DomůNovinkyRybářská stráž při úklidu odpadků našla v křoví pytláka se 3 pruty! Porybní...

Rybářská stráž při úklidu odpadků našla v křoví pytláka se 3 pruty! Porybní ho zadrželi

- Reklama -

Na webu Českého rybářského svazu se objevila zpráva o tom, že členové pražské rybářské stráže uklízeli odpadky na nádrži Džbán. Porybní na břehu nádrže posbírali velké množství odpadu, který se skládal z obalů od potravin, víček od PET láhví, anebo úlomků polystyrenu. Úklid rybářské stráži trval několik hodin. Dokonce při něm narazili i na pytláka schovaného v křoví se 3 pruty…

Redakce InRybar.cz, ilustrační foto: Český rybářský svaz

Ne všichni rybáři ví, že rybářská stráž nekontroluje pouze dodržování rybářských pravidel, ale účastní se například i úklidových akcí. „Pomáhá nám zároveň úspěšně řešit situace, kdy je třeba na žádost vlastníka vodní plochy rychle uklidit břehy nějaké nádrže od odpadků, nebo posbírat padlé ryby, které se vždy v průběhu jara objeví na březích našich revírů.,“ vysvětlují pražští porybní na webu Českého rybářského svazu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: „Chlupaté“ třpytky na dravce s výrazně červeným peřím

Takovou úklidovou akci zažila pražská rybářská stráž na nádrži Džbán, na které sbírali odpad na březích a ve vodě. „Na konci května provedla pražská rybářská stráž již třetí letošní úklid ÚN Džbán, při kterém byl vysbírán veškerý drobný plastový detrit, který pokrýval hladinu u přítoku do nádrže. Sběr úlomků plastů (víčka od PET lahví, brčka, obaly od sladkostí, úlomky polystyrenu a hraček) představuje mravenčí práci, která trvala několik hodin, přičemž ve stejné době byly vysbírány také odpadky na březích ve vzdálenějších částech nádrže,“ popisují porybní.

Kromě odpadků ale rybářská stráž zadržela dokonce pytláka. Ten si pro své nelegální rybaření nevybral úplně šťastnou dobu. Porybní ho našli se 3 pruty ve křoví. „Když se úklid chýlil k závěru, „uklidila“ rybářská stráž pytláka, který si vyšlapal úkryt v přilehlém rákosí a odebrala mu všechny 3 nahozené udice,“ popisují pražští porybní.

Jelikož se jedná o opakující se úklidy, může pražská rybářská stráž srovnávat výsledky. Potěšující zprávou je, že odpadků ubývá. „Výsledky naší práce jsou jasně vidět. Zatímco v průběhu prvního letošního úklidu nádrže bylo posbíráno 9 velkoobjemových pytlů odpadků, při druhém úklidu to byly jen 4 velkoobjemové pytle a při včerejším sběru to byly jen dva malé šedesátilitrové pytle odpadků,“ těší pražské porybné.

NEPŘEHLÉDNĚTE: „Chlupaté“ třpytky na dravce s výrazně červeným peřím

Úklidy na Džbánu probíhají ve spolupráci s úřady. „Na tomto místě se sluší poděkovat za spolupráci také pracovníkům Lesů a rybníků hl. m. Prahy, kteří nám pomáhají s odvozem a ekologickou likvidací posbíraných odpadků a Městské části Praha 6, která v okolí nádrže rozmístila odpadkové koše, které pomáhají udržení pořádku a slouží rybářům i široké veřejnosti,“ zakončuje pražská rybářská stráž.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Je dobrý že odpadky ubývají ale pamatuju si doby kdy u vody žádný odpadky nebyli. A hlavně kdo ten bordel udělá, má si ho po sobě uklidit jako každej normální člověk. Je fakt smutný co se poslední dobou u vody děje. RS musí jezdit uklízet po rybářich……. Jako po malejch dětech,to je úplně neuvěřitelný, by mě zajímalo jestli by ten dotyčnej jel chytat do toho hnoje který tam po sobě nechal.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -