DomůAkční nabídkaPlovoucí krmítko na ryby: letní trumf na amury a kapry těsně pod...

Plovoucí krmítko na ryby: letní trumf na amury a kapry těsně pod hladinou

- Reklama -

Lov amurů a kaprů v těsné blízkosti hladiny patří k mega úspěšným metodám v letním období. Jak ale dostat nástrahu s krmením do vysokých partií vodního sloupce? Zkuste plovoucí krmítko na ryby.

S tímhle se setkal každý rybář: za letních veder jdou velmi často vidět tajemné obrysy amurů a kaprů těsně pod hladinou. Ryby se zde často jen sluní, ale také zde hledají i spadanou potravu. Proto se vyplatí tyto krásné ryby v těchto vysokých partiích chytat. Jak na to? Úspěšným trumfem jsou plovoucí krmítka na ryby, se kterými se dostaneme i do velkých vzdáleností.

 

Plovoucí krmítka na ryby Cralusso

Šikovná pomůcka pro všechny rybáře, kteří chtějí chytat amury a kapry kousek pod vodní hladinou. Právě s tímto plovoucím krmítkem je rybář schopný vytvořit husté sloupce z jemného krmení, zároveň ale bude prezentovat nástrahu ve vysokých partiích vodního sloupce. Plovoucí krmítka na ryby Cralusso najdete na e-shopu PARYS za super nízkou cenu.

Jaký je princip plovoucího krmítka? Rybář toto krmítko jednoduše navlékne na kmenový vlasec jako průběžný splávek. A pak naváže návazec na ryby o požadované délce. Ve chvíli, kdy rybář na krmítko připevní krmení a na háček nastraží nástrahu, stačí už jen nahodit.

Co se stane ve vodě? Krmení nejprve stáhne plovoucí krmítko pod hladinu. V okamžiku, kdy z krmítka začne opadat návnada, začne se krmítko zvedat vzhůru k hladině. Díky této „cestě“ od dna k hladině tak vznikne nepřehlédnutelný krmný sloupec, který přiláká ryby ze širokého okolí.

VIDEO: Jak pracuje plovoucí krmítko Cralusso ve vodě? Více ve videu

U některých těchto krmítek lze regulovat rychlost stoupání krmítka k hladině. Jak to udělat? Nastavitelné plovoucí krmítko na ryby Cralusso umožňuje to, aby si rybář „nastavil“ rychlost stoupání krmítka. Za tohle palec nahoru!

 

Jaké krmení při tomto chytání použít?

Při letním chytání amurů a kaprů těsně pod hladinou je lepší používat jemnější krmnou směs, která se jednak ve vodě rychleji rozpadne, takže krmítko bude dříve pod hladinou. Zároveň ale jemné krmení vytvoří opravdu hustý krmný sloupec, který se za bezvětrného, horkého počasí bude vodě držet dlouhou dobu.

Aby bylo ve sloupci co nejvíce drobných částeček návnady, lze do krmení přidat několik zajímavých ingrediencí. Buďto sáhneme třeba po klasických extrudách, které roztrháme na menší kousky. Anebo můžeme do krmení přidat vznášivé vločky na ryby. Nejideálnějším řešením je ale natrhané pečivo, které se bude ve vodě vznášet.

Obrovskou výhodou těchto plovoucích krmítek je to, že se s nimi dokonale nahazuje. V momentě, kdy rybář na plovoucí krmítko na ryby „naplácá“ krmnou směs, tak vznikne parádně těžká koule, která letí opravdu daleko. Proto je rybář schopný s touto pomůckou chytat ryby u hladiny tam, kde se třeba s mlaskačkou nedostane. Bomba!

Někteří rybáři tato plovoucí krmítka používají nejen pro samotný lov z hladiny, ale také na takových místech, na kterých je hodně překážek. Ano, ve chvíli, kdy je dno poseto potopenými pařezy, tak stačí použít toto krmítko, které nemá za co uváznout. Tohle je prostě velká paráda!

Jestli chcete být před ostatními rybáři zase o kus napřed, pak v létě vyzkoušejte tato plovoucí krmítka Cralusso. Jedná se o perfektní pomůcku pro lov amurů a kaprů kousek pod hladinou, se kterou určitě budete slavit super rybářské úspěchy. Plovoucí krmítka najdete na e-shopu PARYS.

Zdroj a ilustrační foto: PARYS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

  1. A já zase používám klasické krmítko s delší tyčinkou a na tu tyčinku nasadím splávek a mám to těsně pod hladinou 😂

  2. „Bublina“ od DAM s plněním vodou pomocí vnitřní duté tyčky, kterou vede vlasec k zarážce a háčku s rohlíkem……geniální,účinné😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -