DomůRecenze výrobkůNavijákyNaviják Robinson Maxim 508

Naviják Robinson Maxim 508

- Reklama -

Současný trh je doslova přesycený nejrůznějšími modely navijáků od všemožných firem. Jak se v této lavině výrobků, která se na rybáře při výběru nového navijáku valí, uchytí „kolovrátek“ Maxim 508 od firmy Robinson?

Výrobce udává, že Maxim 508 je naviják, který rybářovi poslouží při lovu kaprů, ale například i při chytání s rybičkou u dna. Na cívku tohoto stroje ve velikosti 508 se vejde 180 metrů 0,40 mm vlasce. Uvnitř navijáku se skrývá 7 ložisek. Jeho převod je pak 5,14:1. Maxim 508 je vybavený přední brzdou (multidiskovou) i Baitrunnerem.  Naviják v téhle velikosti stojí necelých dvanáct stovek.

navijakPřeklapěč navijáku je docela robustní. Rolnička pak navíjí navazovací materiál celkem úhledně. S kličkou navijáku se manipuluje pohodlně, umělohmotná úchytka se velice dobře drží. Navíc její složení při balení navijáku pomocí jednoduché součástky je velice šikovné. Matka na odšroubování kličky je velká a velice lehce a snadno se odšroubuje.

Na navijáku, který jsme testovali, nebyly k vidění žádné vady v laku či nějaké nedostatky u nápisů na něm. Celkový vzhled Maximu 508 působí nenápadně a obyčejně, na někoho elegantně. Při prvotní prohlídce Maximu 508 jsme ani neobjevili nějaké umělohmotné součástky, které nejsou moc dobrým znamením pro nějaké dlouhodobější používání.

Naviják Robinson Maxim je k dostání celkem v 5 velikostních kategoriích (od 208 po 608). My jsme však, jak je výše napsáno, testovali model 508. Pojďme si tedy říct, jak u vody fungoval.

 

Testování u vody

navijakNaviják jsme testovali na větším svazovém revíru, abychom zjistili, jak se bude chovat při razantnějších hodech, kterým rybářské nádobíčko určené pro lov kaprů podstupuje. Při hodech jsme nezaznamenali nějaký problém s odvíjením vlasce. Cívka navijáku je poměrně dost hluboká. Hrana cívky má pak dobrý tvar pro nahazování.

Velkým otazníkem navijáku byla brzda. Nedočkavě jsme tedy čekali na příležitost ji vyzkoušet. Přední multidisková brzda je poměrně citlivá, ovšem Baitrunner na zadní části navijáku funguje o poznání hůře.

navijakU vody nás ale nepotěšil fakt, že některé součástky navijáku mají vůli, což na pověsti kvalitního výrobku zrovna nepřidá.

Musíme ještě jednou zmínit kličku navijáku. Tu složíme stisknutím jednoduchého „tlačítka“ na kličce. Tahle vychytávka se nám velice líbila, dlouho jsme si s ní hráli.

Když to vezmeme kolem a kolem, tak tenhle naviják si určitě své rybáře najde. Pravda. Tenhle model nebude zrovna tou nejúčinnější zbraní při lovu na rozsáhlých revírech, ale na malých stojácích může být věrným parťákem.

navijakV bodech

Velikost: 508

Ložiska: 7 + 1

Převod: 5,14:1

Cívka: 0,40 mm – 180 metrů

 

Pro a proti

navijakVýhody:

Vcelku elegantní vzhled

Solidní navíjení navazovacího materiálu

Bezproblémové odvíjení navazovacího materiálu při hodu

 

Nevýhody:

Vůle některých součástek

Autor: redakce InRybar.cz

Přidejte i vy své hodnocení
Předchozí článek
Další článek
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

 1. dobry den.mam ulomeny šroubek od překlapeče robinson maxim 708.nemuzu ho nikde sehnat.prosim zda byste mi nepomohli.tyto navijaky jsou super.nerad bych ho kvuli šroubku odlozil.dekuji.zwrtek petr.tel.773912112

  • Dobrý den, Petře,

   zkuste kontaktovat nějakého prodejce, který má produkty Robinson v nabídce…

   Měl by zajišťovat i servis… 🙂

   Krásný den!

   Redakce InRybar.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -