DomůNovinkyPorybní zadrželi přes 130 povolenek a skoro 40 pytláků. Zabavili také pruty

Porybní zadrželi přes 130 povolenek a skoro 40 pytláků. Zabavili také pruty

- Reklama -

Profesionální rybářská stráž v Západočeském územním svazu měla v roce 2022 plné ruce práce. Při kontrolách revírů zadržela přes 130 povolenek, skoro 40 pytláků, ale také rybářské vybavení.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Zajímavá data z kontrolní činnosti profesionální rybářské stráže na západočeských revírech zveřejnil Západočeský územní svaz na webu. Kromě toho, že profesionální rybářská stráž kontrolovala revíry, tak vykonávala i jinou činnost.

Západočeští profesionální porybní například také kontrolovali označení rybářských revírů, zůstatkové průtoky nebo školili členy rybářské stráže. I v roce 2022 pak hlídali vody také ve spolupráci s městskou policií.

 

Přes 130 zadržených povolenek a skoro 40 pytláků

V roce 2022 měla západočeská profesionální rybářská stráž celkem 6 členů. A právě tito členové vykonali 5020 návštěv západočeských svazových revírů. Během více jak 5000 návštěv pak rybářská stráž zkontrolovala 10 936 povolenek.

Během kontrol rybářská stráž narazila na pochybení. Některé chyby ze strany rybářů pak profesionální porybní řešili napomenutím. Těch v roce 2022 rozdali celkem 759. Některá provinění ze strany rybářů ale byla vážná, a proto rybářská stráž zadržela celkem 131 povolenek.

Při kontrolách svazových revírů ale profesionální rybářská stráž bohužel narazila také na pytláky. Těch v roce 2022 zadržela 39. A k tomu ještě zabavila 10 rybářských udic.

Přesná data o kontrolní činnosti Západočeský územní svaz získává díky moderním technologiím. „Činnost každého člena profi RS je monitorována GPS přístrojem se čtečkou čárových kódů, který eviduje pohyb stráže v terénu a zaznamenává číslo každé kontrolované povolenky,“ uvedli západočeští rybáři.

 

Rybářská stráž našla 100metrovou síť

Západočeští porybní v roce 2022 vysledovali zvýšený počet případů, kdy pytláci do svazových vod natáhli rybářské sítě. Člen západočeské rybářské stráže Marcel Nedorostek za rok 2022 našel hned 4 sítě, kdy jedna z nich měřila 100 metrů.

VIDEO: Reportáž České televize o činnosti západočeské rybářské stráže

Tuhle obrovskou síť porybný našel v Jesenici. Když rybářská stráž dlouhou síť vytáhla z vody, našla v ní desítky zamotaných ryb. Jen Marcel Nedorostek od podzimu do konce roku 2022 zadržel 15 pytláků. Většinově šlo o pytláky z ciziny.

V roce 2022 ale natažené sítě ve svazových vodách neřešili pouze západočeští porybní. S podobným případem se setkala také rybářská stráž z Moravskoslezského územního svazu. A v Mnichově Hradišti pak pytláci natáhli síť do chovného rybníku. Více jsme o případech psali v tomto článku.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

6 KOMENTÁŘE

  1. Bavi me jak si nekdo privlastnuje neco, co je tu miliony let.. a zabavime ti to co je tvoje.. rybarska straz, to je jak revizor nebo mestak. Zoufalci.

  2. A to už tu napíšou, že tito „Profíci“ byli před pár lety zjištění v jiném kraji, kde nemají působnost, jak kradou!

  3. Kdyby nebylo těchto pár nadšenců,tak už jsou naše vody prázdné. Jen víc kontrol a važme si toho, že ještě můžeme k vodě a chytat ryby.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -