Domů Novinky POZOR NA VADNÝ HLÁSIČ PRO RYBÁŘE! Při jeho používání můžete dostat až...

POZOR NA VADNÝ HLÁSIČ PRO RYBÁŘE! Při jeho používání můžete dostat až 1 milion korun pokuty!

- Reklama -

V rybářském světě je pořádně rušno! Česká obchodní inspekce narazila na hlásič pro rybáře, který byl nastavený na frekvenci ministerstva obrany. Jenže to je velký problém! Dokonce i uživateli takového přístroje hrozí od Českého telekomunikačního úřadu až milionová pokuta! Pokud už máte tento přístroj, raději jej nepoužívejte…

Tip: Luxusní dárky pro rybáře pod stromeček!

Vadné hlásiče se podle informací zpravodajského portálu Novinky.cz jmenují MAXION 3+1, které vyrábí firma Carp Systém. Zarážející je, že i po této zprávě od České obchodní inspekce, jsou hlásiče tohoto typu stále k zakoupení na některých e-shopech pro rybáře. Cena této sady se pohybuje okolo 3500 korun.

Jak kontrola České obchodní inspekce probíhala? Kontroloři kontrolovali hned 35 modelů hlásičů pro rybáře. A právě u zmíněného typu odhalili nepovolené nastavení na frekvenci ministerstva obrany. Problémem je, že za chybné nastavení hlásiče nebude potrestán pouze výrobce nebo distributor, ale i uživatel. Takže i rybář, který by daný výrobek u vody používal, by mohl dostat pokutu až milion korun!

Tip: Luxusní dárky pro rybáře pod stromeček!

Je důležité, aby si i samotní rybáři dávali pozor, na jaké frekvenci mají své hlásiče nastavené. To ostatně potvrzuje i ředitel inspektorátu České obchodní inspekce pro Středočeský kraj a Prahu Jan Štěpánek: „Spotřebitelé by se při nákupu rádiem řízených výrobků měli zajímat také o vysílací frekvenci, neboť za nabídku a prodej RC zařízení, fungujícího mimo vyhrazenou frekvenci, hrozí sankce od České telekomunikačního úřadu nejen podnikateli, ale za provozování takového zařízení také uživateli.“ Proto si při koupi nových hlásičů dávejte pozor!

Redakce InRybar.cz

Foto: Česká obchodní inspekce

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -