Domů Recenze výrobků Nástrahy a návnady Měkčené peletky KAPRPRO SOFT PELLETS

Měkčené peletky KAPRPRO SOFT PELLETS

- Reklama -

Drobné pelety v současnosti zažívají obrovský boom. Používají je snad všichni rybáři! Kapraři je mají rádi do PVA materiálů jako návnadu. Milovníci jemné rybařiny, tedy feederu a plavané, na ně s oblibou přímo chytají. Výrobci na zvyšující se poptávku reagují vyšším množstvím nabízených druhů drobných peletek. Díky tomu tak rybáři mohou v regálech rybářských obchodů najít tyto nástrahy hned od několika výrobců. V tomto nepřeberném kvantu drobných peletek nás zaujal jeden produkt, který jsme se rozhodli vyzkoušet.

Měkčené peletky KAPRPRO SOFT PELLETS. Tato nástraha nás zaujala hned při její premiéře na rybářském trhu, tedy na jaře 2015. Jedná se o velice zajímavou nástrahu, jejíž složení a vlastnosti prozrazují, že půjde o „smrtící zbraň“ především na lehčí položenou, feeder nebo plavanou. Měkčené peletky KAPRPRO SOFT PELLETS nabízí celou řadu zajímavých vlastností, které u vody slibují rybářský úspěch. Ovšem, jak už je u nás zvykem, tak při našem testování jsme narazili i na nějaké neduhy, které nezůstaly před námi skryté. Více se ale dozvíte až v podrobném popisu nástrahy…

peletky-na-hacku

 

Měkčené peletky: Plusové body slibující úspěch u vody!

Měkčené peletky KAPRPRO si nás získaly díky několika zajímavým vlastnostem. První, co chceme pochválit, je jejich složení. Měkčené peletky KAPRPRO SOFT PELLETS jsou totiž vyráběny z živočišných surovin – především pak z rybích, lososových nebo tuňákových mouček. Účinnost těchto zmíněných surovin je v rybářském světě velice dobře známá, a proto se výrobce rozhodl vsadit na osvědčenou klasiku. A to se povedlo!

peletky-mekceneDalší plusové body si tato nástraha získala díky její zvláštní konzistenci. Peletky od firmy KAPRPRO jsou totiž měkčené. A toto musíme zdůraznit. Právě taková konzistence slibuje to, že nástraha jde naprosto v pohodě napíchnout na háček. Jak vlastně vypadá konzistence této nástrahy? Měkčené peletky připomínají „gumové“ kuličky. A právě takovou konzistenci nástrahy máme nejraději. Proč? Nástraha s „gumovým charakterem“ mnohem lépe drží na háčku a ve vodním prostředí vydrží hodně dlouhou dobu.

Velkou zbraní této nástrahy je i její průměr. Ten je opravdu „titěrný“, což je ale obrovskou výhodou. Měkčené peletky KAPRPRO SOFT PELLETS slibují to, že s nimi mohou rybáři chytat na malé háčky při plavané nebo feederu. Pokud pak chcete s měkčenými peletkami na položenou přelstít kapra, není nic jednoduššího, než udělat z drobných peletek svůdný řetízek. Tato možnost hraní si s nástrahou nás na měkčených peletkách od KAPRPRO hodně baví!

 

Zajímavá hra vůní a chutí

Měkčené peletky SOFT PELLETS firma KAPRPRO vyrábí hned v 6 příchutích. Rybáři tak mají dostatečně širokou škálu výběru zajímavých chutí a vůní. K dispozici jsou klasické masové příchutě jako HALIBUT nebo ČERNÁ OLIHEŇ. Zajímavé jsou pak ale kombinace nejrůznějších esencí. Milovníci sladkých vůní si jistě oblíbí kombinaci JAHODY s MEDEM nebo SCOPEX s KALAMÁREM a ROBIN REDEM. Nejzajímavější kombinací podle našeho názoru je ale JÁTRA S ČESNEKEM. Pojďme si teď zmíněné nástrahy blíže představit.

peletky-jahoda-medMěkčené peletky KAPRPRO JAHODA/MED: Tyto peletky jsou tím pravým pro milovníky sladkých nástrah. Peletky JAHODA/MED mají příjemnou, sladkou vůni. Tento sladký mix je jistou zbraní pro lov kaprovitých ryb především na jaře. V kombinaci se sladkým krmením nemá tato nástraha konkurenci. Je velkou zajímavostí, že výrobce dokázal sladkou esencí „přebít“ pach masových surovin tvořící základní směs. Ale to není špatně!

peletky-svestka-krabMěkčené peletky KAPRPRO ŠVESTKA/KRAB: Tento druh peletek je také zvláštní míchanicí. Jedná se o velice povedenou kombinaci sladké a masové vůně. Musíme říci, že tento druh peletek nám ale nepřišel tolik „pachově sladký“ jako ten předešlý. Jedná se o trochu nenápadnější kombinaci. Pokud bychom si tedy měli vybrat z těchto sladkých druhů, sáhli bychom raději po peletkách s příchutí JAHODA/MED. Na druhou stranu, u tohoto druhu peletek je více patrná masová příchuť. Proto jde bezesporu o zajímavou nástrahu.

peletky-scopex-kalamar-robin-redMěkčené pelety KAPRPRO SCOPEX/KALAMÁR/ROBIN RED: Jedná se asi o nejtajemnější kombinaci esencí. Vůně této nástrahy nejde úplně jednoduše popsat. Peletky tohoto druhu mají sladký nádech, ve kterém jdou ale cítit stopy intenzivního koření. Oproti předešlým peletkám jde u tohoto druhu cítit jemný masový nádech. Tento druh měkčených peletek od KAPRPRO je tajnou zbraní v tu chvíli, kdy ryby „honí mlsná“ a jdou jen těžce přesvědčit k záběru.

peletky-cerna-olihenMěkčené peletky KAPRPRO ČERNÁ OLIHEŇ: Tyto peletky jsou tím pravým prototypem intenzivní masové nástrahy. Živočišný pach z této nástrahy totiž čpí jako „o život“. Klasický pach olihně je tou nejlepší zbraní na hladové ryby, které shánějí živočišnou potravu pro nabrání co největšího množství živin. Měkčené peletky KAPRPO ČERNÁ OLIHEŇ jsou vhodné především do studenějších nebo proudnějších vod.

peletky-halibutMěkčené peletky KAPRPRO HALIBUT: Nezaměnitelná esence, která stojí hned za několika úlovky kapitálních ryb. V této škále masových nástrah nemůže tato klasická esence chybět! Měkčené peletky KAPRPRO HALIBUT patří asi k nejpovedenějším druhům této série. Mají intenzivní masový pach a ve spojení s masovým základem nástrahy jde o naprosto perfektní nástrahu na kaprovité ryby. Měkčené peletky s příchutí HALIBUTA jsou našim favoritem!

peletky-jatra-cesnekMěkčené peletky KAPRPRO JÁTRA/ČESNEK: To nejlepší jsme si ale nechali nakonec. Podle nás je tento druh peletek tím nejpovedenějším prototypem této zajímavé řady nástrah. Měkčené peletky KAPRPRO JÁTRA/ČESNEK mají velice intenzivní pach. Masová vůně se mísí s intenzivním pachem česneku. Proč je zrovna tato variace naší nejoblíbenější? V této sezóně jsme si jasně vyzkoušeli skoro až zázračné účinky česneku na kapry. A ve spojení s intenzivním odérem jater je tahle nástraha naprosto fantastická. Náš konečný verdikt? Tato esenciální kombinace je rozhodně nejpovedenější!

 

Testování u vody

soft-pelletsPřiznáváme, měkčené peletky KAPRPRO SOFT PELLETS nám učarovaly. Tato nástraha je totiž naprosto fantastická pro chytání nejrůznějších druhů kaprovitých ryb na položenou, feeder nebo plavanou. U vody nás nejvíce zajímalo to, jak se měkčené peletky ve vodním prostředí chovají. A při našem testování jsme byli příjemně překvapeni.

Měkčené peletky díky poctivému živočišnému základu vypouštějí do vody dokonce pouhým okem jasně zřetelnou pachovou stopu. A tato vlastnost je obrovským plusem, neboť tato „pracovitost“ prokazatelně stojí za vyšším počtem záběrů od ryb. Jak jsme se výše zmínili, živočišný základ měkčených peletek KAPRPRO obsahuje celou řadu zajímavých a atraktivních látek, které lákají ryby. A je suprovou zprávou, že se tyto látky z nástrahy ve vodním prostředí uvolňují.

peletka-na-ryby

To jsme si otestovali jednoduchý testem. Do kbelíku jsme napustili čistou vodu z revíru, a následně jsme do něj vhodili několik peletek. Pouhým okem bylo dobře zřejmé, že peletky pouštějí ze sebe živiny.

rozdrcena-peletkaHodně nám ale při testování učarovala i konzistence nástrah. Peletky mají nádherně lepkavý povrch, a proto jdou jednoduše vylepšovat. Nejčastěji jsme peletky obalovali v živočišných moučkách. Po vhození do vodního prostředí se tak z peletek nevypouštěla pouze „pachová stopa“, ale i drobné částečky živočišné moučky. Toto nám moc dobře fungovalo například na pasivní ryby.

A s fantazií nastražování jsme zašli ještě dále. Pokud ryby nechtěly samotné peletky, zatraktivnili jsme je třeba dvěma červíky nebo půlkou hnojáčku. A fungovalo to. Tato možnost kombinace nástrah nás u peletek od firmy KAPRPRO hodně bavila. Peletky jsou drobnějšího průměru, a proto chutnají celé řadě ryb. Především pak kaprům, cejnům, línům, perlínům nebo ploticím. S peletkami od KAPRPRO jsme si opravdu parádně zachytali. Tuto nástrahu vám opravdu doporučujeme.

peletky-s-cervy

A na závěr. I přesto, že tato nástraha je poctivě vyrobená, našli jsme na ni jeden neduh, který nám vadil. Nejvíce nám vadilo to, že peletky jsou k dostání pouze v jednom průměru. To je škoda. Výrobce by mohl například nabídnout měkčené peletky většího průměru. To by mohlo být zajímavější například pro milovníky lovu s krmítkem. Uvidíme, jestli výrobce přijde s tímto rozšířením.

 

Parametry: Měkčené peletky SOFT PELLETS KAPRPRO

Příchutí: 6

Balení: 100 ml

Výrobce: KAPRPRO

Výhody: Zajímavé masové složení, široká škála esencí, výborná konzistence, skvělá „pracovitost“ ve vodním prostředí, zajímavý průměr, možnost kombinace s jinými nástrahami

Nevýhody: Neexistující nabídka jiných velikostních průměrů peletek

 

Redakce InRybar.cz

Přidejte i vy své hodnocení

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -
Přidejte i vy své hodnocení