DomůNovinkyPůvabná rybářka ulovila giga kapra: lov velkých kaprů není jen doménou mužů

Půvabná rybářka ulovila giga kapra: lov velkých kaprů není jen doménou mužů

- Reklama -

Belgická rybářka Sigi van den Borre nedávno zažila jedno z těch rybářských dobrodružství, na které jen tak nezapomene. Během rybářského výletu do Francie se jí podařilo chytit gigantického kapra.

Začalo jaro, takže je čas probudit se ze zimního spánku a oprášit vybavení. Posbírat z tašky poházená olůvka, opravit zlámaná očka, vyštrachat krabičky s nástrahami a vyrazit k vodě. Třeba se vám také povede takový krásný úlovek jako této sympatické rybářce, což je pro ni nejen skvělý úlovek, ale také utvrzení v tom, že chytání obřích ryb už dávno není pouze doménou mužů.

 

Gigantický šupináč s nádhernou stavbou těla

Sigi sdílela svůj úspěch na sociálních sítích, kde se podělila o fotografii gigantického šupináče, kterého chytila během rybářské expedice ve Francii. V doprovodném textu k fotografii vyjádřila radost z nádherného úlovku, který tak tak unesla.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Sigi Van den Borre (@sigicarpfishing)

Sympatická rybářka také uvedla, že se brzy na stejnou lokalitu vrátí, a ještě na delší dobu. Můžeme teda očekávat další „rybí monstrum“? My v redakci ji budeme určitě držet pěsti, abychom si opět mohli prohlédnout krásné fotky.

Přestože váhu a míru ryby neuvádí, tak i bez nich musíme uznat, že je to nádherný kousek. S příchodem jara začínají být ryby více aktivní a začínají brát. Pro rybáře a rybářky jako je Sigi je jaro symbolem té nedostižné touhy po dalších a dalších úlovcích.

 

Další giga ryba z Francie! A opět ji chytila žena

To, že rybařina již dávno není pouze mužské hobby, dokazuje i neuvěřitelný úlovek mladé rybářky Lauren. Ta byla na týdenní výpravě na jezeře Jonchery Main Lake také ve Francii, když jí na nastraženou ananasovou pop-upku zabralo „amuří monstrum“.

Jednalo se o gigantického amura, kterého by si chtěl potěžkat asi každý rybář. Ryba vážila 27,2 kilogramů (60 liber)! „Zpočátku to byl celkem nudný boj, dokud se ryba nedostala až téměř pod špičku prutu. Pak najednou amur vyrazil,“ popisuje Lauren typický výpad „stříbrného torpéda“.

V tu chvíli už věděla, že má na prutu jednoho z těch větších amurů, kteří v jezeře plavou. „Najednou se udělala obrovská vlna a já spatřila tu masivní ploutev. Jeho velikost mě úplně šokovala!“ popisuje vášnivá kaprařka.

Asi po pěti minutách opakovaných výpadů jej konečně nabrala do podběráku. „Bylo mi hned jasné, že musí mít aspoň 20 kilo!“ oplývala radostí. Ačkoliv délku ryby Lauren neuvádí, tak váha překročila dechberoucích 27 kilogramů. „Chtěla jsem kapra, ale jak si na tohle můžu stěžovat,“ říká šťastná rybářka.

Zdroj: sigicarpfishing, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

1 komentář

  1. No, chytám od 9 let, tj. Přes 31 let, ale že bych měl potěšení z kaprů? Spíše naopak, snažím se kapra při lovu eliminovat. Jsem posledních 16 let vysloveně feederař, takže 10cm plotice je pro mne více jak 10kg kapr. Ale každý to má jinak. Velcí kapři se musí tzv. Vysedět, a já čekat na rybu nechci. Málo času, hodně práce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -