Domů Recenze výrobků Nástrahy a návnady RECENZE: Sladké boilies na amury za pár korun! Luxusní boilies do teplé...

RECENZE: Sladké boilies na amury za pár korun! Luxusní boilies do teplé vody

- Reklama -

Chytání amurů je nedílně spojeno s letní sezónou. V momentě, kdy na hladiny našich vod dopadají ostré paprsky slunce, bývají amuři nejaktivnější. Takže šance na úlovek obrovského „stříbrného torpéda“ není malá. Amury můžeme v létě chytat s pomocí hned několika způsobů. Velmi oblíbenou metodou je klasicky na položenou. Prostě stačí jen rozkrmit lovné místo a čekat, až amuři na něj připlavou a začnou hodovat. Co ale těmto rybám nabídnout? My jsme na rybářském trhu našli velmi zajímavé sladké boilies na amury, které je dostupné za fakt luxusně nízké peníze. Pojďme se na něj podívat blíže…

Proč je dobré při chytání amurů v létě používat sladké příchutě? Protože právě sladkou mají amuři fakt hodně rádi. Důkazem je například i to, že těmto rybám v létě moc chutnají ovocné plody. Ano největší klasikou jsou třeba mirabelky a „špendlíky“, které se při lovu těchto ryb používají od nepaměti. Jenže! Ne každý rybář má možnost toto šťavnaté ocovce někde sehnat, a proto existuje jednoduché řešení – sladké boilies na amury v příchuti mirabelka/kukuřice. Tohle je fakt hodně zajímavá nástraha na amury…

VIDEO: Nechce se ti číst recenze? Pak mrkni na video o tomto sladkém boilies na amury!

 

Pohled zblízka

Tohle sladké boilies na amury pochází z dílny české rodinné firmy KAPRPRO, která je známá svým velmi levným boilies na kapry. A právě do této levné řady kuliček patří i zmíněné sladké boilies na amury v příchuti mirabelka/kukuřice, které je k dostání už od 69 korun, což je naprosto dokonalá cena. Pokud se totiž podíváte na jiné boilies od různých výrobců, tak byste takové kuličky v takové kvalitě a za takovou cenu hledali jen horko-těžko.

Sladké boilies v příchuti mirabelka/kukuřice, které vychází už od 69 korun za kilo…

K té ceně: Hodně rybářů si myslí, že boilies KAPRPRO je levné, protože se jedná jen o kuličky „z mouky“. Opak je ale pravdou! Víte, proč je toto boilies tak levné? Je to dáno tím, že tuto nástrahu lze zakoupit pouze na e-shopu KAPRPRO, což znamená, že výrobce nemusí nastavovat cenu o jednu zásadní položku – o marži pro prodejce v rybářských potřebách. Díky tomu, že KAPRPRO prodává kuličky přímo „z mašiny“, tak tato nemalá položka odpadá, což výrazně snižuje cenu tohoto boilies. V tomhle je to tajemství…

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné boilies KAPRPRO mirabelka/kukuřice už od 69 korun za kilo

Pojďme se ale už podívat na samotné vlastnosti boilies. Čím začít? Určitě hodně zajímavou, sladkou vůní! Tyto kuličky totiž voní nádherně sladce – těžko se to popisuje. Je to prostě koncentrovaná sladká vůně, která by se dala přirovnat k nástrahám typu „tutti-frutti“. Prostě luxusně vonící ovocný mix. Tohle je fakt naprosto ideální do teplé vody, kdy právě tyhle nástrahy patří k nejúspěšnějším.

Už na první pohled je zřejmé, že kuličky jsou bohaté na nadrcené suroviny…

Díky tomu, že toto levné boilies na amury KAPRPRO má silnou vůni, tak dokáže ve vodním prostředí vytvořit koncentrovanou pachovou stopu, ktará dokáže přilákat amury (a kapry) i z větší vzdálenosti. Pecka! Samozřejmě, sladkou vůni boilies lze posílit buďto nějakým sladkým dipem nebo levným CSL (viz přiložené video výše).

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné boilies KAPRPRO mirabelka/kukuřice už od 69 korun za kilo

Kuličky KAPRPRO mirabelka/kukuřice mají zajímavě světlezelenou barvu, která působí na některých terénech dost kontrastně, což je velmi dobře. Proč? Protože kontrastní nástrahy jdou vidět i z větší vzdálenosti, takže amur nebo kapr si jich mnohem rychleji všimne. Tady nás ale možná trochu mrzí, že výrobce nezvolil žluté zbarvení – protože pak by to boilies vypadalo fakt jako mirabelky, a ta žlutá by byla dobře vidět snad na všech terénech. Ovšem i ta zelená je hodně povedená, protože právě na zelenou barvu skvěle reagují již zmínění amuři.

Zelená barva kuliček vypadá fakt zajímavě! 

Boilies mirabelka/kukuřice je k dostání hned v několika baleních. Rybáři si mohou vybrat 2 kilogramové, 5 kilogramové, 10 kilogramové, 15 kilogramové 20 kilogramové nebo 30 kilogramové balení. Cena za 1 kilo boilies se pak pohybuje podle zvoleného balení – nejlépe 1 kilo boilies na amury mirabelka/kukuřice vychází u největšího balení – kilogram stojí v přepočtu pouhých 69 korun. Nepřekonatelná cena! Co se týče průměrů, tak boilies se vyrábí v 20 a 24 mm průměrech. Do teplé letní vody doporučujeme spíše větší velikost boilies…

 

Vlastnosti ve vodě

Když se řekne levné boilies, tak hodně rybářům se vybaví „holá směs“. Ovšem to neplatí u tohoto boilies mirabelka/kukuřice. Už při prvním pohledu na kuličku jde vidět, že toto boilies obsahuje celou řadu druhů jemně nadrcených semen. Jasně, žádný výrobce vám z pochopitelných důvodů přesné složení směsi neřekne, ovšem tady u těchto kuliček jde vidět, že obsahují suroviny, které amurům a kaprům chutnají. Takže se nejedná o kuličky, které by svou skladbou připomínaly „kuličky z mouky“. A to člověk vidí i při rozříznutí onoho boilies, ve kterém jde vidět celá řada jemně namletých dobrot.

Jemně nadrcené suroviny jsou v boilies mirabelka/kukuřice dobře patrné

Směs tohoto boilies zaručuje ještě další obrovskou výhodu – výdrž i v teplé vodě. U velké části levného boilies je ten problém, že se za vysokých teplot rychleji rozpadá. Takže se může stát, že rybář pod háčkem nemá za 5 hodin žádnou nástrahu. A navíc! Pokud je na dané lokalitě větší množství „bílé“ ryby nebo menších kaprů, pak tento nápor rychle rozpadající boilies nevydrží a do několika hodin je pryč. To je špatně! Ovšem u kuliček KAPRPRO mirabelka/kukuřice to neplatí…

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné boilies KAPRPRO mirabelka/kukuřice už od 69 korun za kilo

Tyhle kuličky vydrží v teplé vodě okolo 24 hodin, což je zásadní pro úspěšný lov v letním období i na silně zarybněných vodách. I když bude na vašem lovném místě hromada plotic, perlínů nebo cejnků, tak stejně ty kuličky tam vydrží ležet dlouhou dobu, a budou „čekat“ na kapry. A pokud chcete jistotu, že „bílá“ ryba vám krmné místo nevyzobe, pak vsaďte na větší kuličky o průměru 24 mm. Ty fakt vydrží!

Takto vypadají kuličky uvnitř… 

Poslední věc ohledně směsi: Kuličky jsou postaveny tak, aby dobře sály nejrůznější tekuté atraktory. Takže pokud se rozhodnete zesílit vůni tohoto boilies, tak stačí kuličky dát do krabičky a ty následně zalít nějakým dipem (viz přiložené video výše). Pokud boilies necháte ležet v dipu několik týdnů, pak dostanete neuvěřitelně koncentrovanou nástrahu, se kterou si perfektně zachytáte. Tenhle jednoduchý postup fakt doporučujeme!

 

Suma sumárum: Není co řešit!

Pokud patříte mezi rybáře, kteří nechtějí za boilies utrácet horentní sumy, přitom ale chtějí zajímavou kvalitu, pak není co řešit. Toto boilies nabízí krásnou vůni, zajímavou směs, skvělé vlastnosti ve vodě, a přitom je dostupné za fakt parádní peníze. Tohle je prostě ideální boilies například pro prázdninové výpravy k vodě, kdy rybář potřebuje kvalitně rozkrmit místo větším množství návnady. U tohoto boilies máte jistotu, že se vám to skvěle povede, a přitom nevykrvácí vaše peněženka…

Za ty peníze není co řešit…

Silné stránky: Krásná ovocná vůně, nízká cena, zajímavá směs bohatá na namleté složky, dlouhá výdrž kuličky i v teplé vodě

Slabé stránky: Mohla by být „žlutá varianta“

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

4 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den.
  Nezlobte se ale cena není přesná . Toto je cena při koupi 30 g . Kdo koupí 30 kg aniž by je vyzkoušel . A to nepočítám poštovné když si objednám Základní balíček 2 kg potom to vychází na 135 Kč za 1 kg . Raději napište kolik stojí 1 kg při základním balení a tím že koupíte větší obsah bude cena menší . Pokud budu chtít na ně chytat za cenu s poštovným můžu už do jiných značek . Pěkný den .

  • Dobrý den, Eduarde,

   stejná odpověď, jako na YouTube, kde jste nám psal totožný komentář…

   Balení 30 kilo je v mém okolí nejvíce oblíbené proto, že je to ideální „dávka“ na dva měsíce (červenec, srpen), takže skvěle pokryjete léto. Navíc, znám skupinky rybářů, kteří se domluví, a pak si každý vezme třeba 5 nebo 10 kilo (podle počtu lidí).

   I když si koupíte 2 kilogramy, tak mi proosím ukažte boilies za 88 korun v nějaké zajímavé kvalitě. Osobně o moc značkách nevím… Za tyhle peníze se „chytá“ asi jen DECATHLON… Nebo je ještě někdo takový?

   A ještě něco: Osobně dopravu do ceny boilies nepromítám, i když chápu, kam míříte. Ano, dopravu je třeba zaplatit, anebo si můžete zajet přímo do KAPRPRO, takže dopravu máte „zdarma“. Ale zase: Výsledná cena 135 korun? Kde prosím najdu boilies v takové kvalitě od jiné firmy?

   A to nemluvím o tom, že ostatní firmy prostě nemají nastavený ten systém, kdy při koupi většího množství boilies se snižuje jeho cena za kilogram.

   Každopádně díky za komentář! Chápu, co jste nám chtěl říct… 🙂

   Za redakci InRybar.cz

   Viktor Krus

 2. Dobrý deň prajem zo Slovenska. Mám iba jednu otázku. Nakoľko tieto boilies vypadajú naozaj dobre, zaujíma ma: Ak by som od vás objednal na Slovensko napr.10 kg, čo by ma to stálo /€/?
  Je to nástraha aj na kapre?
  Moc vám ďakujem za odpoveď
  S úctou Zoltán

  • Zdravíme Zoltáne,

   pokud chcete poslat boilies na Slovensko, pak jděte prosím na kaprpro.sk – tam jsou ceny v eurech, a je tam i ceník dopravy na Slovensko.

   A ano, na toto boilies se pochopitelně chytají i krásní kapři! :-)))

   Krásný den!

   Redakce InRybar.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -