Domů Recenze výrobků Jiné RECENZE: Levné brodící kalhoty pro rybáře DECATHLON! Super kvalita, za kterou nedáte...

RECENZE: Levné brodící kalhoty pro rybáře DECATHLON! Super kvalita, za kterou nedáte majlant!

- Reklama -

Na trhu je celá řada značek, které produkují nejrůznější brodící kalhoty. V té obrovské záplavě zboží se kolikrát stane, že se docela zajímavý produkt před zraky rybářů jednoduše ztratí. A to je škoda! To platí i o „neznámých“ brodících kalhotách Caperlan z obchodního řetězce DECATHLON. Tyto broďáky nás zaujaly především díky velmi zajímavě ceně. Dovolíme si tvrdit, že právě tyto brodící kalhoty pro rybáře patří k těm nejlevnějším na trhu. Přitom na celkové kvalitě se to nepodepisuje. Naopak! Broďáky z DECATHLON vypadají více než slibně…

Levné brodící kalhoty z DECATHLON mají „základ“ v klasických holínkách. Jedná se o klasické rybářské holínky, které jsou u tohoto typu brodících kalhot často k vidění. Bota se velice pohodlně nazouvá i zouvá (i když má rybář vlhkou nohu). Samotná chůze je potom v těch holínkách velice pohodlná, a to i díky pevné podrážce.

Bota ve velikosti 46/47 při výšce postavy 190 centimetrů „končí“ ve vrchní partii lýtka. Tento detail je důležitý! Některé brodící kalhoty totiž mají holínky nižší, takže jejich hrana končí v půlce lýtka, což může vést až k rozedření lýtkového svalu (při chůzi hrana holínky dře o sval). Extrémně velkým plusem je to, že holínka je u těchto brodících kalhot z DECATHLON z měkké gumy, takže její hrana nerozedře kůži na noze! To u levných brodících kalhot rozhodně není pravidlem!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné brodící kalhoty DECATHLON jsou dostupné ZDE

Tyto brodící kalhoty jsou v DECATHLON dostupné v 5 velikostech – smůlu mají ti rybáři, kteří mají velikost nohy větší než číslo 47. Ještě k podrážce: Ta je kvalitní a pevná. Díky tomu se v botě pohodlně chodí. Proto jsou tyto levné brodící kalhoty z DECATHLON vhodné i pro delší vycházky na přívlač. Podrážka má navíc velice „pestrý“ vzorek, takže bota perfektně drží i na rozbláceném a kluzkém povrchu.

Velice důležitým prvkem je, že i tyto levné brodící kalhoty z DECATHLON mají kvalitní „vyztužení“ na kolenou. Tato ochrana výrazně zvyšuje odolnost a životnost těchto brodících kalhot. Rybář tak může při lovu beze strachu pokleknout i na drsnějším terénu.

Pojďme ke švům: Ty jsou zpevněné ve všech rizikových partiích, takže nehrozí riziko toho, že by došlo k jejich natržení nebo k prasknutí. Zde si můžete detailně prohlédnout švy v nejvíce náchylném místě na brodících kalhotách – v rozkroku. Sami se můžete přesvědčit, že švy jsou dostatečně zpevněné.

A zde je detailní pohled na šev na nohavici levných brodících kalhot z DECATHLON. I tady si všimněte výrazného zpevnění a ochrany švu.

Brodící kalhoty z DECATHLON jsou vybaveny klasickými elastickými kšandami, které si můžete nastavit dle vlastních potřeb. Zde vidíme asi největší nedostatek – zadní konec kšand je přišitý k dalšímu kusu textilu. Tenhle spoj/šev může po čase vlivem opotřebení a zeslábnutí prasknout. Podle nás měla být zadní část kšand připevněna přímo v brodících kalhotách (tak jako vepředu). Všimněte si prosím, že vrchní část brodících kalhot je stažena elastickým materiálem. Tohle je velké plus!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné brodící kalhoty DECATHLON jsou dostupné ZDE

Detailní pohled na vrchní část brodících kalhot. Díky elastickému materiálu se vrchní část brodících kalhot nádherně obepne okolo hrudníku a prsou. Takže riziko nabrání vody zvenčí je tak rázem minimální. Tohle je velice chytrý a užitečný detail!

Kšandy se zapínají s pomocí klasického zapínání na „zacvaknutí“. Jedná se o klasický a široce rozšířený způsob, který patří k těm nejjednodušším a nejpohodlnějším.

Uprostřed brodících kalhot je pak na zapnutí i „pásek“, který zafixuje brodící kalhoty v prostřední části těla. Toto je další velice příjemný detail, který ocení zejména ti rybáři, kteří v brodících kalhotách budou trávit delší dobu (např. při přívlači). Díky opasku nebudou brodící kalhoty na těle rybáře nijak „vlát“ nebo „poskakovat“. Paráda!

K materiálu: Zde si můžete detailně prohlédnout povrch těchto brodících kalhot. Co je na něm nejlepší? Že okamžitě oschne! Materiál je opravdu rychle schnoucí, což patří k dalším velkým pozitivním vlastnostem těchto brodících kalhot. Jinak co se týče použitých materiálů – levné brodící kalhoty z DECATHLON jsou vyrobeny z 91% z PVC a z 9% z polyesteru.

A teď to nejlepší! U drtivé většiny brodících kalhoty za nízké peníze se můžete setkat s tím, že uvnitř není žádná „podšívka“. Ne. U levných brodících kalhot je nejčastěji jen „holá“ guma. A to je horor! Právě na tomto materiálu se nejvíce sráží vlhkost z těla, rybář je tak okamžitě mokrý, je to nepohodlné. U některých citlivějších jedinců to následně může vyvolat i nepříjemné svědění nebo vyrážky.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné brodící kalhoty DECATHLON jsou dostupné ZDE

Tyhle levné brodící kalhoty z DECATHLON jsou ale vybaveny super „podšívkou“, která výrazně zvyšuje komfort v tomhle ohledu. Ano, ta vlhkost se bude srážet vždycky – protože tělo je prostě zabalené v „igelitu“ – ovšem na povrchu brodících kalhot se nesráží velké množství vody. Tuhle „podšívku“ na těchto brodících kalhotách z DECATHLON hodně ceníme! Jo, a nesmíme zapomenout ani na praktickou kapsičku na drobnosti!

„Podšívka“ je příjemná na dotek. Není „kousavá“, je krásně jemná. Tohle je velice důležitý faktor pro vysoký pocit komfortu i při dlouhodobějším nošení na rybách. Super!

A ještě celkový pohled. Nejprve zepředu: Sami vidíte, že si tyto brodící kalhoty pohodlně obleče i urostlejší rybář (190cm/115kg). Brodící kalhoty nikde „netahají“, nic nepříjemně „nesvírají“. Dostatek místa je především v místě břicha, ale i rozkroku, takže rybář se i pohodlně ohne. Brodící kalhoty jsou dostatečně volné pro pohodlný pohyb, ale zároveň ne tolik, aby na těle nepříjemně „plandaly“.

Pohled zezadu: Opět si všimněte „nejrizikovější“ partie – brodící kalhoty jsou dostatečně prostorné v sedací části. Nic nikde netahá, místa pro pohodlné sednutí nebo ohnutí je dostatek. Střih těchto brodících kalhot je opravdu příjemný a dobře vyřešený.

 

Závěr: Asi nejlepší brodící kalhoty v dané cenové kategorii

Suma sumárum: Levné brodící kalhoty z DECATHLON jsou opravdu milým překvapením. Nesmíme zapomínat na to, že tyto broďáky jsou dostupné za opravdu velmi zajímavé peníze. Přitom nabízí všechno, co od takových broďáků rybář očekává, a ještě k tomu přidávají další super detaily – jako například zmíněný opasek kolem pasu nebo námi vychvalovanou „podšívku“.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné brodící kalhoty DECATHLON jsou dostupné ZDE

Pokud hledáte brodící kalhoty za „pakatel“, sáhněte po těchto. Nenapadá nás jediné negativum, které by vás při jejich nošení mělo potkat. Ano, tyto broďáky mají některé nedostatky, které mohly být řešeny lépe, trochu efektivněji, přesto si myslíme, že je to pořád dobrá koupě…

Silné stránky: Nízká cena, rychle schnoucí materiál, příjemná podšívka, pevná podrážka, měkká bota (nehrozí rozedření lýtka), opasek kolem pasu, elastické obepnutí ve vrchní části kalhot

Slabé stránky: Zadní kšandy měly být našité přímo do broďáků, chybí velikost pro největší a nejurostlejší rybáře

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -