život si koupil povolenku celosvazovou.když to dám dohromady a teď bez práce co jsem doma bych si vyšel na ryby tak je to zakázaný.a nejhorší je to,že to zakázaný bude další čtvrt roku.za to jsem holt peníze nevyhazoval .budu bohužel jedním z těch co kompenzaci chtít budou,nekradu jako někdo,a docela mi začíná i ryba na talíři chybět.pozn.jsem jedním z těch co na ryby chodí od nového roku!

 21. Chlapi dětem zavírají hřiště a proc myslivci můžou i mimo okr. Když tam maj revír a mi ho máme kde chudáci ryby zas nedostanou nazrat.

 22. Nebuďme najivní. Tato opatření určitě nebudou trvat pouhé tři týdny, jak se nás tu všichni snaží uklidňovat… Omezení pohybu osob bude minimálně 3 měsíce… To už je zásah do výkonu rybářského práva, zejména pro ty, kteří nemají v katastru obce žádnou vodu.. Proto bych chtěl apelovat, na rybářský svaz, aby zažádal o výjimku k výkonu rybářského práva alespoň na území krajů… Děkuji
  .

 23. Takže…Na mimopstruhové pásmo stojí povolenka +-1300kc a podle mých výpočtů by nám měli za ty tři týdny vracet něco kolem 80kc…To vám přijde normální se dohadovat o takovou směšnou částku?To může jenom samolibý ignorant co potřebuje naplnit mrazák..Je mi z vás na zvracení!!!Umírají lidi,spousta lidí přišlo o živobytí a hadate se o 80 korun????Přesně jak tu někdo psal že ryby si aspoň odpočinou od vás masařů:)))A když je zamrzlá voda tak fnukate u pána boha aby vám vrátil peníze??Kdo se tady hádá a vyžaduje vrácení 80 korun,tak ten tady ze sebe dělá akorát tak dementa:))) Petrův zdar;)

 24. Nechápu jak tady jeden negramot co neumí ani česky chce prodloužit povolenku..Ty už sem radši svoje moudra nepiš:)))Jsi k smíchu..

 25. Já chápu opatření ale nechápu proč bych nmohl
  Mám tu několik rybníku do pěti km ale nemůžu na ně
  Jsem u vody sám nikoho nakazit nemůžu ani nikdo mě
  Takže to omezení nechapu
  V našem katastru nemám ani louži

 26. Jo je to naprd byl jsem u vody minulí týden a asi na dlouho mám utrum jelikož u mě taky revír neni. Holt svět není spravedlivý ,ale fakt by mě nenapadlo řešit takový malichernosti když okolo umíraj lidi nebo nemaj peníze na jídlo pro děti. Tak když se nudíte doma a nemůžete na ryby děte pomáhat do špitálu vy co tu nadáváte.

 27. Ahoj masaři , vzpamatujte se vždyť jde o lidské životy , ano v rámci obce je zřejmě nespravedlivé omezení ale přece nejsme takoví omezenci jako naši politici .A to vůbec nemám na mysli Andreje. Takže VYDRŹAŤ a Petrův zdar.

 28. Ano.Situace není dobrá.To já chápu.Ale chodit na ryby jen v obci?Totální nesmysl! V rámci kraje bych bral.Koho u té vody ohrozíme?Tři metry je rozestup….Hlavní je,že Babiš s Hamáčkem to dobře vedou….

 29. Proč to není omezeno na okres? Vážená tisková mluvčí,opravdu si myslite,že je adekvátní srovnávat rybaření a lyžování? Už jste někdy viděla několik set rybářů na dvou km řeky nebo rybníku? RS není omezena,tak to jako RS můžu fungovat po celém kraji, ale nahodit pruty mimo katastr obce ne.No to je logika.

  • Přesně…. Štve mě to taky protože já mám v obci pouze jednu kaluž o kterou není navíc dobře postaráno…. Přitom v okrese je spoustu krásných vod…. Omezení toleruji ale u rybářů kteří chodí k vodě sami a mají definované rozestupy mi to přijde jako naprostý nesmysl….

 30. Tyčkou. Díky 👍😁👍😁 za odkaz MV o nové aktualizaci. Jsem potěšen, že tam dostali rozum. Jinač všem pevné zdraví, všem nakaženým brzké uzdravení a těm co chtěli vrátit peníze, hodně rozumu do hrsti😁 PETRŮV ZDAR 🐟🐟🐟

 31. Pro všechny, kteří nevydrží ještě chvíli sedět na , když kolem nás umírají lidi a odpadává zdravotnický personál : jděte se bodnout se svým egem a nechte si na palec u nohy napsat „Český škrt“ až vás povezou s prutama na krchov!!! Pak vám možná vrátí i těch upocených pár tisícovek za povolenky.

 32. Na co si tu stěžujete? Nechcete náhodou vrátit prachy taky za řidičáky, protože nemůžete jezdit mimo obec a do krámů pro housky chodíte pěšky? Česká Republika přistoupila k těmto opatřením jen z toho důvodu, protože důrazná doporučení u nás neznamenají nic. Pokud by mentalita některých našich spoluobčanů nebyla na úrovni doby bronzové, třeba bychom se zde mohli pohybovat volně ( jako např. ve Švédsku). Takže poděkujme těm, kteří hledají vinu u jiných a nedokáží přemýšlet ve větším měřítku.

 33. Hezký pokus na city. Jedna věc jsou opatření a druhá fakt, že někteří kamarádi rybáři zaplatili za nic a teď jim ještě říkáte, držte pysk. To se nedělá a nedivte se, že je takový přístup k věci vytáčí.

  • nikdo neříká abys držel pysk, ale už to vidim… přívěs, rádio, gril, basu piva a u toho minimálně dva až čtyři vedle sebe. Nám se nemůže nic stát. A to „držte pysk“ všem ostatním co projdou kolem.

 34. Vy co tady pláčete o vrácení peněz mám jen dvě věci. Jsem rybář 30let od dětství a za 1. Pamatuji doby kdy se hájilo do1.5 a za2. Když bude chtít furt někdo výjimku opatření nemají smysl. Loni jsem si bral povolenku až v květnu protože březen a duben bylo u vody víc lidí jak ve městě.

 35. Kdyby se ti chudáci kteří umí jen nadávat naučili ve volných chvílích co teď nastaly český jazyk.

 36. 3 týdny samozřejmě vydržíme,ale když v televizi večer slyšíme od politiků,že nemáme počítat s rozvolňováním,tak co si máme myslet.bude to pak řešit ministerstvo zemědělství a zdravotnictví,nebo se bude držet současného stanoviska?

 37. Dobrý večer, četla jsem tady ty články. Já s manželem jezdíme pravidelně na ryby. Před rokem už jsme touhle dobou jezdili. Teď nemůžeme. Je to nespravedlivé stojí to dost peněz a co z toho člověk má, ani si nemůže u vody odpočinout. Nevěřím tomu, že vláda pana premiéra bude rozvolnovat. A také je pravda,že je to po celém světě, ale jak je možné, že jinde jsou země kde nemají lockdown neměli a jsou na tom lépe než mi tady??V létě když se rozvolnilo tak první kdo si jel na dovolenou byl Babiš- Chorvatsko. Covid 19 je už byznys

 38. Souhlas s Tomášem Kočicou, v životě jsem přišel o víc než je měsíční rybolov. Bulení tady nikam nevede a z některých příspěvků je mi smutno. Množství Jájů, kteří si zaplatili a teď se chovají jak děcka před hračkárnou je zarážející.

 39. Tedy kolegové, přiznám se, že je mi z toho smutno. Většina pouze křičí “ Já chci, vraťte peníze “ a podobně. Ale nikdo nemyslí na ty naše kolegy, kteří již v důsledku Kovidu si nikdy na své oblíbené místo u vody nesednou. Chcete, aby naše řady prořídly více ? Chytám od dětství a je mi 66.Ta členská základna se opravdu změnila.

 40. Potřeboval bych vědět jestli když budu chytat mimo katastr obce porušuji rybářský řád. Pokud čtu tak zákaz vydalo ministerstvo zdravotnictví a zemědělství. Tak že pokud mám všechno vybavení co je napsané v rybářském řádu, vypsaný datum lovu tak žádný rybářský zákon neporušuji. A RS mě nemůže povolenku nebo lístek sebrat. Porušuji pouze zákaz od ministerstva.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -