DomůNovinkyŘádění masařů: Nezapsali ponechané ryby! Na vodě si 3 roky nezachytají

Řádění masařů: Nezapsali ponechané ryby! Na vodě si 3 roky nezachytají

- Reklama -

Pískovna Písková Lhota nedaleko Prahy je oblíbenou svazovou lokalitou, ve které žijí opravdu nádherné ryby. Populárním rybím druhem rybářů, kteří se vydají na tuto vodu lovit, jsou také například pstruzi duhoví. Jenže! Někteří „rybáři“ by rádi brali více, než je povoleno. A právě na takové jedince narazila kontrola na pískovně. Co našla?

Foto: Středočeský ÚS

Dne 30. prosince proběhla kontrola rybářů na pískovně Písková Lhota. V tu chvíli na vodě rybařili jen 3 rybáři, přesto právě dva z nich předvedli hrubé porušení platných pravidel na Pískové Lhotě. O kontrole informoval Středočeský územní svaz na webu

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné hlásiče na ryby FOX za rozumnou cenu! Co všechno umí? 

„Došlo na kontrolu vozidla, které stálo na nezpevněném povrchu, tedy mimo parkoviště. Následovalo vyndání věcí. Jeden měl v povolence zapsány dva pstruhy, ale ve skutečnosti vyndal z vozu pstruhy tři, a aby toho nebylo málo v dalším pytli zase ryby, které údajně nachytal na sádkách v Kaplici, ale doklad na ně neměl,“ uvedli středočeští rybáři.

Ani kontrola druhého rybáře nedopadla nijak slavně. „Druhý rybář měl zapsaného jednoho pstruha, kterého ukázal zabaleného v hadru, ale při kontrole pouzdra na pruty bylo nalezeno dalších 5 nezapsaných ryb. A i on měl ještě další pytel s rybami, také ze stejného pstruhařství, ale na tyto ryby ukázal doklad,“ popsal průběh kontroly Středočeský územní svaz.

 

Trest na 3 roky

„Takže jsme měli na pískovně „rybáře“, kteří si jeli zalovit na sádky pstruhy a siveny a cestou zpět se zastavili na pískovně, kde jsme shodou okolností vysadili pstruhy a siveny, a dochytali si další ryby,“ uvedl Středočeský ÚS. 

Pískovna Písková Lhota je známá tím, že v této vodě žijí opravdu nádherné ryby. A rybáři se snaží tuto vodu střežit jako oko v hlavě. To v praxi znamená, že na vodě platí i přísnější pravidla, která dovolují kontrolám na Pískové Lhotě například i prohlížení vozidel. To někteří rybáři silně kritizovali, ovšem praxe ukazuje, že podobná možnost kontroly je užitečná

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné hlásiče na ryby FOX za rozumnou cenu! Co všechno umí? 

„Víme, jakou nevoli u části rybářů vyvolalo, když jsme jednu z podmínek dali i kontrolu vozidel. Tuto možnost jsme využili potřetí za celý rok a je vidět, že naše rozhodnutí bylo správné. Nezneužíváme toho, ale když je podezření… Oběma rybářům bylo odebráno oprávnění a mají stopku do konce roku 2024,“ zakončili středočeští rybáři. 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

26 KOMENTÁŘE

 1. Tak takové parodie na rybáře by měla Črs/Mrs potrestat po zásluze…Doživotní zákaz, pokutu. Je to výkřik do tmy, takových je mezi náma spousta…

 2. Jen tak dál hoši….více takových akcí….děje se to dnes a denně….i na jiných revírech……pokuta a vyloučení….to můj názor….takový rybář nemá u vody co dělat….pak mají být ryby v revírech…neskutečný.

 3. Jediné řešení je vyloučit že svazu napořád….. Bude to alespoň odstrašující případ,ikdyz lidi se nebojí už ničeho. Nicméně kdyby náhodou chtěl někdy takovej člověk zase chytat, tak už je to trestný čin pytlactvi. Každému komu byla za hrubé porušení RŘ odebrána povolenka, už by neměl mít možnost si ji udělat, aspoň by si toho lidi víc vážili a respektovali více ryb. Řád. Jinak se tehle jakoby rybářů nikdy nezbavime,a je potřeba tyhle lidi vyčlenit, jinak nám v těch vodách nezbyde ani supina.

 4. To by u nás mohla stráž říct jednou,otevřete auto,bych jim ruce urazil,ale když těm rybářům ten fašos revír nevadí,tak ať si tam jezdí.Přístě se můžou svlíknout třeba do naha jestli nemaj v trenkách pstruha.🤦

  • A jak by jste to chtěl jinak řešit vy? Tohle je dobře a vypadá to., že i vy si schovávat ryby do auta když máte problém to prohlídkou vozu vyvrátit. Je to tak správně a mělo by to být všude!!! Budu apelovat na svaz ať to tak zavede a klidně se postavte na hlavu, nemáte pytlacit, pak se vám nic stát nemůže pokud máte čisté svědomí, jistě není ani problém kontrola vozu že strany RS.

  • Tak nevím u nás je to normální máme to i ve stanovách nikdo nemá problém. Ukážeš proč ne když se chováš jak máš.

  • Není nic jednoduššího než povolat PČR a ukážeš i jaký máš svíčky v motoru nebo jak máš naplněnej ostřikovač. V Německu za prázdnej můžeš dostat až 100 € nebo ti zakážou jizdu. Takže ruce bys neurazil nikomu hrdino za klávesnicí !

 5. Kolegové, je to dobytek – lapení rybáři. Ale, vodní plochu Pískové Lhota nehlídá RS, ani nespadá pod rybářské revíry.Pověření tzv, rybníkáře hlídá tzv. pověřená osoba, tzn. občan s bumážkou od „rybníkáře“ – možná, nebo s kriminální minulostí, či přestupkovou, který vám může prohledávat vozidla, zavazadla atd,Nastudujtte zák 99/2004 sb a jeho prováděcí vyhl.,197/2004.

  • Asi tak já bych ukázal vozidlo jen policii ČR klidně bych si na ni počkal. Samozřejmě je špatně co tito hňupi udělali a ať mají náležité tresty. Ale třeba slušný rybář by to mohl považovat za šikanu. Sám patřím k těm kterým se u vody daří a už se mi stalo, že přišla kontrola jen na mě a nikoho dalšího na revíru nekontrolovala samozřejmě jsem měl vše v pořádku tak rs nejspíš nějaký kamarád místních přísedících rybářů ostrouhal a bylo.

 6. Jsou jasně nastavená pravidla .Kdo je nectí ať nechytá.Je potřeba postihovat blbouny a nenažrance !!! Tento trest je slabota ale asi to jinak nejde.

 7. Souhlasím s opatřeními na Pískové Lhotě. Přál bych si víc revirů tohoto typu.
  A pseudorybářům pořádnou pokutu a doživotní zákaz lovu.

 8. Má to háček.
  RS nemá právo k prohlídce vozidla, takže získali důkaz nezakonnym způsobem.
  Zpackali to a u soudu se to obrátí proti RS.

  • No ale podle úpravy místní vyhlášky na to právo má. Je to v podmínkách výkonu rybářského práva takže když tam jedeš chytat, musíš počítat s tím že ti stráž může auto zkontrolovat pokud mají podezření. Už několikrát se to potvrdilo že si jakoby rybáři házejí ryby do aut. Což je hnus.

 9. Pokud nemám co skrývat, tak nemám problém ukázat auto, které mám zaparkované za zadkem. Ale daleko horší jsou rybáři kteří mají chatu u vody, jsou její majitelé nebo zde tráví dovolenou. Od rána sedí u vody , ve vezírku jednoho kapříka , ale jeho děti nebo manželka nestačí kmitat mezi ním a chatou s igelitovou taškou. Bohuřel do chaty ani policie bez příslušného povoleni nemá přístup. Tohle je všechno o morálce rybáře nebo to svědčí o jeho nenažranosti. Ale nejhorší je že tomuto pytláctví učí i svoje děti. Takovýhle přístup nemá s rybářským sportem nic společného. Takové lemply bych doživotně vyloučil z řad rybářů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -