DomůNovinkyPovolenky vydané v roce 2024 půjdou vrátit přes internet, slibuje ČRS

Povolenky vydané v roce 2024 půjdou vrátit přes internet, slibuje ČRS

- Reklama -

Český rybářský svaz upozorňuje rybáře, že se blíží datum, do kterého nejpozději musí rybáři odevzdat povolenky z předchozí sezóny. Vedení rybářů slibuje, že podobné „starosti“ nebudou dlouho trvat. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Všichni rybáři musí odevzdat povolenky z loňské sezóny do 15. ledna, uvádí ČRS. Rybáři loňské povolenky musí zanést tam, kde je na začátku sezóny pořídili. Většinou tak jde o mateřskou organizaci daného rybáře. Pokud nestíháte otvírací dobu dané organizace, pak je možné povolenku dát do schránky dané organizace.

Rybář se brodí vodou při západu slunce se psem

 

Jak vyplnit povolenku z loňské sezóny?

Někteří rybáři ještě musí vyplnit povolenku z loňské sezóny, kdy spočítají ulovené ryby a počet docházek v sumáři. Tento úkon nemusí dělat ti rybáři, kteří mají povolenky na novém formátu úlovkového lístku A4.

„Nový tiskopis tuto část úlovkového lístku určenou k sumarizaci již vůbec neobsahuje. Zpracování sumarizace za příslušný rok bude provedena následně zpracovatelem z jednotlivých docházek,“ vysvětluje Český rybářský svaz.

VIDEO: Jak správně vyplnit sumář? Podívejte se na video od ČRS

Pokud si ještě musíte vyplnit povolenku z předchozího roku sami, a nevíte, jak na to, pak se můžete podívat na video přímo od Českého rybářského svazu, které jsme zveřejnili výše. Proč je vlastně důležité povolenky vyplnit a odevzdat včas?

„Na základě zpracování odevzdaných povolenek jsou následně poskytovány údaje státní správě o hospodaření na revírech, které Svazu stát svěřuje k užívání. Zároveň je přehled o docházkách a úlovcích na revíru velmi důležitou informací pro hospodáře revíru, který tím získává podrobný přehled o tlaku na daný revír a na základě těchto dat může následně hospodaření na revíru přizpůsobit,“ přibližuje vedení rybářů.

 

Povolenky pro rok 2024 budeme posílat elektronicky

Český rybářský svaz si uvědomuje, že pro někoho může být osobní předávání povolenek na mateřskou organizaci „otrava“. Pro tyto rybáře má ale vedení rybářů dobrou zprávu. Český rybářský svaz totiž připravuje Rybářský informační systém, který umožní povolenky vracet elektronicky.

Rybaření na plavanou na stojaté vodě u potopeného rákosu

„Mnohá úskalí s odevzdáváním povolenek usnadní připravovaný Rybářský informační systém (RIS), kdy povolenky vydané na rok 2024 jíž bude moci každý člen po skončení platnosti nahrát přímo do systému (fotografii/scan povolenky) a rovnou ji zpracovat tak, aby nemusel na začátku roku osobně nebo poštou povolenku na organizaci odevzdávat,“ slibuje Český rybářský svaz.

Pozor! To ale neznamená, že by rybáři ztratili možnost odevzdat povolenku osobně. Posílat povolenky elektronicky nebude povinné. „Stávající způsob odevzdávání však bude pro všechny, kterým elektronický způsob nevyhovuje, rovněž zachován,“ uklidňuje vedení rybářů.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

1 komentář

  1. Ještě by se mohla kupovat přes internet, Třeba v Prostějově se stojí dvou hodinové fronty. Zbytečně! Ještě se tváří otráveně jak kdyby po nich chtěl člověk bůh ví co. My jim nosíme peníze!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -