DomůNovinkyRybáři v Praze mají problém: Kvůli stavebním úpravám se nedostanou k svazovému revíru

Rybáři v Praze mají problém: Kvůli stavebním úpravám se nedostanou k svazovému revíru

- Reklama -

Územní svaz města Prahy informoval, že vznikly komplikace ohledně přístupu k Lahoviceké nádrži. Kvůli této nastalé situaci tak je dočasně přerušený lov ryb. Rybáři z Prahy vše řeší s majiteli. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

O vzniklé situaci informoval Územní svaz města Prahy na sociálních sítích. Tam pražští rybáři uvedli, že na svazovém revíru Lahovická nádrž (401 219) je aktuálně přerušený lov ryb. Vše souvisí se stavebními úpravami v okolí nádrže.

„Upozorňujeme rybáře, že je aktuálně z důvodu nevyjasněného přístupu k nádrži lov ryb dočasně přerušen,“ uvedl Územní svaz města Prahy. Co se vlastně u Lahoviceké nádrže děje? Na okolních pozemcích probíhají stavební úpravy, které omezují přístup k vodě.

Pražští rybáři ale dodali, že celou situaci už řeší. „Územní svaz města Prahy řeší aktuální situaci s majitelem okolních pozemků i samotné nádrže,“ doplnili pražští rybáři.

 

Oblíbené místo pro milovníky umělých mušek v Praze

Svazový revír Lahovická nádrž je specifický v tom, že na této nádrži se podle platných pravidel může chytat pouze na umělou mušku s pomocí klasické muškařské techniky (výhradně pomocí muškařské šňůry). Revír má rozlohu 0,90 hektarů, a leží kousek od soutoku Vltavy s Berounkou.

Podle povolené rybolovné techniky jde usoudit, že v nádrži žijí především lososovité ryby, kterých si rybáři za den lovu mohou ponechat 2 kusy, pak končí jejich lov. Na nádrži jsou ale také štiky, jejichž míra je stanovena na 50 centimetrů.

V případě ulovení dravé ryby (štiky, sumec) rybář nesmí tuto rybu vrátit zpátky do nádrže. Lov ryb smí být prováděn pouze ze břehu, kdy je zakázáno i brodění.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -