DomůNovinkyPytlák měl ve vezírku ulovené kapry, upozornily na něho malé děti z tábora

Pytlák měl ve vezírku ulovené kapry, upozornily na něho malé děti z tábora

- Reklama -

Pytlačení je na tuzemských svazových vodách pořád velkým problémem. Nedávno chytili dalšího pytláka na Moravě, který měl kapry ve vezírku. Dopaden byl díky dětem z rybářského tábora. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

O zadržení pytláka informoval MRS pobočný spolek Brno 2. Ten uvedl, že malí rybáři z rybářského tábora upozornili na pytláka, který měl ulovené kapry ve vezírku. Právě jejich pozornost přispěla k tomu, že byl pytlák dopaden.

 

Kapry se snažil ukrýt v autě

Co se vlastně stalo? Podle informací ze zmíněného rybářského spolu pytlák lovil v zakázaném úseku přímo u cedule, která upozorňovala na zákaz lovu ryb. Na tomto místě pytlák ulovil 2 kapry, které se snažil ukrýt v kufru od auta.

Díky pozornosti malých táborníků se mu to ale nepovedlo, takže nakonec byl i s ulovenými kapry dopaden. „Takové chování na našich vodách budeme vždy postihovat tím nejtvrdším možným způsobem,“ uvedli rybáři z pobočného spolku Brno 2.

 

Další zadržení pytláci o několik dní později

Zadržení dalších pytláků zmíněný spolek ohlásil o několik dní později. Rybářská stráž na tamním svazovém revíru zadržela osoby, které nelegálně rybařily bez rybářského lístku a platných povolenek. Na fotografii, kterou rybáři zveřejnili, jde vidět zadržené vybavení.

„V posledních dnech je prakticky při každé vycházce zadržena povolenka nebo chycen pytlák,“ uvedl pobočný spolek Brno 2.

 

Spolek Brno 2 trápí pytláci ve velkém

Rybářský pobočný spolek Brno 2 má problém s pytláky, který není jen tak k vidění. Třeba letos v květnu jsme psali o tom, že rybářská stráž z tohoto spolku zadržela v letošním roce přes 10 pytláků. Jak je možné, že rybáře ze spolku Brno 2 tolik trápí pytláci?

Odpovědí může být to, že právě pod tento spolek „spadá“ populární Brněnská přehrada (Svratka 5), na které se dá očekávat vyšší výskyt osob bez platných dokladů. Naštěstí ale moravským rybářům není situace vůbec lhostejná, a proti pytlákům aktivně bojují.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -