DomůNovinkyNa Moravě uhynul obrovský sumec, podle svědka ryba vážila přes 100 kilo

Na Moravě uhynul obrovský sumec, podle svědka ryba vážila přes 100 kilo

- Reklama -

České vody skrývají obrovské ryby, které dosahují i rekordních rozměrů. Jednou z nich určitě byl i tento sumec, kterého našel Pavel Juračka. Ten na sociální sítě umístil fotky s obrovským sumcem. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Fotografie zveřejnil Pavel Juračka na Instagramu. Právě tady umístil 3 obrázky uhynulého sumce, který dle slov nálezce vážil přes 100 kilo. Kromě toho zveřejnil i fotografii, na které jde vidět, že sumec měřil 255 centimetrů.

Nálezce mrtvého sumce našel na štěrkových jezerech v Ostrožské Nové Vsi. Podle svědka ryba nebyla nijak viditelně zraněna, a podle něj sumec uhynul stářím.

 

Ryba měřila 255 centimetrů

Délka 255 centimetrů, váha určitě něco přes 100 kilogramů, staří přes 40 let,“ uvedl u fotografií s mrtvou rybou Pavel Juračka. Ten obrázky s velký sumce zveřejnil proto, že podle něj by byla „chyba se o to nepodělit“.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Pavel Juračka (@pavel_juracka)

To, že tento sumec patří k opravdu rekordním, naznačuje i ten fakt, že takových ryb se na našem území moc nechytilo. „Po hledání na internetu jsem zjistil, že tento sumec patří mezi největší kdy doložené na území České republiky,“ napsal Pavel Juračka.

 

Obrovský sumec ucpal potrubí

Někdy se stane, že mrtvý sumec způsobí pořádný „humbuk“. Nejinak tomu bylo například v Rakousky, kdy v Linci mrtvý sumec ucpal potrubí v tamní ocelárně. Když se pracovníci snažili najít příčinu, nestačili se divit. Potrubí ucpal sumec, který měřil 250 centimetrů.

Pracovníci ocelárny nebyli schopni vlastními silami obrovského sumce dostat z vody, takže museli zavolat jeřáb. Až s jeho pomocí se podařilo dostat sumce z potrubí. Video ze zásahu se okamžitě stalo hitem (nejen) rybářského internetu.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -