Domů Novinky Modernizace ČRS drhne: Informační systém Lipan je zastaralý! Modernizace bude drahá a...

Modernizace ČRS drhne: Informační systém Lipan je zastaralý! Modernizace bude drahá a náročná

- Reklama -

Červnové zasedání Rady ČRS přineslo velmi zásadní téma. Představitelé Svazu diskutovali o modernizaci informačního systému Lipan, který je v současnosti zastaralý. Tento systém používají jen 3 územní svazy, napojení ostatních územních svazů si vyžádá celou řadu funkčních změn. Další „překážkou“ je, že tento informační systém běží na 10 let starém jádru, aktualizace a modernizace je tedy žádoucí. Proto se vedení Českého rybářského svazu rozhodlo, že vypíše výběrové řízení na zhotovitele a provozovatele informačního systému.

Na webu Rady ČRS se píše:

Červnové zasedání Rady bylo zahájeno velmi podrobnou prezentací informačního systému Lipan  s potenciálem jeho rozšíření na úroveň všech organizačních jednotek Českého rybářského svazu. Zástupci Rady přivítali členy vedení společnosti, která IS Lipan v současnosti provozuje ve třech územních svazech (Západočeský, Severočeský a Jihočeský).

Pokud by došlo k plošné integraci, bylo by nutné díky výraznému rozšíření počtu uživatelů provést řadu funkčních změn, které by reflektovaly rozdílné požadavky územních svazů i některé konkrétní procesní odlišnosti. Zároveň by bylo nezbytné (a finančně náročné) aktualizovat vnitřní jádro systému (IS Lipan je na stejné platformě používán přibližně deset let).

Na základě obsáhlé diskuze se Republiková rada rozhodla vypsat výběrové řízení na zhotovitele a provozovatele centrálního informačního systému. Tomuto výběrovému řízení bude vzhledem k rozsáhlosti a komplikovanosti vnitřních procesů Svazu předcházet podrobná analýza a návrh systémové architektury s cílem zajištění profesionálně zpracované zadávací dokumentace pro výběr zhotovitele; i na tuto činnost bude Republiková rada v nejbližší době vypisovat výběrové řízení.

Vypsání výběrového řízení nutně neznamená, že Rada od centrálního zavedení IS Lipan ustupuje, ale pro nejlepší možné rozhodnutí je nutné mít zdokumentované všechny dostupné alternativy tak, aby byl budoucí systém nejlepší variantou pro rybáře i organizační složky Svazu.

Zdroj: Rada ČRS

Redakce InRybar.cz

Foto: Rada ČRS

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -