DomůRecenze výrobkůNástrahy a návnadyProkletí Lukáše Krásy: V Česku mu za nové NUTRIGO nadávají, v zahraničí by ho...

Prokletí Lukáše Krásy: V Česku mu za nové NUTRIGO nadávají, v zahraničí by ho milovali

- Reklama -

Už je to rok, co firma LK Baits ohromila evropský trh nástrahou s tekutým středem. Něco tak revolučního v posledních letech nepředvedly ani světové společnosti, třeba z Anglie nebo z Německa. 

Ilustrační foto: InRybar.cz 

Kdekdo si tak mohl pomyslet, že NUTRIGO bude posledním trumfem Lukáše Krásy na dlouhé roky dopředu. Ale chyba lávky! Právě Lukáš Krása a jeho tým v posledním roce pilně pracovali na vylepšování této revoluční nástrahy. A výsledkem je NUTRIGO EXTRA, o kterém už teď můžeme říct, že se zapíše do kaprařské historie nesmazatelným písmem…

Únor 2020. Na pražském výstavišti Lukáš Krása představuje revoluční nástrahu na kapry s tekutým středem uvnitř. Rybáři se okamžitě začali zajímat: Co to je za nástrahu? NUTRIGO doslova ohromilo kapraře napříč rybářským trhem, protože něco tak zajímavého tady dlouhé roky nebylo. Anebo si pamatujete jinou nástrahu na kapry z roku 2020, která se vám zaryla do paměti? Nedivte se! NUTRIGO tenhle segment rybářského trhu bezcitně zválcovalo! Jak se to stalo?

VIDEO: Jak vypadá NUTRIGO EXTRA? Mrkněte na video, ve kterém si ho ukážeme!

Nová nástraha na kapry s tekutým středem lákala na zajímavé chování ve vodním prostředí a velmi silnou vůni, která byla dána právě i tekutinou uvnitř. A zmíněná tekutina uvnitř se stala symbolem, který znamenal neskutečnou revoluci ve výrobě nástrah na kapry. Jenže málokdo mohl tušit, že tohle je teprve začátek…

Proto NUTRIGO EXTRA ! To porovnání množství atraktivní tekutiny je naprosto zřejmé: Nahoře vidíte NUTRIGO z roku 2020, dole pak nové NUTRIGO EXTRA

Pak přišla pravá rybářská sezóna a klasické NUTRIGO z roku 2020 dalo o sobě hodně vědět například v létě při výpravě Tomáše Krista do Chorvatska. V čem byla tato výprava českého rybáře tak unikátní? Tomáš Krist při této rybářské cestě dokázal ulovit kapra o váze 45,5 kilogramů, který se stal tamním rekordem. Ten úlovek sám o sobě byl naprosto fascinující, ovšem Tomáš Krist to vyšperkoval i tím, že to byl jeho druhý kapr přes 45 kilogramů z druhé země. A tím se rovněž zapsal do kaprařské historie! Jo, a jakou roli hrálo v tomto příběhu NUTRIGO? Rybáři s ním krmili, takže i ono se podílelo na této senzaci…

 

O rok později…

Lukáš Krása dal už na podzim loňského roku jasně najevo, že si poctivě zaznamenával postřehy a požadavky rybářů z rybářských revírů v Česku i v zahraničí. Rybáři například po přeloučském mágovi chtěli delší rozpad této nástrahy, více příchutí, anebo více průměrů. Firma LK Baits tak začala další kolotoč vývojů a zkoušení, které ze startu připomínaly spíše sérii neúspěchů. Jenže neúspěchy jsou „dlažbou“ k úspěchu. Takhle: Jen málokdo si dokáže představit, jak těžké je s NUTRIGO pracovat. Víte například, že velkou část výroby tvoří nefalšovaná ruční práce?

NUTRIGO EXTRA dostalo více průměrů. Rybáři si tak mohou vybírat pořádně velké kuličky o velikosti 30 mm (vlevo). Menší průměry se pak dělají ve 24 a 20 mm (vpravo)

Od loňské výstavy v Praze uteklo 12 měsíců a Lukáš Krása oznámil: Čekejte revoluci! A ostřílený kaprař nelhal! Výsledkem byl posun NUTRIGO do úplně jiných sfér – vzniklo NUTRIGO EXTRA! Nástraha dostala především to, po čem rybáři volali nejvíce – delší rozpad ve vodním prostředí (i v teplé vodě), kdy se rozpad nástrahy nyní počítá až na 24 hodin, což rybáři ocení právě i při delších vycházkách k vodě.  

Bombastické množství tekutiny uvnitř nástrahy slibuje těmto kuličkám hodně slibnou budoucnost na rybářském trhu! 

I další požadavek se Lukášovi Krásovi podařilo splnit – NUTRIGO EXTRA je k dostání v celé řadě průměrů. Rybáři si tyto kuličky se šťavnatým středem mohou obstarat v průměrech 20, 24 a 30 mm. Připomínáme ale, že průměry nejsou přesné, protože při částečně ruční výrobě přesné velikosti prostě nedosáhnete. Ale to není na škodu! Třetím požadavkem rybářů byly další příchutě – a tam firma LK Baits nemohla vybrat lépe. Proč? NUTRIGO EXTRA je totiž k dostání v legendární příchuti Wild Strawbery, anebo Compot N.H.D.C. Fantazie!

Živočišné a kořeněné příchutě NUTRIGO EXTRA: Vlevo patentka, uprostřed spice shrimp a vpravo pepř. Je z čeho vybírat!

 

První dojmy: Lukáš Krása a jeho vývojový tým zrodili legendu! Ještě o tom možná ale nevědí…

Máme to štěstí, že jsme NUTRIGO EXTRA už měli v ruce. První dojmy? Myslete si o tom, co chcete, ale ta nástraha se prostě a jednoduše zapíše do historie moderní kaprařiny. Tak to prostě je! Jen je škoda, že se Lukáš Krása narodil v Česku, a ne v zahraničí, kde by jeho práci lidé ocenili. Kdyby tohle Lukáš Krása předvedl jako Němec nebo Angličan, tak by ho celý kaprařský svět zařadil po bok „starých kaprařských legend“. A co je na tom nejhorší? Ti Češi, kteří po něm teď šlapou a plivou, by hltali každé jeho slovo, protože by nebyl odsud. Znáte to: Úspěch se v Česku neodpouští…  

Legendární příchuť bloodworm (patentka) bodovala už v roce 2020. Teď si rybáři mohou tuto nástrahu dopřát v mnohem koncentrovanější podobě…

Zpátky k prvním dojmům: NUTRIGO EXTRA  jsme ještě netestovali při ostrém lovu kaprů na oblíbených vodách. Za současných opatření nebudeme provokovat. Přesto se s těmi šťavnatými kuličkami „mazlíme“ v redakci už několik dní, a nejvíce nás na nich zaujalo:

Překvapení č. 1: Legendární příchuť v novém provedení

Když se člověk dívá na nabídku rybářských firem, pak tam v drtivé většině najde masové nástrahy. Je to pořád dokola! Tam oliheň, tam krab, tam možná kombinace s nějakým chilli. Hmmm! Nic víc? Naštěstí se ale této cesty nedrží LK Baits, které při vývoji NUTRIGO EXTRA sáhlo i po legendární lesní jahodě (Wild Strawberry).

Vsadíme se? NUTRIGO EXTRA lesní jahoda (Wild Strawberry) bude vlajkovou lodí téhle nové série! Ta vůně je božská!

Musíme se přiznat: Hned při prvním kontaktu s touto nástrahou jsme věděli, že právě tyhle sytě červené kuličky se stanou vlajkovou lodí nového NUTRIGO EXTRA. Ostatní příchutě prostě budou bokem! Proč? Ty jahodové kuličky mají neuvěřitelně božskou vůni, kterou nejde slovy popsat, to se musí zažít! A dále mají naprosto nepřehlédnutelnou barvu, díky které jahodové NUTRIGO EXTRA  vypadá jako cukrovinky pro děti. Tohle je nástraha, kterou budou kapraři (i kapři) milovat!   

Překvapení č. 2: Obrovské koule na „big mamy“

Kromě těch už zmíněných předností musíme okamžitě vyzdvihnout NUTRIGO EXTRA v průměru 30 mm. Tohle je věc, do které se zamilují všichni kapraři, kteří jezdí na delší výpravy! Tyto obrovské, šťavnaté koule na kapry jsou prostě naprosto dokonalé při chytání kaprů, kdy je více času! Jak si tuto nástrahu představit? Jako vlhké, silně voňavé, ping-pongové míčky.

Ovocné příchutě NUTRIGO EXTRA: Zleva je výrazný compot, uprostřed lesní jahoda a vpravo mango

A co víc? U toho největšího NUTRIGO EXTRA  máme dojem, že voní výrazně více než menší kuličky. Dávalo by to smysl, protože do velkých kuliček se vleze více esence! Tohle je prostě nefalšovaná nástraha na ty největší kapry, která je úplně diametrálně odlišná od ostatních nástrah. S něčím podobným se prostě nesetkáte, a to můžete dipovat to největší boilies, jak chcete. Tyhle velké koule za nás mají 10 z 10.    

Překvapení č. 3: Balení pro nepřesvědčené rybáře

Je úplně v pohodě, pokud NUTRIGO EXTRA Vám nic neříká. Na rybařině je nádherné to, že si každý může zvolit takovou nástrahou, jakou chce. Ovšem! Pokud přesto patříte k těm zvědavcům, kteří by rádi NUTRIGO EXTRA vyzkoušeli, pak Vás jistě potěší přístup LK Baits.

Firma totiž nové NUTRIGO balí i do menších krabiček, které jsou cenově dostupnější. Takže rybář může vše vyzkoušet, a až poté „pořádně investovat“, anebo sáhnout po jiné nástraze. Za tento krok si přeloučská společnost zaslouží fakt palec nahoru, protože umožní novou nástrahu vyzkoušet i rybářům, kteří nechtějí za tuhle novinku příliš utrácet. Super!

Malé balení (jedna kulička po testování chybí) je vhodné pro ty rybáře, kteří si chtějí vše nejprve pořádně vyzkoušet, a až poté investovat…

 

Kritika: Co na NUTRIGO EXTRA může některé (nemile) překvapit?

Prolínání esence

Na tenhle „nešvar“ upozorňuje LK Baits už v popisku u produktu. Ano! Z NUTRIGO EXTRA může prolínat esence. Ale! To prolínání si představte tak, že v místě „vpichu“ je vlhké kolečko. Ve všech baleních, kde takto vlhké kuličky byly, jsme se z nich snažili sundat ten barevný povrch. Ale!

Obal na NUTRIGO EXTRA velmi dobře drží, i když je provlhčený. Jen v ojedinělých případech šel povrch lehce odloupnout. Většinou ale ono prosakování z kuliček není nikterak brutální. Rozhodně to nevypadá tak, že by se po několika dnech na dně kelímku tvořila louže z esence. Ne! Kuličky jsou prostě jen vlhké…

Esence v některých místech z kuliček prosakuje…

Nepravidelný tvar

Lukáš Krása a jeho tým od začátku zdůrazňují, že každá kulička NUTRIGO EXTRA prochází rukama. To znamená, že strojová výroba není stoprocentní, proto kuličky mohou být trochu šišaté a nemusí mít vždy přesný průměr. To označení na kelímku je spíše orientační. Ovšem! Teď si lámeme hlavu nad tím, proč jsme to přidali ke slabinám, protože tenhle fakt ničemu při lovu kaprů nevadí. Spíše naopak, rozdílné kuličky jsou spíše ku prospěchu.

Kuličky nemají úplně pravidelný kulovitý tvar. To je dáno tím, že NUTRIGO EXTRA  se částečně vyrábí i ručně…

Vysoká cena

NUTRIGO EXTRA není pro každého. I když se LK Baits snaží tuto nástrahu dostat mezi co nejvíce rybářů například formou malých balení za nízkou cenu, tak stejně počítáme s tím, že Lukáš Krása zase slízne kritiku. Za co?

V malém balení je 7 kuliček, takže rybáři okamžitě začnou přepočítávat a je jen otázkou času, kdy tímhle někteří začnou oblepovat rybářské diskuze. Je to špatně? Asi ne, každý ať má vlastní názor. Akorát je třeba si uvědomit, že ani značkové hodinky, anebo automobily taky nejsou lidová záležitost. Takhle: Ten, kdo chce, ten si k NUTRIGO EXTRA cestu najde. Ten, kdo ne, tak si vždy hůl najde…   

 

Suma sumárum: Co NUTRIGO předvede za 12 měsíců?

Současný výsledek dvanáctiměsíčního vylepšování NUTRIGO je fascinující. Je neuvěřitelné, v jak krátkém časovém intervalu dokázali lidé z LK Baits tuto nástrahu vylepšit. NUTRIGO EXTRA dostalo přesně ty vlastnosti, po kterých rybáři volali. Teď tyto kuličky vydrží déle, ještě lépe voní, jsou k dostání v řadě průměrů a v příchutích, které ve „startovací verzi“ chyběly. Za nás prostě maximální spokojenost.

NUTRIGO EXTRA je nástraha, která se zapíše do kaprařské historie…

Něco nám ale říká, že Lukáš Krása a jeho tým nekončí. Přece jen, nebylo by jim to podobné. Tak čeho se dočkáme za dalších 12 měsíců? Co NUTRIGO ve třetí sezóně podle vás předvede? Než se to dozvíme, je třeba si užít nový „model“ této nástrahy, která jednou dobude celou Evropu. A ať už vývoj zavede NUTRIGO kamkoliv, tak už teď je třeba před přeloučskou partou pořádně smeknout rybářskou čapku. Fakt skvělá práce!

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

4 KOMENTÁŘE

  1. Je to nádherné, ale já jsem rybář 63 let a to co dnes dokáží vymyslet na kapry dnešní vědátoři, to neberu. Chyťte kapra a velkého na klasiku, brambůrek, houstička, žížalka ale tyto vynálezy neberu a nesouhlasím. Podle mne je to jenom rozdíl mezi chutí a klasikou. Dejte si knedlo vepřo zélo polité něčím čemu neodoláte a to je to, co je podlé. Uznávám vody kde je zakázáno boilies a kde se může chytat klasicky. Je to můj názor ale kapry chytám a velké na klasiku. V.Salinský

    • A proč? Ať si každý chytá na co chce, je to každého věc! Když to nechci, tak si to nekoupím.Každému vyhovuje něco jiného..Zajimalo by mě proč souhlasíte se zákazem chytání na boilies.To já bych zakázal chytání na dva návazcem to je větší podlost.(tím nemyslím Vás )

  2. Ja nikdy neměl problém s výrobky od Lk. Ani od Nikla či jiných. Vždy jsem si koupil čemu jsem důvěřoval že bude fungovat. Až opilec na internetu hlásal jeho moudra a teď je hrdina když koule prodává za 300cca a chlubí se fotky ze soukromých vod.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -