DomůAkční nabídkaPampeliškové nástrahy na kapry: Letní trumf Michala Kučery pro úspěšné rybaření

Pampeliškové nástrahy na kapry: Letní trumf Michala Kučery pro úspěšné rybaření

- Reklama -

Lov kaprů v létě můžou komplikovat vysoké teploty. Kvůli nim ryby nejsou tolik aktivní, takže nepřijímají nikterak velké množství potravy. Proto je nutné je zaujmout hned na první pohled. Jak na to? 

Ilustrační foto: Chyť a pusť

To, že ryby nejsou za letních veder tolik aktivní, neznamená, že nejdou chytit. To v žádném případě! Při chytání v těchto vedrech je akorát nutné sáhnout po takové nástraze, která je výrazná, takže kapra zaujme na první pohled.

Tou výrazností nemyslíme jenom reflexní zbarvení, díky kterému jde nástraha vidět i na hodně zarostlých vodách nebo ve špinavé vodě. Jde taky o to, aby nástraha v teplé vodě vydávala silnou pachovou stopu, za kterou se každý kapr „otočí“. Ideální vůní, na kterou ryby spolehlivě reagují, je pampeliška. Jaké nástrahy se v této příchuti vyrábí?

 

Nástraha MIKBAITS Wafters (pampeliška)

Vynikající nástraha pro chytání pasivních kaprů, kteří třeba z důvodu vysokých teplot tolik nežerou. První věc, kterou na této nástraze máme rádi, je 12mm velikost. Říkáte, že taková velikost se hodí jen pro lov kaprů v zimě?  Ani náhodou!

Tato velikost je pro lov neaktivních kaprů jako dělaná, takže se hodí i do horké letní vody. Pokud jsou potom ryby aktivnější, je možné k nástraze přidat klasické boilies, anebo pod háček napíchnout více Wafters. Díky tomu bude nástraha selektivnější. Nástrahu MIKBAITS Wafters najdete na e-shopu Chyť a pusť.

Dalším obrovským plusem je to, že tato nástraha je neutrálně vyvážená, takže ve vodním prostředí se chová krásně „přirozeně“. To znamená, že pokud kapr u nástrahy vytvoří podvodní proudy, nezůstane nástraha „ležet jako přibitá“. Tahle vlastnost pak rozhoduje o (ne)úspěchu zejména na silně prochytávaných vodách, ve kterých žijí zkušené a opatrné ryby.

Nástraha MIKBAITS Wafters od Michala Kučery pak samozřejmě nabízí silné aroma, které ve vodním prostředí vytváří silnou pachovou stopu. Ta dokáže zlákat rybu i z větší vzdálenost! A další výhodou je i výrazné zbarvení, díky kterému jde nástraha krásně vidět na zarostlém nebo zaneseném dně, anebo ve vodě s vyšším obsahem sinic. Nástrahy Wafters jsou k dostání na e-shopu Chyť a pusť.

 

MIKBAITS Method Mix (pampeliška)

Jaké krmení k výše představené nástraze použít? Naprosto ideální je například tento method mix od české firmy MIKBAITS, který se jednak geniálně chová ve vodním prostředí, ale zároveň obsahuje celou řadu TOP surovin. Toto krmení na ryby, které se hodí i při letním rybaření, si lze prohlédnout na e-shopu Chyť a pusť.

V krmení najdeme skutečně celou řadu atraktivních surovin. Nechybí třeba poněkud netradiční „pochoutky“ jako krill micromass nebo mořské nebo sladkovodní proteiny. V krmení je pak obsaženo i drcené boilies, micropeletky a další „dobroty pro ryby“. Díky obsahu zmíněných surovin nemá toto krmení jen lákavou vůni, ale také neodolatelnou strukturu.

I proto je rybáři rádi používají do PVA, protože krmení v těsné blízkosti nástrahy vytvoří neodolatelné krmné místečko. Po rozpuštění PVA vznikne atraktivní kupka, která začne okamžitě uvolňovat silnou vůni, ale také drobné částice.

Z našeho pohledu se pro letní rybaření nejvíce hodí právě příchuť pamepelišky. Ta má totiž unikátní vůni, ale také obsahuje výrazně žluté částečky, které jdou perfektně vidět. Tohle kapři, ale třeba i amuři, milují! Krmení MIKBAITS Method Mix najdete na e-shopu Chyť a pusť.   

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -