DomůNovinkyŽaloba na rybáře je už minulostí! Stavební práce na „problematickém“ rybníku začaly

Žaloba na rybáře je už minulostí! Stavební práce na „problematickém“ rybníku začaly

- Reklama -

Moravskoslezský územní svaz informoval o tom, že začaly stavební úpravy na rybníku Pašůvka. Tento rybník bude po rekonstrukci sloužit k chovu ryb do moravskoslezských revírů. Rybáři počítají s tím, že tato lokalita bude určená především k chovu reofilních druhů ryb. Kdy by mělo být hotovo? Moravskoslezský územní svaz uvedl, že práce by měly skončit na jaře.

Foto: Moravskoslezský ÚS

Koncem listopadu zahájil vítěz výběrového řízení – firma K2 stavební Moravia s.r.o. – stavební práce na rekonstrukci rybníku Pašůvka v Horní Suché. Za náš výbor územní svaz tuto stavbu dozoruje Jiří Širůček,“ uvedl Moravskoslezský územní svaz.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levný naviják na kapry! Má precizní chod a skvělou brzdu

V první půlce prosince se na rekonstruovaný rybník přijeli podívat zástupci Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko (předseda Pavel Kocián a jednatel Rostislav Trybuček), projektant stavby Ing. Luděk Halaš, a také zástupci stavební firmy.

Veškeré stavební práce by měly být ukončeny na jaře roku 2022. „Tento rekonstruovaný rybník, který je ve vlastnictví našeho územního svazu, by měl sloužit k odchovu násad reofilních druhů ryb do našich revírů,“ informovali moravskoslezští rybáři.  

 

Potíže na Pašůvce

Příběh okolo rybochovného zařízení Pašůvka byl v minulosti dosti komplikovaný. Proč? Moravskoslezští rybáři například v souvislosti s tímto objektem řešili i soudní při. O co šlo?

Rybáři v minulosti uvedli, že firma, která v minulosti prováděla stavební úpravy na rybníku Pašůvka, na ně podala žalobu za neproplacení dílčí faktury. Tuto fakturu ale moravskoslezští rybáři odmítli proplatit. Proč? Vedení rybářů poukazovalo na to, že firma vstoupila na pozemek bez jakékoliv objednávky nebo podepsané smlouvy

ČTETE TAKÉ: Všechno o rybníku Pašůvka! Tohle stálo rybáře hodně nervů!

„Z důvodů probíhajícího soudního sporu s firmou, která již dříve neoprávněně zahájila stavební práce na rybníku Pašůvka, nebylo možné zahájit plánovanou revitalizaci tohoto rybníku. Dnes je již vše vyřešeno,“ uvedl Moravskoslezský územní svaz.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -