Domů Recenze výrobků Jiné RECENZE: Bivak + lehátko za pár korun! Nejlevnější set pro rybáře na...

RECENZE: Bivak + lehátko za pár korun! Nejlevnější set pro rybáře na trhu!

- Reklama -

Akční sety bivak + lehátko patří k nejpopulárnějším sadám v rybářském světě. A ono není divu! Rybář zabije dvě mouchy jednou ranou – obstará si věci, které potřebuje, a navíc za výrazně zvýhodněnou cenu. Výrobci se v současnosti předhánějí v akčních nabídkách, které nabízí bivak nebo brolly spolu s dalším příslušenstvím za super ceny. Teď se ale na trhu objevil akční set, který jen tak něco netrumfne. Rybáři si nyní mohou obstarat hodně zajímavý bivak s lehátkem za naprosto luxusní peníze. Jenže! Jaká je kvalita tohoto setu? My jsme se na něj podívali zblízka…

Na rybářském e-shopu HIKI.cz je k nalezení akční set bivak + lehátko za hodně zajímavé peníze. Takhle: Za podobnou cenu na jiných e-shopech povětšinou koupíte jenom bivak, a nikoliv bivak s lehátkem. Za zkoušku to stojí! A set jsme objednali… Za 2 dny nám do redakce dorazily dva balíky (pěkně zabalené, nikde žádná známka ošizení). Jdeme na to!

Jak je možné, že tento set stojí pár korun? Protože toto vybavení koupíte přímo od výrobce na daném e-shopu. Nikde jinde! To znamená, že výrobce nemusí zvýšit cenu, aby měl marži i někdo jiný. Ne! Tady jde o to, že produkty jdou přímo od výrobce k rybářovi.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Výrobek je dostupný na e-shopu HIKI.cz

Začněme bivakem: Ten má klasickou žebrovanou konstrukci, která se velice pohodlně skládá. Díky této konstrukci jste schopni bivak postavit a sbalit během několika málo okamžiků. Při měření nám vyšlo, že my jsme bivak schopni postavit a zakolíkovat během 5 minut. Sbalený byl do 3 minut. Velká výhoda!

Konstrukce se skládá z 3 pevně zabudovaných tyčí (jsou zabudované po stranách). Pak už jenom stačí tyčku do sebe zasunout a vše stojí. Vše pak ještě zpevníte středovým pásem z pevné látky uvnitř bivaku (nejde na fotce vidět). Tyče jsou vyrobené z lehkého, ale pevného materiálu. Díky tomu je bivak velmi lehký, ale stabilní. Tyče jde do sebe velice pohodlně zasouvat a vysouvat…

V přední části bivaku jsou velmi prostorné dveře a větrací okna. Vchod můžete mít buďto bez dveří, anebo v nich můžete mít moskytiéru nebo průhledný igelit. Okna jsou vybavena moskytiérou, aby dovnitř bivaku nelítal žádný hmyz. Nad dveřmi jsou i pásky na suchý zip pro uchycení prutů při jejich nastražování.

Bivak má výšku 138 centimetrů (rybář vedle bivaku měří 190 čísel). Je dostatečně vysoký, člověk si v něm naprosto pohodlně sedne, přitom má nad hlavou dostatek místa. Bivak je potažen pláštěm 5000 mm vodního sloupce. Jde o pevný a odolný materiál, který rybáře udrží v suchu! Palec nahoru!

Velkým plusem tohoto bivaku jsou jeho rozměry. Ty jsou podle výrobce 316 x 260 x 138 centimetrů. Rybář má tak dostatek místa na lehátko, navíc se pod střechu vleze i nutná batožina s oblečením a dalším vybavením, anebo jídlo. Bivak nabízí skutečně hodně prostoru!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Výrobek je dostupný na e-shopu HIKI.cz

Na fotografii můžete vidět, kolik místa zbývá po rozdělání lehátka. Navíc, na fotografii už nejde vidět, že kus místa zbývá i za lehátkem. Ten prostor je opravdu famózní! Za ty peníze teda určitě! Rybář tak může do bivaku dát i křesílko, a pořád bude mít dost místa i na další věci. Super! Na fotce jde vidět i středový pás pro zpevnění konstrukce bivaku.

K bivaku rybář dostane i pevnou podlážku. Ta je vyrobena z pevné gumy, takže riziko protržení je minimální. Díky tomuto materiálu v bivaku nebude mokro. Podlážka se k bivaku připevňuje s pomocí suchých zipů, není přidělaná napevno…

Achillova pata tohoto produktu – středová tyč! Tohle je naprosté zlo a neuvěřitelná blbost! Středová tyč ano, ale ne tahle teleskopická hrůza! Teleskopická tyč drhne ve spojích při provlékání bivakem, takže stavění bivaku se prodlužuje. Tohle je špatně! Pokud výrobce chtěl k bivaku dát středovou tyč, také jednoznačně dělenou (více tyčí).

Rozhodli jsme se, že středovou tyč nebudeme na bivak dávat. Co se stane? Nic! Na stabilitu to nemá vliv. Ale co když zaprší? Pak se vám na střeše udělá drobné jezírko. Ale sami vidíte, že prohnutí střechy bez středové tyče není nijak dramatické. Navíc jste si ušetřili 10 let života, protože jste se nevztekali při provlékání tyče středem bivaku.

Tento levný bivak pro rybáře je vybaven velmi pevnými zipy. Jezdce jsou kovové, takže nehrozí, že se zlomí. Navíc, zipy jsou opravdu bytelné – to je obrovské plus, protože levné bivaky mívají menší zipy, které se často rozjedou. Tady to nehrozí!

K bivaku dostanete i 13 pevných kolíků. Žádné tenké šunty, ale pořádné kolíky, které budou držet bivak při zemi i za hodně silného větru. Navíc, kolíky jsou dostatečně pevné i pro zavrtání do terénu s kameny. Tohle je prostě bomba!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Výrobek je dostupný na e-shopu HIKI.cz

Ještě se podívejme na středovou část, ve které se sbíhají všechny 3 konstrukční tyče. Tohle je vyřešeno velice dobře! Střed je vyroben z velmi tvrdé a pevné látky, která slibuje vysokou odolnost. Ve středu je pak dostatek ok pro kolíky, aby byl bivak co nejpevnější v tomto nejzranitelnějším místě.

A ještě z druhé strany. Sami vidíte, že tyče jsou připevněny šrouby. Bomba! Tohle slibuje maximální pevnost a stabilitu i v těžkých povětrnostních podmínkách. Tohle se nám líbí!

K bivaku dostanete i praktickou tašku pro přepravu. Jedná se o prostorný vak, do kterého bivak po sbalení velice pohodlně naskládáte zpátky. Vše rychle a pohodlně. Je k zbláznění, když k bivaku dostanete malou tašku, tady to nehrozí!

A teď pojďme k lehátku. Tento set totiž obsahuje bivak + lehátko. A pokud si myslíte, že za těch pár korun dostanete nějakou nekvalitní rybářskou postel, není to pravda! Tohle lehátko je fakt boží! Za podobné byste na rybářských e-shopech zaplatili okolo 3000 korun.

Musíme začít rozměry! Tohle lehátko má rozměry 200×84 centimetrů (připomínáme, že rybář měří 190 čísel). Jedná se o dostatečně velkou plochu pro maximálně pohodlný spánek. Na rybářské posteli se velice dobře leží, v pohodě se i otočíte. Nikde nic nesvírá ani netlačí. Super! Super! Super!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Výrobek je dostupný na e-shopu HIKI.cz

Absolutní bombou je pak odnímatelná matrace, která je krásně tlustá. Pokud vám v létě bude horko, stačí ji sundat a budete ležet na klasickém rybářském lehátku. V momentě ale, kdy „na ledvinách“ ucítíte chlad, pak stačí matraci s pomocí suchého zipu připevnit. Hotovo! Palec hore!

A takhle vypadá lehátko bez matrace. Jinak to udělat nešlo, ale lehátko bez matrace má na sobě suché zipy. Pokud v létě rádi spíte pod dekou, pak vás budou tyhle zipy kousat. Pokud spíte v létě ve spacáku, je vám to úplně jedno.

V hlavové části je polštářek, který lze vytáhnout. Do tohoto prostoru se dostanete s pomocí bytelného zipu. Vše můžete po sezóně vytáhnout a vyprat (z našeho pohledu zbytečné, my nepereme). Super!

Za nás ale doporučujeme, abyste si ten polštářek tam nechali – nevytahujte ho! To oceníte při delším pobytu u vody. O krční páteř musíme pečovat, jinak se pobyt u vody změní v peklo. Tohle je prostě super! A mnohem více je to super v tu chvíli, kdy si uvědomíme, kolik ten set vlastně stojí…

Lehátko má 6 bytelných nohou. Nosné nohy lze samozřejmě vysunovat. Výšku lehátka lze tak nastavit od 26 do 36 centimetrů. Za nás je to plně dostačující. Nohy jsou vybaveny protiskluzovými patkami, které mají na povrchu protiskluzové hrbolky. Takže na lehátku se pohodlně vyspíte i na blátivém terénu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Výrobek je dostupný na e-shopu HIKI.cz

Nic není dokonalé, ani toto lehátko. Výrobce z dobrého úmyslu dal na některé části protinárazové gumy, aby se lehátko v těchto částech neodřelo. Z našeho pohledu zbytečnost. Proč? Protože lehátko při sestavování drhne a hůře se rozkládá – je nutné vše do sebe zasunout. Když tyhle gumové části vytáhnete, nic se neděje. My to udělali…

 

Závěr: Bivak + lehátko mají své mouchy, ale za ty prachy říkáme jednoznačně ANO!!!

Suma sumárum: Bivak je perfektní. A kdyby ten člověk, který ho vyvíjel, dal do středu normální nosné tyče, byl by téměř dokonalý. Ta středová tyč nás žere, strašně žere! Je zbytečná, v tomto provedení je! Akorát se naštvete – nedávejte ji tam! A pak ještě v zadní části chybí jedno možná dvě okýnka pro lepší cirkulaci vzduchu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Výrobek je dostupný na e-shopu HIKI.cz

Jinak? Bivak je luxusní! Nabízí obrovskou spoustu prostoru. Do bivaku narvete lehátko, křeslo, batožinu, a stejně můžete pod jeho střechou ještě „tančit“. Konstrukce (bez středové tyče) je parádní – bivak okamžitě postavíte a sbalíte – takže pokud chodíte k vodě jen na víkendy, vůbec neuvažujte o jiné možnosti. A nakonec ke všemu dostanete pevné kolíky, podlážku, vak na bivak. Za ty prachy? Není o čem!

A bacha! Za ty peníze k bivaku prostě dostanete i lehátko! Je parádní, rozměrné, pohodlné. Největší nadšení je z měkoučké a hřejivé matrace. Perfektní nápad! Bomba! Jedinou „vadou“ jsou zbytečné gumové součástky pro ochranu (asi) laku. Jinak není co vytknout…

Pokud chodíte k vodě převážně v létě, a převážně na víkendy, nehledejte nic jiného. Tohle je prostě akční set, který seženete za pár korun, a který vám nabídne fakt parádní vlastnosti. Za nás velký palec nahoru!

Silné stránky bivak: Obrovský prostor, kvalitní plášť, jednoduchá konstrukce, pevné kolíky, nastavení dveří (nic, moskytiéra, igelit), kvalitní podlážka

Slabé stránky bivak: Středová tyč, absence zadních oken

Silné stránky lehátko: Rozměry, pohodlí, matrace, polštář

Slabé stránky lehátko: Gumové součástky proti odření (znesnadňují rozdělání lehátka)

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -