DomůAkční nabídkaPelety na sumce ze strouhaných ryb: šílený zápach jako z mrtvé ryby

Pelety na sumce ze strouhaných ryb: šílený zápach jako z mrtvé ryby

- Reklama -

Lov sumců na pelety je čím dál více oblíbenější metodou u česko-slovenských rybářů. Ale není se čemu divit! Právě tohle chytání je velmi úspěšné, přitom se sumcař nemusí neustále starat o živé ryby.

Právě starost o to, aby měl sumcař neustále živé nástražní ryby, je velkým mínusem při lovu sumců. A to zejména při déletrvajících výpravách, anebo při chytání v aktuálním vedru. Proto není divu, že mnoho rybářů sumce chytá na pelety. Přitom tohle chytání je někdy úspěšnější, než lov s nástražní rybou. Na jaké pelety sumce chytat? Zkuste ty ze strouhaných ryb…

 

Pelety na sumce Pellet Crushed Red Fish

Tohle jsou extra zajímavé pelety na sumce, které obsahují celou řadu živočišných látek. Díky tomu tak tyto sumcové pelety vydávají velmi silný odér, který dokáže ve vodním prostředí vytvořit opravdu koncentrované potravní signály. Pelety na sumce ze strouhaných ryb najdete na e-shopu LK Baits  za zajímavou cenu.

Tou hlavní zbraní těchto pelet je jejich složení. Velké pelety na sumce od přeloučské firmy totiž obsahují vysoký podíl strouhaných ryb. A dále pak celou řadu koncentrovaných živočišných látek. Tato nástraha má tak výrazné aroma, které dokáže zaujmout sumce i na velkou vzdálenost.

Pelety na sumce Pellet Crushed Red Fish mají výrazný pach i díky výrobnímu postupu. Co tím myslíme? Jedná se o to, že tyto pelety se lisují za studena, a poté jsou vakuově zadipované. Díky tomuto výrobnímu postupu se tak nepoškodí ty nejúčinnější suroviny jako u jiných pelet, které se suší tak, že jsou tvrdé jako kámen.

A dalším trumfem pak je to, že výrobce do sumcových pelet aplikoval speciální bakterie a kyseliny, které sumci znají „od plůdku“ u mrtvých ryb. Takže pelety velmi dobře „napodobují“ mrtvou rybu, protože vysílají totožné potravní signály. Sumec tak vmžiku zjistí, že v jeho blízkosti leží snadno dostupná kořist, kterou rozhodně nenechá jen tak ležet.

 

Jak s těmito sumcovými peletami chytat?

Lov s těmito sumcovými peletami není nikterak složitý, právě že naopak! Pro chytání na sumcové pelety použijeme klasický návazec s velkým jednoháčkem. Sumcovou peletu pak nastražíme klasicky „na vlas“, jako když jde rybář na kapra. Nástrahu pak lze vylepšit přidáním živých rousnic nebo pijavic, které nastražíme na klip na živou nástrahu pod peletu.

Mnoho rybářů pak používá ještě jeden fígl: aby peleta nezapadla do nepořádku na dně, pak přidává k peletě na sumce plovoucí sumcovou peletu. Tím tak vznikne minimálně vznášivé sousto, které se neztratí v „bordýlku“ na dně. Navíc, takto plovoucí/vznášivá nástraha se sumcovi mnohem snadněji nasává do jeho prostorné tlamy. Takže šance na úspěšný záběr roste!

Při lovu sumců na pelety je potom důležité krmení. Ano, je prostě zásadní připravit krmné místo, které buďto přiláká samotné sumce, anebo menší ryby. Ve chvíli totiž, kdy rybář přiláká na lovné místo menší ryby, tak ty svým pohybem vydávají signály, které lákají sumce. Protože jak známo: kde je kořist, tam je i lovec.

Krmné místo na sumce můžeme buďto připravit z klasických halibutových pelet. Ty jednak lákají menší ryby, ale díky vysokému množství živočišných surovin je samotní sumci s velkou chutí požírají. Anebo lze pak použít nějaké masové krmné směsi – typicky třeba novinku s kusy rybiček Predator Method Mix.

Jestli se chystáte na sumcovou výpravu, ale nechce řešit starosti s živými nástražními rybami, pak se určitě podívejte na sumcové pelety od české firmy LK Baits. Jedná se o perfektní nástrahu z kvalitních surovin, která slibuje úspěšný lov. Pelety na sumce z nastrouhaných ryb najdete na e-shopu LK Baits .

Zdroj a ilustrační foto: LK Baits

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -