DomůNovinkyPytláci do české přehrady natáhli 100metrovou síť: uvízly v ní desítky ryb

Pytláci do české přehrady natáhli 100metrovou síť: uvízly v ní desítky ryb

- Reklama -

Se zvýšeným počtem pytláctví s pomocí sítí se v letošním roce setkal člen západočeské rybářské stráže. Právě ten jen letos našel 4 nastražené sítě, přičemž jedna z nich byla i 100 metrů dlouhá. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

O zvýšeném počtu pytláctví na západočeských lokalitách natáčela Česká televize. Právě ta si do reportáže pozvala člena západočeského profesionální rybářské stráže Marcela Nedorosteka. A ten reportérce popsal letošní zkušenosti.

 

Pytlákům hrozí pokuta až 30 000 korun

Třeba na přehradě Jesenici u Chebu letos našel 100metrovou pytláckou síť, do které se chytily desítky ryb. Porybný Marcel Nedorostek vykonává funkci rybářské stráže dlouhých 13 let, přičemž sítě našel celkově 6krát. Problémem ale je, že jen v letošním roce to bylo 4krát.

VIDEO: Člen rybářské stráže zajistil v Jesenici 100metrovou síť, ve které byly ryby

Profesionální rybářská stráž na západu Čech je velmi aktivní, konkrétně Marcel Nedorostek hlídá vody na Chebsku denně. A od letošního podzimu narazil na 15 pytláků. Podle člena profesionální rybářské stráže šlo z drtivé většiny o pytláky z ciziny. V reportáži uvedl, že to bylo až v 90 % případů.  

Česká televize ve zmíněné reportáži, která je vložena v tomto článku, uvedla, že pytlákům hrozí až 30 000 korun pokuty. Fotografie zmíněné sítě z Jesenice, ve které byly ulovené ryby, si můžete prohlédnout v přiložené reportáži od České televize.

 

Pytlácké sítě našli i v jiných krajích

V letošní roce členové rybářské stráže nacházeli natažené sítě ale i jiných krajích České republiky. Obzvlášť „nechutný případ“ se odehrál v Mnichově Hradišti, kde pytláci natáhli síť do chovného rybníku. Naštěstí ale tamní rybářskou stráž upozornil na pytláky z ciziny všímavý oznamovatel.

Když člen rybářské stráže Filip Čermák dostal oznámení, okamžitě vyrazil na místo. Na pomoc si pak přivolal také městskou policii, která k rybníku dorazila ve stejný čas jako porybný. Na místě sice žádní pytláci už nebyli, přesto kontrola odhalila síť, ve které byly už mrtvé ryby. O případu jsme informovali v tomto článku.

Nataženou síť od pytláků ale našla například i rybářská stráž z Moravskoslezského kraje. Nedaleko Havířova v Dolní Suché rybářská stráž našla nataženou síť, ve které byly ulovené i ryby. Rybářská stráž v tomto případě na pytláky nenarazila, „jen“ vytáhla nastraženou síť s rybami. Více jsme psali v tomto článku.

 

Jak upozornit na pytláka?

Je třeba si uvědomit, že rybářských revírů je obrovské množství, takže rybářská stráž nemůže být všude. Proto je zapotřebí, aby členům rybářské stráže pomáhali i sami rybáři. Jak? Pokud uvidíte u vody něco nekalého, nebuďte nečinní!

„Pokud je rybář svědkem porušení rybářského řádu, je jednoznačně nejlepší variantou kontaktovat přímo člena rybářské stráže, pokud je u revíru uveden, hospodáře daného revíru, nebo Policii ČR,“ řekl v minulosti pro magazín InRybar.cz Tomáš Kočica z Českého rybářského svazu. A ten zároveň dodal, že velký význam má i pořízení videozáznamu.

„Pořízení videozáznamu má význam vždy. Samozřejmě je ideální, pokud dokumentaci pořídí na místě přímo RS. Dokumentace pořízená jiným rybářem, zaslaná hospodáři revíru nebo členovi RS ale má opodstatnění také a je možné ji využít jako podklad například v rámci vnitrosvazových kárných řízení,“ dodal Kočica.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

8 KOMENTÁŘE

  1. Proč neustále píšete cizinci,když všichni moc dobře víme, že tohle dělají naši bratři z ukrajiny.Je to nezkutečný,co všechno si u nás dovolí.Ta naše zkvělá vláda jim bude vše tolerovat.Chovaj se tady,jak dobytek.Ať táhnou domu a dělaj si tohle u nich.

  2. Kdo říká že uk urcite ne akorát si sere do huby.u nás chodi I na vajice do kurníku. Už sem na ně nastrazil1🤣🤣

  3. 6.12.2014 jsem sítě vytáhl z vody přímo v Praze na Vltavě u rybářského svazu . Odeslal jse email a foto zda by nebylo vhodné zřídit profi rybařskou stráž jako v ostatních zemích a bylo mi zděleno že škody způsobené pytlíky jsou minimální a proto není potřeba stráž zřizovat. Hlavně že udělali novelu trestního zákona na rybáře s doživotní vyloučením jako nejtvrdší trest. Možná by bylo lepší aby celé vedení šlo k lopatě a vzal to někdo kdo přemýšlí normálně a především pro rybáře. Jso to přece naše vody a neměli bychom si zde nechat všechno vyrabovat. Vlastně ono už nyní ani co ukrást. Tak Petrův zdar.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -