DomůNovinkyPorybní zadrželi více jak 10 pytláků, někteří měli nachytané ryby. Pomáhají rybáři

Porybní zadrželi více jak 10 pytláků, někteří měli nachytané ryby. Pomáhají rybáři

- Reklama -

Pobočný spolek Brno 2 informoval o tom, že rybářská stráž na tamních svazových revírech v letošním roce zadržela přes 10 pytláků. Někteří z nich měli nalovené i ryby, které chtěli od vody odnést. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Pobočný spolek Brno 2 „se stará“ o dva revíry – o Svratku 4 a Svratku 5. A právě na těchto vodách tamní rybářská stráž v letošním roce zadržela docela velký počet pytláků bez platných rybářských dokladů. Oba revíry jsou velmi oblíbené, a to především revír Svratka 5, který zahrnuje Brněnskou přehradu.

„Díky aktivitě rybářské stráže a pomoci rybářů, kterým nejsou naše revíry lhostejné, se od začátku roku podařilo dopadnout více jak desítku pytláků, kteří na našich revírech lovili ryby bez povolení. V mnoha případech měli už pytláci přisvojené ryby,“ uvedli rybáři z pobočného spolku Brno 2.

 

Zadržené povolenky za „noční lov“ nebo více prutů

Rybáři z pobočného spolku Brno 2 se nechali slyšet, že tamní rybářská stráž na Svratce kontroluje jak ve dne, tak i v noci. Kromě pytláků se ale porybní zaměřují pochopitelně i na kontrolu rybářů. „Nejčastěji jsme zadrželi povolenku za lov mimo stanovenou dobu lovu, lov na tři pruty a za nezapsané přisvojené ryby,“ doplnili brněnští rybáři.

Pobočný spolek Brno 2 Moravského rybářského svazu připomíná, že kontroly rybářské stráže nebudou na zmíněných revírech polevovat. „Kontroly rybářské stráže budou dále probíhat v hojné míře, a kromě běžných přestupků se bude hlídat i nepořádek na lovném místě,“ zakončili rybáři z Brna.

 

Jak upozornit na pytláka?

Brněnští rybáři zmínili jeden důležitý fakt – s potíráním rybářských nepoctivců rybářské stráži pomáhají i slušní rybáři. A to je zcela zásadní fakt! Vzhledem k obrovské rozloze svazových vod prostě není možné, aby rybářská stráž byla všude. Proto je důležitá součinnost s rybáři.

Jak upozornit na pytláka? Naprosto nejlepší je kontaktovat přímo rybářskou stráž s krátkým popisem situace. Moravský rybářský svaz má na webu uvedený seznam profesionální rybářské stráže s kontakty.

Pokud se z nějakého důvodu nedaří rybářskou stráž kontaktovat, pak se může rybář obrátit buďto na rybářského hospodáře, anebo lépe na policii. Hlavně nebuďte v takové situaci nečinní!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -