DomůNovinkyPodvod na rybářských závodech: Rybáři do ryb cpali olovo, aby byly těžší

Podvod na rybářských závodech: Rybáři do ryb cpali olovo, aby byly těžší

- Reklama -

Obrovský skandál se řeší v rybářských „závodních“ kruzích ve Spojených státech amerických. Právě tady totiž přistihli dvojici závodníků, která do ryb cpala olověná závaží, aby byly těžší.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O skandálu na prestižních rybářských závodech informoval web OutdoorLife.com. Právě ten uvedl, že dvojice rybářů byla přistižena na rybářských závodech ne jezeře Erie na severovýchodě USA. Šlo o profesionální rybáře Chaseho Cominskeho a Jacoba Runyona.

 

Řediteli závodu se ryby „nějak nezdály“

Neobvykle „napěchovaných ryby“ si všiml ředitel turnaje Jason Fisher. Tomu se na ulovených rybách nezdálo, jak mají výrazně tvarovaná břicha. Navíc, zkušeného organizátora také zaujala poměrně těžká váha ryb na jejich velikost. Proto se rozhodl, že ulovené ryby rozřízne.

VIDEO: Ředitel závodu našel v rybách olověná závaží. Podívejte se na reakci

„V rybách je závaží,“ řekl ředitel rybářského turnaje Jason Fisher. A právě tohle byla „rozbuška“, která ostatní závodníky naprosto rozzuřila. Dvojice podvodníků „mohla být ráda“, že je početná skupina rybářských konkurentů nenapadla, protože rozčílení bylo opravdu velké. Velké štěstí bylo, že ředitel závodu situaci uklidňoval.

 

Vítězové by si odnesli asi 750 000 korun

Kdekoho by mohlo napadnout, proč tohle závodníci udělali. Je možné, že pocit z vítězství byl prostě silnější než dodržování pravidel. Tím zásadnějším faktorem ale možná byla touha po penězích. Je třeba si uvědomit, že vítězové takových závodů si odvezou hodně tučný šek.

V tomto případě na jezeře Erie šlo o 30 000 dolarů, což je v přepočtu asi 750 000 korun. K tomu by si dvojice podvodníků zajistila ještě další ceny. Na dvojici přistižených rybářů se okamžitě vrhl stín pochybnosti, protože tohle nebyl jediný závod, který vyhráli.

 

Před lety se podvádělo také na IBCC

Podvody na rybářských závodech se dějí také v Evropě. V roce 2019 se řešil podvod na prestižním závodu v lovu kaprů IBCC na maďarském Balatonu. Tehdy podváděl maďarský tým, který započítával ulovené ryby dvakrát.

Ještě odpornější pak bylo, že Maďaři se snažili ryby „upravit“. Aby nevypadaly stejně, tak jim zastřihávali ploutve nebo vousky. Ovšem ani to nepomohlo, a nakonec byli vyřazeni. Motivací zase byly peníze: Vítěz kategorie, kterou Maďaři chtěli vyhrát, si ten rok odnášel 20 000 euro. O podvodu jsme psali v tomto článku.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -