Domů Ostatní Rybářské komentáře Chytáš na levnou nástrahu? Jsi žebrák! Kam to ta rybařina jenom spěje?

Chytáš na levnou nástrahu? Jsi žebrák! Kam to ta rybařina jenom spěje?

- Reklama -

Nikdy by nás nenapadlo, že nevinou recenzí spustíme extrémně vyhrocenou debatu (spíše napadání) mezi rybáři. O co jde? Na našem webu nedávno vyšla recenze na boilies ze sportovního řetězce DECATHLON. Tuto nástrahu jsme docela dlouho testovali, a poté vydali recenzi. Boilies nás zaujalo kvůli extrémně nízké ceně. I kvůli oné nízké ceně probíhají na různých fórech o těchto kuličkách zajímavé (ale klidné) diskuze. A proto jsme byli zvědaví, co je tohle boilies zač. Po vydání recenze ale nastalo něco, co jsme nečekali. Někteří rybáři jednoduše začali napadat ty lidi, kteří se svěřili, že na tyto kuličky chytají taky.

Nevěřili byste tomu, ale na různých místech se objevili „kapraři“, kteří hanili ty rybáře, kteří se svěřili, že chytají na toto levné boilies. Tento text píšu především proto, že mi je líto lidí, kteří nechtějí (nebo si nemůžou dovolit) investovat do nástrah vyšší částky. Ano, pro některé to může být překvapení, ale mezi námi rybáři jsou jednoduše lidé, kteří za boilies neutrácejí velké peníze. A to není špatně! Proč by taky sakra mělo být špatně to, že někdo nechce nebo nemůže dát za kilo kuliček více jak 300 korun.

To, že někteří rybáři nechtějí nebo nemůžou investovat velké peníze do kapřích nástrah, můžou dokládat i čísla čtenosti článků, které se na InRybar.cz zaobírají domácí (a levnou) výrobou boilies. Jenže! Ne každý může doma vyrábět boilies, a proto musí sáhnout po hotových kuličkách. A proč nevyzkoušet boilies z DECATHLON, které vychází na nějakých 65 korun za kilo? Znova: Není nic špatného na tom, když někdo nechce investovat vyšší peníze…

NEPŘEHLÉDNĚTE: 10 kilogramů boilies z DECATHLON za 650 korun!

Nejvíce mě to mrzí v tom ohledu, že mezi rybáři je celá řada dětí a mladých kluků, kteří na drahé nástrahy na kapry třeba šetří dlouhou dobu. A mezi námi jsou i důchodci, anebo i třeba tátové od rodin, kteří peníze nemůžou investovat jen do rybařiny. A právě pro ně může být kilový pytlík za 250 nebo 300 korun docela významný náklad – a to i proto, že s 1 kilogramem toho zase až tolik nevymyslíte… Přece nemůžeme říct, že pokud někdo nemá tolik peněz, a přesto si chce zachytat větší ryby na boilies, tak nemůže zvolit tu nejlevnější variantu. Co to je za uvažování?

Těchto lidí mi bylo v těch diskuzích líto, protože se fakt našlo dost rybářů, kteří hlásali, že je zapotřebí chytat jen na drahé koule, které obsahují TOP suroviny. Hodně mi to připomínalo takovou tu šikanu, kdy se majetnější děti smějí těm méně majetným, že třeba nemají drahý mobil nebo oblečení. Sorry, tohle chování naprosto nesnáším, a i proto tohle píšu…

 

Boilies DECATHLON: Proč je tak levné?

Možná to někteří z vás neví, ale rybářské firmy (výrobci) nakupují suroviny pro výrobu nástrah ve velkém. Jednoduše řečeno: Čím větší množství dané suroviny výrobce nakoupí, tím více může srazit její výslednou cenu dolů. Čímž následně může srazit i výslednou cenu za hotové boilies, anebo si ponechá vyšší marži (vydělá více).

Víte proč je boilies z DECATHLON tak levné? V České republice to není zase až tolik patrné, ale firma DECATHLON patří ke skutečně dominantním obchodním řetězcům se sportovním zbožím. Tahle firma dělá miliardové obraty (v eurech) a působí po celém světě – od Evropy, po Jižní Ameriku až po Asii. A značka Caperlan (rybářská značka patřící pod DECATHLON) vyrobí obrovské množství tohoto boilies. Tady mluvíme o množství, ke kterému se nepřibližuje žádný z tuzemských výrobců boilies. A to ani trochu!

NEPŘEHLÉDNĚTE: 10 kilogramů boilies z DECATHLON za 650 korun!

Navíc, společnost DECATHLON skutečně hledá tu nejlevnější možnou cestu, aby byla výsledná cena za nástrahy co nejnižší. DECATHLON má i vlastní vývojové středisko rybářské značky Caperlan (patří pod DECATHLON), kde dané produkty fakt dlouho testují, aby byly levné, ale kvalitní. A trvá to fakt dlouho, než se dostanou do regálů v obchodech. Rozhodně neplatí ty pomlouvačné řeči, že se jedná o levnou, nekvalitní nástrahu, která je vyráběna z různého „smetí“. Tak to není!

Věděli jste, že boilies z DECATHLON je vyvíjeno ve Francii, v Mekkce kaprařského světa? Rozhodně ani neplatí ty fámy, že tyto kuličky jsou vyráběny v levném Turecku nebo Brazílii. Ne, boilies z DECATHLON je vyráběno v Nizozemí – v další kaprařské velmoci.

Důležitý je i ten „detail“, že v obchodním modelu chybí velkoobchod. Normálně to probíhá tak, že je tady producent nástrahy, velkoobchod nebo obchodní zástupce, a pak konečný prodejce. Jenže boilies z DECATHLON je dodáváno napřímo do regálů tohoto obchodu, což zase výrazně sráží cenu dolů (nižší náklady).

Já tímto textem nebráním produkt z obchodu DECATHLON. Ne! Já se snažím těm rybářům, kteří si myslí, že nechytají na kvalitní nástrahu vysvětlit, že tak tomu není. Snažím se těm rybářům, kteří pod tlakem posměchu sahají po kuličkách, které jsou výrazně dražší, a které si nemůžou tak úplně s klidným svědomím dovolit, že si můžou zachytat i levně. Pokud se rozhodnete chytat třeba na levné boilies z DECATHLON, které vychází za 65 korun za kilo, pak se nemáte za co stydět…

 

Kam to ta rybařina spěje?

Fakt jsem z toho trochu v šoku. Fakt mě reakce některých rybářů zklamala, a dalších mi bylo jednoduše líto. Když vidíte, jak se někteří smějí mladým klukům, že chytají na levnější nástrahy, pak není něco v pořádku. Heleďte, pokud někdo chce investovat do drahých nástrah, ať investuje. Není na tom vůbec nic špatného. Dražší boilies prostě má něco do sebe.

NEPŘEHLÉDNĚTE: 10 kilogramů boilies z DECATHLON za 650 korun!

Mně na tom jenom vadilo to, že další rybáři byli prostě pod docela hustou (a hnusnou) snůškou posměchu. To, že někdo chce chytat levně, tak na tom není vůbec nic špatného. Levně totiž rozhodně neznamená nekvalitně!

Autor: Viktor Krus

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

21 KOMENTÁŘE

 1. Toto rozlišovánína lidi co si myslí že jsou top a na chudou holotu , už bylo i za komunistů a tenkrát se rozlišovali ti co měli na TUZEX a ti co museli kupovat laciné zboží CS výroby ! Já jako rybář jsem sice zaznamenal určitý výsměch také , ale mám povahu tyto posměváčky poslat do – ELEDRP – Lovím už 11 let bez elektroniky , bez lodiček na zavážku krmení a tahání návnad daleko od břehu , dokonce na sezonu 19 už ani nemyslím a končím ! Je mnoho důvodů proč končím a toto je také jeden ! Hrozně mi vadilo a vadí že nás , masové rybáře uráží rybáři – CHYŤ A PUST tím že o nás hlavně o důchodcích říkají že jsme nenažraní a že díky nám je málo ryb , jelikož je my důchodci sežereme ! Nedělal jsem to z hladu ale pro koníčka a také utrácení času bez nudy ! Krásné posezení u vody na vzduchu a když jsem si občas chytil zákonem povolenou rybu , nebylo to proto že jsem měl hlad ale že to k lovu zvěře a ryb patří , nechytal jsem pro zábavu a neubližoval rybám pro mou potěchu ! Končím ale bude mi to mrzet , to už vím předem !

  • A proč, kvůli takovým prkotinám končíš rybařinou? Nějak tě, nechápu a hlavně jsi myslím, že to určitě nebude, ten pravý důvod.

  • Jsem mladý celkem. Je mi 28 a Ty pitomý pipaky si v životě nekoupím. Není to nic jiného než lenost člověka. A je rozdíl koukat na policajta a představovat si jak to ta rybka okusuje, nebo na splavek a ve správný čas zaseknout. Nez jen sedět koukat do blba, a poslouchat signál ryby. To je mazec. Jinak s vámi souhlasím. Nevidím důvod, proč bych si nemohl vzít pár ryb za rok. Nikdy jsem neochutnal stiku. Kapru jsem si pár vzal a dal babičce, tátovi a máme, protože je mají rádi. A stejně na mě koukají blbě že si beru rybu domů, těším se až mi někdo něco přijde říct

 2. Dnešní doba si přinesla zvláštní úkaz; ten nejhloupější předstírá, že je nejbohatší. A to za každou cenu!

 3. S těmito posměváčky se také dnes a denně potkávám.Chytám totiž tradičně s čihátkem mezi očky a rád sleduji ťukance a chci u vody klid,chytám běžně na rohlík, burizony ,kolínka atd. Nevím co se na rybařině líbí těm bohatejm,kde slyšíte neustálé pípání elektronických policajtů.Oni totiž rybu chtějí,ale nebaví je sledovat život kolem vody,raději si hrají s telefony,notebooky a tablety,vždyť ono to na ně zapíská,když bude záběr.To už podle mne není ta pravá rybařina.

 4. Když nemáš argumenty, vymluv se na důchodce. Chytám již 70 let a nikoliv proto, abych přinesl domů maso. Sklízím ironické pohledy a poznámky, neboť nemám špičkové značkové náčiní, nenakupuji pytle žrádla/žrádla!/, umím chytat na kolínka, škubánek/ pro mnoho novodobých sportsmanů neznámá věc,/nesnáším pípající jedince, kteří bez signalizace ani ránu,Ale na druhou stranu tyto člověky! toleruji, vždyť přicházejí o jedinečné klidné chvlky u vody.A co se týká Decathlonu, setkal jsem se s ním již před lety venku a používám jejich šńůry, vlasce, pruty, navijáky atd. A pro pseudokritiky, kupuji i v akci Lidlu a nesetkal jsem se s tím , že by m ryba sdělila, že na takový verkcajk nezabere! Mohl bych pokračovat, reakcí by bylo! A do toho Decat. si klidně zajedu, ale nejde o život, když zrovínka nebudu mít modní nástrahy. Páčko.

 5. Dobry den, ja sam podléhám moderni rybařine každý den. Rybařina se stala mým koníčkem již před mnoha mnoha lety. V tè době nikdo neměl ani páru o nějaké zázračné kouli jménem boilies. A přesto jsme k vodě chodily. A byli spokojeni. Jsou to takzvané rybářské kořeny. Vždy se nějak začíná. Neni podstatné jak. Jde přece o náš koníček. Dnes se věnuji moderni kaprařině. Miluju to. Je jedno kdo co má, na co chytá, atd atd… Jsou lidé bohatý a chudý. To už bylo za krále klacka. A je a bude. A je to viditelné v každodenim životě. Nejen v rybařině. Zkrátka musíme se přispůsobit naším možnostem. Já mám dvě děti a někdy je to záhul. A kdybych chytal na kolínko nebo nejdražší boilies, může to být každému u prdele. Nenechám si zprotivit svého koníčka. Potkávám u vody spoutu rybářů, dobrých i totálně vypatlaných. Vše je o lidech. Není podstatné to dokola omýlané co a za kolik. Stačilo by si jen víc vážit přírody, kterou navštěvujeme. Protože bordel kolem vody, který vidime kolem vody, tam mohl nechat rybář který chytá jak na levné, nebo drahé boilies. Všem slušným rybářům přeji mnoho krásných chvil u vody.

 6. Tady není co řešit,každý normální rybář chytá na to čemu věří,dělám si nástrahy ala recept po dědovi a to byl pan Rybář,kolínka,těsta atd,a zkouším i dražší boilies,ne v takovém množství,protože jak bylo už napsáno,ne každý si může dovolit huntovat rodinný rozpočet nebo vařit si boilies doma(2+1 v paneláku,asi by mi žena a děti poděkovali) a určitě vyzkouším i boilies z Decatlonu když už tady máme přímo obchod a vůbec se za to stydět nebudu,a jestli je někdo tak blbej že někomu vyčítá chytání na tyhle koule měl by spíš svojí energii věnovat osvětě těm takzvaným kolegům rybářům po kterých zůstává u vody neskutečnej bordel a těm co sežerou všechno co z vody vytáhnou v jakémkoliv množství a míry,byly by to aspoň komentáře k opravdovému problému(včera jsem odnášel od vody pytel petek,plechovek od piva a papírových kapesníčků a to všechno z jednoho místa,ani jedno nebylo moje,pytle na odpadky nosím už jako povinnou výbavu)….

  • Také mám jako povinnou výbavu pytel na odpad. Smutné když pak přijdu znovu na stejný místo a je tam zase bordel. Poridim si asi dalekohled a budu sledovat, kdo tam ten bordel dělá. Pak mu dám za uši sám:-)

 7. Ono kdyby ti radoby testeri od Niklů, Kučerů, Krásů atd. atd. meli ty koule atd. atd. platit v plny palbě, mozna uz by na ty ryby nejezdili nebo chytali na podobny. 😎🤘

 8. Já v Decathlonu pracuji v oddělení lov, rybolov a jezdectví a nikdy bych nikomu nedoporučoval věci, které sám neozkouším. V práci mám skvělou možnost dopodrobna se seznámit se všemi produkty, které lidem nabízíme. Denno denně se setkávám s rejpali, oblečené do kompletu od nějaké rybářské značky a s nosem nahoru a kroucením hlavy, kteří s opovržením kritizují produkty pro jejich levnou cenu. Já mám z Decathlonu prakticky většinu rybářského vybavení a nemohu si stěžovat, z některých věcí jsem leckdy i pro jejich cenu unešen. Na tyto boilies chytám a kapři na ně prostě jdou. To víte , kapři cenovku nevidí 😉 . Takže je mi špatně z těch, kteří dají statisíce za výbavu a žrádlo a machrují a urážejí ostatní. Neříkám to proto, že v Decathlonu pracuji, ale proto, že jsem s produkty spojojen, navíc jsem pro vybavení chodil do Decathlonu ještě před tím, než jsem zde začal pracovat 😉 Petrův zdar, a nenechte se znechutit 🙂

 9. Nevím, jestli nežiju na nějaké jiné planetě, ale opravdu jsem se ještě nesetkal s jakýmkoliv posměchem, že chytám třeba na kukuřici za 10Kč/kg. A to se běžně stýkám s celým spektrem rybářů, od kaprářů až po ty “kolínkáře”. Jediným měřítkem pro “titul” dobrý rybář, s kterým jsem se setkal, byla vždy a pouze kvalita úlovku. A pokud vím, pořád ještě platí, že rozhodující není nástraha, ale schopnost umět ryby nájít. Pak stačí i to kolínko, nebo kukuřice. Vše ostatní je pouhý dobře propracovaný marketing prodejců, zblbnout lidi.

 10. Co se tyče Decathlonu, tak si numuzu stezovat. Zejma koule jsou skvele, pro me ktery nema sanci do toho vrazet velke penize. Setkal jsem se stim ze jsem byl u vody chytal na koule od Deca. A vedle me sedel a chytal na koule za 3stovky a vyse za kilo… Vysledek ja 3 kapry nad 10kilo ten nejvetsi mel 14kg 🙂 PS: na svazovr vode 🙂 a zachytal jsem si neskutecne 🙂 on mel.kapry do 7kil, a krmili jsme a hazeli stejne 🙂 minuly rok kapr okolo 18kg, stejne jako se vsim v zivote ne vzdy drahe znamena dobre a naopak 🙂 a pokud v tom neni nic co by rybam pritezovalo, nevidim duvod proc na to nechytat, preci jenom heslem decathlonu je delat sport dostupnejsi a tose jim dari 🙂 clanek o tom to tematu pelemizuje velmi dobre.. Petruv zdar, at se vsem poctivim a slusnym rybarum dari 🙂

  • Dobry den, p. Kuna pred nedavny casem jsem zacal sledovat vase videa, a jednim slovem pecka 🙂 rad bych svama zasel na ryby at se necemu priucim, libi se mi ze nejste jak vetsina rybaru ze si strezi svoje tajemstvi jak a kde chytaji 🙂

 11. Dobr den,nedavno jsem skousel ten dekatlon a velice mile prekvapil svou ucinosti.za ctiri dny jsem spotreboval cca pet kylo dekatlonu a muzu jen ric ze kdyz jsem pokladal jakyho koliv kapra tak znej doslova toto boili teklo,vytahl jsem nane spoustu nadhernych ryb.vyhodou tohoto meho osobniho testu bylo ze se opravdu da chytat levne a dobre a ze nasi vyrobci maji predrazene bolisi. Po tomto mem testu uz bude boilis z dekatlonu v mem arzenalu hodne dlouho.

 12. Chodím na kapry s rohlikem a rousnicemi a třeba na pískovně toho na plavačku na rohlik nachytam víc než boilisaci 50m odemne. a nemyslim cejny a plotice ale kapry kolem 10kg. Nevidím nic špatného na levném boilies,letos na Labi dekáč zkusim. Nemám na to abych vyhazoval tisíce za koule,živým čtyřčlenou rodinu mladá je na mateřské a platim hypotéku takže peníze na vyhazování memám 🙂

 13. Ano , je mezi rybari par uchylnejch de… , kapraru chyt a pust , pruty do nebe , bivak , podlozka , clinik , vse fox , nash a boili od 400 za kg . Tihle ko…. kapry sice pousti zpet , ale jinak porusuji rad chytanim pres caru a nepritomnosti u prutu kdyzchrapou jako prasata v bivaku na priposlechu . Nekteri z tehle sasku velky kapry vozi do soukromek . Jinak temhle id… nevadi zabit a sezrat rybu , takovy candat , stika , sumec skonci na grilu , kdyz ho tedy nahodou ulovi . Tyhle rozbroje kvuli cene kouli budou delat top firmy Nikl , Tesinskej , LK baits atd . Ti prichazeji o kseft a lidi ty jejich predrazeny sr… prestavaji kupovat . Dekac je na vzestupu . Vzpomenete si na tuhle vetu , davam tomu 2 roky a co se tyce boili zlikviduje vsechny tyhle zlodejsky firmy . Potencial na to ma . Nikl a spol pak prodaji par pytlicku jen tem nejvernejsim postizenym ovcim , ale to jim balik nevydela .

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -