Domů Recenze výrobků Jiné NÁKUPNÍ RÁDCE: Ušetřete tisíce korun! Kde nakupovat značkovou rybařinu (SHIMANO,DAIWA) výrazně levněji?

NÁKUPNÍ RÁDCE: Ušetřete tisíce korun! Kde nakupovat značkovou rybařinu (SHIMANO,DAIWA) výrazně levněji?

- Reklama -

Každý rybář se snaží sehnat dané rybářské vybavení co nejlevněji. Na tom není nic divného! V současné době je na internetu hned několik nástrojů, které zákazníkovi pomohou najít tu nejvýhodnější nabídku – třeba populární srovnávače cen. Jenže! Ani ty nejlepší srovnávače nedokážou rybářovi najít tu skutečně nejvýhodnější nabídku. Proč? Protože dané e-shopy s těmito weby jednoduše nespolupracují, neboť se jedná o zahraniční obchody. Ano, nákupy v zahraničí si čeští rybáři v posledních letech velice oblíbili. A to zejména proto, že právě tam jsou k dostání značkové produkty za úplně jiné ceny…

Ten trend je zřejmý: Čeští rybáři se čím dál častěji pohybují na zahraničních e-shopech, kde hledají značkové produkty. Třeba navijáky a pruty od věhlasných firem SHIMANO nebo DAIWA tam vychází výrazně levněji. A když říkáme výrazně levněji, myslíme tím i o tisíce korun! Přitom jde o ty samé produkty, které jsou k dostání i v tuzemských e-shopech. To, proč tomu tak je, si vysvětlíme později. Tou hlavní zprávou je, že pokud hledáte nový naviják, prut nebo třeba hlásič, je dobré se mrknout „za čáru“. Může vám to ušetřit balík peněz…

A když mluvíme o zahraničních e-shopech, nemyslíme tím populární internetové obchody z Číny nebo z USA. Ne! Možná to leckoho překvapí, ale většinou se jedná o internetové obchody z Rakouska. Ano, právě tady fungují internetové obchody pro rybáře, které nabízí značkové produkty za fakt luxusní peníze. A znova: Nemluvíme o NO NAME produktech z Číny, mluvíme o značkovém vybavení třeba od takových firem, jakými jsou SHIMANO, DAIWA nebo třeba DELKIM. Pojďme si to konkrétně ukázat…

Jedním z nejpopulárnějších rybářských e-shopů z Rakouska, který mají v oblibě i čeští a slovenští rybáři, je rybářský obchod HIKI.cz. Právě zde Češi a Slováci velmi rádi nakupují značkovou rybařinu za výrazně nižší ceny. A my si teď některé z nich ukážeme…

 

Populární navijáky SHIMANO: V součtu o tisíce korun levněji

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné navijáky SHIMANO si prohlédněte ZDE

Produkty od firmy SHIMANO patří k těm nejpopulárnějším na našem rybářském trhu. Produkty od této firmy se totiž vyznačují vysokou kvalitou, nádherným zpracováním a designem a výbornou funkčností. A když se řekne SHIMANO, pak se většině rybářů vybaví navijáky. Jediným mínusem bývá, že tyto stroje občas stojí více než by se rybářům líbilo. Jenže ono to jde levněji…

Příklad z praxe: Populární kaprové navijáky SHIMANO Ultegra 14000 CI4 patří k nejoblíbenějším navijákům v současné době. Na tuzemských e-shopech je tento naviják k dostání od nějakých 5500 korun za kus (zdroj: Heureka, březen 2019). Některé obchody jej pak mají ještě za vyšší peníze. Jenže! Ten samý stroj je například na rakouském shopu HIKI už od necelých 4900 korun za kus. Rozdíl je tak 600 korun na jednom kusu! A když si vezmeme, že rybáři kupují obvykle 2 nebo 3 kusy najednou, pak je úspora peněz hodně zajímavá!

Dalším příkladem je například naviják SHIMANO Aero 14000. Zase! Pokud se podíváme na Heureku (březen 2019), pak tento stroj najdeme nejlevněji od nějakých 7200 korun za kus, většina shopů jej pak nabízí za necelých 7500 korun za kus. V Rakousku? Ten samý stroj z dílny SHIMANO je dostupný už od 6900 korun za kus. To je zase obrovský rozdíl, který při koupi více kusů navijáků značně narůstá!

 

Oblíbená DAIWA: Nejen navijáky, ale i pruty výrazně levněji!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné rybářské potřeby DAIWA si prohlédněte ZDE

Když se řekne DAIWA, okamžitě nás napadnou špičkové navijáky s bezproblémovým chodem na (nejen) přívlač. Ale abychom se přiznali, tak DAIWU s přívlačí máme silně spojenou. Tahle firma například nabízí geniální stroj DAIWA Prorex 3020 PEA, který z našeho pohledu patří k TOP kouskům pro vláčení. Na tuzemských e-shopech je tento naviják dostupný od nějakých 4000 korun za kus (zdroj: Heureka, březen 2019). Na HIKI je ten samý naviják k sehnání už od 2800 korun za kus! To je úspora 1200 korun!!! Může tohle někoho nezaujmout?

Ale abychom nebyli jenom u navijáků, pojďme se podívat i na rybářské pruty. DAIWA totiž na trh dodává perfektní děličky na kapry. My máme například v oblibě kaprovou děličku DAIWA Black Widow Carp v délce 3,6 metrů a gramáži 3lb. Z našeho pohledu jde o geniální prut, ve kterém jde cítit každý výpad zdolávané ryby. K pointě: Na tuzemských e-shopech je tento „klacek“ v daných hodnotách a ve dvoudílném provedení k dostání od nějakých 1700 korun za kus (zdroj: Heureka, březen 2019). Na HIKI ten samý prut seženete něco málo přes 1000 korun za kus! A zase: Pokud koupíte více prutů, úspora roste! A to výrazně!

Takže v rakouském e-shopu HIKI nenakoupíte jenom levné rybářské navijáky, ale také pruty. A ono je toho ještě výrazně více…

 

Dokonalost z Velké Británie: Exkluzivní hlásiče DELKIM za výrazně jiné ceny!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné hlásiče DELKIM si prohlédněte ZDE

Ještě u jedné věhlasné firmy se musíme zastavit. U jaké? U společnosti DELKIM. Tato anglická firma na rybářský trh dodává špičkové rybářské hlásiče, které patří k tomu nejlepšímu. Obrovská kvalita a výdrž, skvělé vlastnosti, anebo zcela unikátní design stojí za tím, že tyto signalizátory si stále více a více oblibují i čeští a slovenští rybáři.

Problémem ale může být, že na tuzemských shopech jsou tyto stroje k dostání za opravdu významné částky. Proč se ale nepodívat do Rakouska? Tak například: Jedny z nejlevnějších modelů z dílny DELKIM – hlásiče EV Plus – jsou v tuzemských obchodech k dostání za přibližně 2400 korun za kus (zdroj: Heureka, březen 2019). Na HIKI jsou tyto signalizátory k dostání za necelých 1800 korun za kus! A zase, když si uvědomíme, že rybáři obvykle kupují více kusů, pak je prostě úspora opravdu významná.

Dalším populárním modelem jsou hlásiče DELKIM TX-I Plus. Tyto signalizátory jsou na tuzemských shopech dostupné za nějakých 5000 korun (zdroj: Heureka, březen 2019). Na HIKI je seženete něco málo za 3300 korun za kus! Ta úspora peněz je opravdu masivní, takže pokud chcete dostat to samé zboží výrazně levněji, máte možnost.

 

Samostatná kapitola: Akční sety, které u nás nenajdete

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné akční sety (bivaky+lehátka+křesílka) si prohlédněte ZDE

Úplně odlišným druhem zboží, které není na našich internetových obchodech tolik k vidění, jsou výhodné sety pro rybáře. Zase příklad z rakouského shopu HIKI: Na něm si můžete například pořídit bivak s lehátkem za skutečně „směšných“ 4671 korun. Za tyto peníze obvykle na českých a slovenských e-shopech koupíte nějaký levný bivak – bez lehátka. A pozor! To, že tento set na HIKI je tak levný, neznamená, že je nekvalitní. Naopak!

Například bivak má rozměry 316x260x138 centimetrů! To je významná obytná plocha, za kterou by si jiní výrobci nechali pořádně zaplatit. Dále, tento levný bivak je vyroben z kvalitního materiálu, které vydrží i silný liják – vodní sloupec má 5000 mm, což mají i bivaky od věhlasných výrobců. A zajímavá je i konstrukce – ta je lehká, přitom neuvěřitelně bytelná, tudíž vydrží i silný vítr u vody.

A k lehátku: Za zmíněnou částku k bivaku dostanete i bytelnou a prostornou rybářskou postel. Rozměry jsou 200×84 centimetrů. Výšku si pak můžete nastavit od 26 do 36 centimetrů. Takže za takové lehátko spolu s bivakem zaplatíte jen 4671 korun. Tomuhle říkáme hodně zajímavá nabídka!

Podobných setů je ale na HIKI mnohem a mnohem více…

 

Nejčastější otázky: Proč jsou ceny tak nízké? A jak je to s dopravou?

Nejčastější otázkou samozřejmě je, jak je možné, že ceny za to samé zboží jsou tolik rozdílné. Jak jsme si ukázali na několika případech, jde až o tisíce korun! V případě HIKI je možnou odpovědí to, že tento rybářský e-shop prodává po celé Evropě – od Rakouska a Německa, po Itálii, Benelux nebo právě Českou republiku a Slovensko. Výsledkem jsou tak zajímavé odběry zboží, které tlačí VELKOOBCHODNÍ ceny (nákupní ceny zboží) výrazně dolů. A jak samo HIKI uvádí, ten rozdíl v nákupu pak promítají do koncových cen pro zákazníky. Výsledkem je tak úplně jiná cena…

Další velmi častou otázkou je pak kvalita a cena dopravy. Takhle: Cena do České republiky z Rakouska stojí něco okolo 5 eur. Co se týče rychlosti dodání, pak se není čeho obávat. Zásilky bývají doručeny do několika dní. Potíží bývá, že rakouská pošta zásilku pošle velice rychle, problém pak je na české straně. Škoda! Protože právě český dopravce může pokazit dojem z nákupu v zahraničí.

 

Zkušenosti českých rybářů

Na rybářském e-shopu HIKI je k vidění přehled hodnocení českých a slovenských zákazníků. Ale pokud si myslíte, že se jedná o zmanipulovaná hodnocení, pak si můžete kvalitu služeb HIKI ověřit i na jiných zdrojích. O tomto rybářském e-shopu se velice horlivě a často diskutuje na Facebooku. Stačí se zeptat v nejrůznějších rybářských skupinách, a vždy najdete někoho, kdo má s HIKI zkušenosti.

Další zdroj informací pak můžete najít i na největším rybářském diskusním webu v České republice. Na něm jsou založené samostatné diskuze, které se nákupu na HIKI věnují. Takže i tam si můžete ověřit (ne)fungování rybářského e-shopu HIKi. Stačí se jen zeptat!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Kompletní informace o platbách a dopravě naleznete ZDE

 

Nevýhody: Čeština je pro Rakušany prostě těžká

Nic není dokonalé! Ani výrazně levnější e-shop s rybářským vybavením! Tou největší nevýhodou nakupování na HIKI je žalostný český překlad. Ano, ten se sice v posledních měsících mírně zlepšil, přesto to není nic světoborného. Přesto! Pokud člověk na HIKI chvíli brouzdá, pak si na paskvilní jazyk zvykne a ve většině případů se dobere k těm nejhlavnějším informacím. Slabou češtinu vtipným způsobem připouští i samotný e-shop.

Pokud pak umíte anglicky nebo německy, máte vyhráno. HIKI je v těchto jazykových mutacích pochopitelně na mnohem vyšší úrovni.

Pro některé rybáře pak může být nevýhodou to, že HIKI neposílá zásilky na dobírku. Ovšem tady je nutné zase zmínit, že zásilky ze zahraničí obvykle na dobírku posílány nejsou. Přesto chceme upozornit ty rybáře, kteří tuto službu využívají, že v tomto případě to nejde…

 

Suma sumárum: Můžete ušetřit tisíce korun

Cílem tohoto článku je, abychom vám ukázali, že můžete to samé značkové vybavení zakoupit za výrazně nižší ceny. A teď už záleží jen na rybářovi, jestli chce výhody od českých a slovenských e-shopů v podobě jejich služeb, anebo chce nakupovat rybářské vybavení v zahraničí. Jak se rozhodnete vy?

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: HIKI

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Pekny clanek. Na HiKi to zacina :), jsou ale i levnejsi shopy v ramci EU.
    Jen dva pointy. 1/ Neni zde zminena pripadna reklamace, coz muze byt pro nekoho problem – posilat balik do zahranici. Zde je nutne zvazit, jak moc je rozdil v cene zajimavy. Zvazte take, jaky je ale pristup k reklamacim u lokalnich shopů …

    2/ Ja nakupuji v ramci EU, ale i mimo, prevazne USA, Japonsko. Zde se dovoz muze nad urcitou castku prodrazit o DPH, pripadne i clo.

    Nicmene mi v CR chybi opravdu kvalitni obchod, ktery by odpovidal evropskym standardům (nabidka nejnizsi ceny, relevantni zobrazovani skladovych zasob, dodani do 24hod., bezproblemovy servis, cenová politika …) . Dle mě jenom 1-2 obchody u nás mají ambice stát se market leaderem, jinak je to katastrofa. Není to jen o ceně, ale i o zákaznickém servisu, nabídce, komfortu při nakupování, bla bla bla.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -