DomůNovinkyJakub Vágner převzal vyznamenání od prezidenta Zemana. Za zásluhy ve sportu

Jakub Vágner převzal vyznamenání od prezidenta Zemana. Za zásluhy ve sportu

- Reklama -

Nejznámější český rybář Jakub Vágner dosáhl další mety. Jeho obrovský přínos ve sportu ocenil i prezident České republiky Miloš Zeman. Ten světově uznávanému rybářovi udělil státní vyznamenání.

Ilustrační foto: Kancelář prezidenta republiky

Rybáře Jakuba Vágnera veřejnost zná především v rybářském oblečení, ve kterém je k vidění v jeho populárních videích a pořadech. Ovšem! V den státního svátku se oblékl do společenského. Český rybář byl totiž pozván na Pražský hrad na udílení státních vyznamenání.

 

Za co převzal Jakub Vágner státní vyznamenání?

A Jakub Vágner nebyl jen divákem! Jelikož za svůj život dokázal to, co žádný český rybář před ním, dostal významné ocenění. Jakuba Vágnera ocenil sám prezident České republiky Miloš Zeman, který mu udělil státní vyznamenání.

„Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně panu Jakubu Vágnerovi za zásluhy o stát v oblasti sportu,“ uvádí Kancelář prezidenta republiky. „Prezident republiky Miloš Zeman se rozhodl u příležitosti řádového dne 28. října 2022 ocenit udělením nebo propůjčením státních vyznamenání občanské zásluhy a výsledky práce významných osobností,“ stojí na webu prezidenta republiky.

 

Pestrá kariéra Jakuba Vágnera

Rybář Jakub Vágner patří k nejslavnějším českým rybářům. Právě on dokázal prorazit i ve světě, kdy například tvořil pořady pro takové gigantické stanice, jakými jsou Discovery nebo National Geographic. V posledním období ale jeho pořady vysílá třeba i tuzemská Česká televize.

Rybář se proslavil několika trofejními úlovky z celého světa. V Amazonii se mu například povedlo ulovit 151kilogramou arapaimu. Dále pak dokázal zdolat třeba 110kilového sumce velkého nebo indického goonche o hmotnosti 87 kilogramů.

 

Rybář, který se stal rytířem

To, že i rybáři mohou dosáhnout na významná ocenění, je k vidění i ve světě. Například letos v květnu jsme informovali o tom, že populární nizozemský rybář Bertus Rozemeijer byl pasován na rytíře. Nizozemec je považován za velkého odborníka na lov štik, které jsou v Nizozemsku opravdu populárním rybím druhem.

Rybář je autorem více jak 1000 odborných článků, ale také například 13 knih o lovu dravých ryb. A právě za tento velký přínos byl oceněn Řádem rytíře Orange-Nassau, který má dlouhou historii. Jeho udělování bylo započato už od roku 1892.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Od té ruské mrtvoly bych si nepřevzal nic. Nicméně další prezidentka Danuše Nerudová nás bude reprezentovat výborně narozdíl od této trosky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -