DomůRybolovné technikyKaprařinaPlovoucí tygří ořech na ryby: Tajná nástraha na největší kapry! Jak to...

Plovoucí tygří ořech na ryby: Tajná nástraha na největší kapry! Jak to udělat?

- Reklama -

Tygří ořech na kapry si za poslední roky získal mezi milovníky kaprařiny velkou popularitu. Proč? Tahle nástraha/návnada nabízí velmi zajímavé vlastnosti, které ostatní „dobroty pro kapry“ jen tak nenabídnou. Jde především o tvrdost, anebo velikost. Hodně rybářů používá tygří ořech na ryby jen jako krmení. Ale to je škoda! Právě tygří ořech je i skvělou nástrahou! Navíc! Díky jednoduchému triku můžeme tygří ořech krásně nadzvednout, takže budeme mít TOP nástrahu na velké (a opatrné) kapry. Tohle fakt skvěle funguje!

Autoři: Tomáš Horáček a Viktor Krus

Tygří ořech na kapry se v posledních letech velmi často skloňuje v nejrůznějších rybářských diskusích. Ale ono se není čemu divit! Právě tahle surovina nabízí třeba zajímavou tvrdost, takže jde o velmi selektivní návnadu. Ano! Tygří ořech na ryby velmi dobře odolává menší bílé rybě, která v početných hejnech dokáže například kukuřici nebo pelety „roztrhat na cucky“. Pokud tedy rybář na takové vodě chytá, pak je tygří ořech na ryby velmi správnou volbou.

VIDEO: Jak nastražit tygří ořech na kapry s korkem?

Ale zase: Hodně rybářů tygří ořech používá jen jako krmení na ryby. V momentě, kdy se rybář zaměřuje na ty největší kapry, pak to dává smysl. Věděli jste ale, že tygří ořech je i skvělou nástrahou? Ano! A staré rybářské pravidlo říká, že je dobré chytat na to, čím krmíme. Proto se vyplatí tygří ořech vyzkoušet i nastražit…

 

Plovoucí tygří ořech na kapry: Jak na to?

Samozřejmě, rybář může chytat klasicky na tygří ořech tak, že jej prostě jen navleče pod háček a nahodí na lovné místo. Ale co to udělat atraktivněji? Stačí použít vrtáček a s jeho pomocí udělat do tygřího ořechu dutinu. K čemu je tohle dobré? Do dutiny následně vložíme korek, který nám pomůže tygří ořech nadzvednout, takže ten je tak mnohem atraktivnější, a rybě se mnohem lépe „nasává“. Jak na to?

Plovoucí tygří ořech na kapry je geniální nástrahou, třeba na zanesené terény!

Krok 1: Vezmeme si vrtáček pro vrtání tygřího ořechu (např. Nut Drill od ESP), kterým uděláme do nástrahy díru. Bacha! Tygří ořech neprovrtáváme celý! Ne! Je nutné udělat jen dutinu pro vložení korku. Průměr vrtáku volíme tak, aby tygří ořech při vrtání nepraskl (moc hrubý vrtáček). Samotné vrtání tygřího ořechu je při použití kvalitního vrtáku velmi snadné! Takto si navrtáme 2 tygří ořechy.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Vrtáček + korkové válečky pro přípravu plovoucího ořechu

Krok 2: Do vzniklé dutiny vložíme korkový váleček. Tyto korkové produkty jsou k dostání v rybářských potřebách, protože pro rybáře mají široké využití. Korek nejprve vložíme do jednoho tygřího ořechu, do kterého ho pořádně natlačíme. Přečnívající váleček odstřihneme.

Hotový plovoucí tygří ořech na kapry, který se ve vodě krásně nadzvedne…

Krok 3: Nyní tygří ořech s korkem uvnitř napíchneme na jehlu na boilies a na přečnívající korek následně nasadíme druhý oříšek s vyvrtanou dutinou. Tím nám vznikne nádherně atraktivní nástraha na kapry, která se bude ve vodním prostředí zajímavě „chovat“. Následně tygří ořechy s korkovým válečkem uvnitř navlékneme na oblíbený návazec na kapry. Hotovo!

 

Tygří ořech na ryby: Příprava, která funguje

Nejrychlejší příprava tygřího ořechu na ryby je vařením. Jak to probíhá? Ideální je tygří ořech den před vařením namáčet ve vodě. Hned druhý den namočený tygří ořech vaříme, abychom ho připravili na krmení a chytání ryb. Výhodou toho vaření je to, že tygří ořech je poměrně rychle připravený k lovu.

Pro přípravu chytacího tygřího ořechu je nejlepší použít buďto sladkou limonádu nebo energy drink

Povařený tygří ořech skladujeme v sudu s onou vodou, ve které jsme ho vařili. Tygří ořech pustí krásně mléčnou vodu, která svou barvu připomíná třeba populární CSL. Do takto povařeného tygřího ořechu s vodou nepřidáváme cukr.

Tygří ořech na ryby je dobré den namáčet, a poté ho vařit…

Pokud se bavíme o přípravě, anebo spíše o zatraktivnění chytacího tygřího ořechu, tak to funguje takto: Z celého balení tygřího ořechu vybereme ta nejlepší zrníčka, která mají odpovídající velikost, tvar, a nejsou nikterak porušené. A jak je vylepšit? Úplně nejlepší je používat sladké limonády (Coca Cola), anebo energetické drinky (Red Bull). Právě tyto limonády obsahují obrovské množství cukru, a jsou dostatečně „agresivní“ na to, že se nádherně nasáknou do tvrdého tygřího ořechu.

 

Proč používat plovoucí tygří ořech?

Ten princip u výše představeného postupu je velmi jednoduchý: Z dvou nastražených tygřích ořechů jsme s pomocí vrtáčku na tygří ořech odstranili hmotu z jejich vnitřku, takže oříšky jsou výrazně lehčí. A po použití korkového válečku se bude tato nástraha spolehlivě nadnášet na lovném místě. To má své nesporné výhody! Jaké například?

No nevypadá to nádherně? 

První výhodou je samozřejmě to, že plovoucí tygří ořech na ryby se krásně nadzvedne nad nečistoty na dně. Takže i když bude rybář chytat na zarostlém, anebo zaneseném dně, je to jedno. Plovoucí nástraha se nad tento „bordýlek“ na dně krásně nadzvedne, takže bude mnohem lépe viditelná. A právě ta viditelnost je dalším plusem tohoto vylepšení. Kapr si plovoucího tygřího ořechu mnohem rychleji všimne.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Vrtáček + korkové válečky pro přípravu plovoucího ořechu

Pokud se podíváte na naše vložené video výše, pak je tam pasáž o použití plovoucího tygřího ořechu na krmném místě. A vypadá to fakt luxusně, protože na dně leží několik tygřích oříšků. A nad nimi se vznáší plovoucí tygří ořech. Vypadá to prostě perfektně! Kromě toho všeho je pak nutné také připomenout to, že plovoucí nástraha se kaprovi mnohem snadněji přijímá. Navíc, taková varianta je velmi vhodná i při chytání těch nejopatrnější ryb, které nástrahy nasávají s maximální obezřetností.

 

Kde a jak chytat na plovoucí tygří ořech na ryby?

Tygří ořech je skvělou volbou v tu chvíli, kdy to na boilies moc nebere. S takovou situací se setkal asi každý rybář! A právě do takových chvil je tygřák jako dělaný. Skvělý je taky na silně prochytávané vody, kde si ryby dávají velkého majzla. A to právě díky tomu, jak se plovoucí tygří ořech na kapry ve vodě chová, ale také proto, že není tolik okoukaný (např. při porovnání s boilies).

S tygřím ořechem je možné mít u vody fakt hodně zajímavé úspěchy!

Tygří ořech je i poslední „záchranou“ na těch vodách, kde je silně přemnožený sumeček americký. Tato ryba se vůbec nebojí do tlamy narvat masové kuličky boilies, anebo pelety. Pokud na takové vody jezdíte, pak je tygří ořech na ryby jasnou volbou. Ten nechávají sumečci pěkně ležet.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Vrtáček + korkové válečky pro přípravu plovoucího ořechu

Co se týče krmení: Ideální je k tygřáku přidávat další zrníčka tygřího ořechu. Anebo k němu přidávat boilies. Obojí suroviny jsou opravdu selektivnější, takže pokud rybář nechce chytat menší ryby, je tahle taktika jasnou volbou. Při chytání (a hlavně krmení) s tygřím ořechem to není třeba přehánět s množstvím. Stačí prostě trochu kuliček tygřího ořechu a pár kuliček boilies. Takhle je to nejlepší!

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -