DomůRecenze výrobkůPrutyBič na ryby Capture Reactiv Spirit 7S-700

Bič na ryby Capture Reactiv Spirit 7S-700

- Reklama -

Dneska jsme si pro vás připravili recenzi zajímavého produktu od firmy Capture. Jedná se o jednoduchý a levný bič Capture Reactiv Spirit 7S-700. Tento bič je vhodný jak pro lov bílé ryby na řekách, tak ale i na stojatých vodách. Model biče na ryby, o kterém dneska tato recenze bude, je vhodný pro začátečníky, kteří si chtějí lov ryb na dlouhý bič vyzkoušet. Tato udice má řadu předností, ale jak už to u nás bývá, našli jsme i nějaké nedostatky. A bylo jich docela dost…  

Lov ryb na bič. V poslední době není tato metoda mezi rybáři moc populární. Přesto, jistá vlna zájmu o tento způsob lovu ryb pořád existuje. A není se čemu divit. Uspěchaná doba lidem ukrajuje čím dál více volného času. Proto někteří rybáři hledají takovou rybařinu, která je zábavná, přitom časově minimálně náročná. A přesně toto lov ryb na bič nabízí. S touto metodou rybolovu si zachytáte obrovské množství ryb za malou chvilku.

plavana

Bohužel. Nízký počet rybářů, kteří se o plavanou vážně zajímají, se podepisuje na nabídce rybářských firem. Ta je opravdu velmi nízká. Jsou tady společnosti, které nabízí drahé vybavení pro skutečné fajnšmekry do plavané. Ale pokud s lovem na splávek teprve začínáte a chcete si vyzkoušet, jestli vás vůbec bude bavit, pak je pro vás drahé vybavení zcela zbytečné. Naštěstí ale pořád nějaké společnosti vybavení na plavanou pro začátečníky nabízí. A jednou takovou firmou je i společnost Capture.

 

O biči Capture Reactiv Spirit 7S-700

Co o tomhle biči na ryby říct? No, bude to těžké, protože tento bič je slušně řečeno „pouhá“ laminátová trubka. Ale zkusme to! Konkrétně tento model biče od firmy Capture měří 7 metrů. Jedná se tak o perfektně dlouhou udici na ryby, se kterou můžete lovit ryby i dále od břehu. Bič Capture Reactive Spirit 7S-700 je pochopitelně teleskopický. Takže po sbalení měří okolo 110 centimetrů.

rybareni_bic_na_ryby

Na konci tohoto biče je jednoduché kovové očko, za které se navazuje montáž se splávkem. Na náš vkus toto očko nepůsobí zrovna decentně – mohlo být trošku menší. Pro vysvětlení. Tady nejde jenom o design, ale i funkčnost. Menší očko by totiž hodně usnadnilo například navlékání silikonové trubičky proti zamotání.

ocko_bic_na_ryby

Tento bič od firmy Capture je vyrobený z laminátu. Proto jeho hmotnost není pocitově zrovna nejnižší. Takže začátečníkům doporučujeme, aby při lovu s tímto bičem na ryby měli k dispozici vidličku, o kterou si ho můžou opřít. Ještě něco. Laminát není zrovna tím nejmodernějším materiálem pro výrobu prvotřídních rybářských udic. A to jde poznat i na tomto biči od firmy Capture. Bič v této délce působí poměrně těžkopádně, jeho akce je například při nahazování velice pomalá.

rukojet_bic_na_rybyTeď k rukojeti. Ta není potažena vůbec žádným protiskluzovým materiálem. A to je při lovu za deště poměrně nepříjemné. Udice při své váze tak docela dost prokluzuje. Na druhou stranu, holá rukojeť se mnohem lépe čistí od zbytků krmení. Takže to má i své výhody. Spodek biče Capture je zajištěn plastovým víkem. Co nás na této udici naštvalo je to, že nemá víko pro uzavření. Takže pokud po skončení lovu sundáváte návazcový materiál, pak si musíte najít něco, čím zabráníte vyjíždění ostatních dílů uvnitř biče. Tohle je fakt k vzteku!

rybarsky bicAno, je zapotřebí neustále myslet na to, že tento model biče od firmy Capture je opravdu pro ty rybáře, kteří s touto metodou teprve začínají. Přesto, bič Capture Reactiv Spirit 7S-700 mohl být více vyladěný. Například již zmíněná absence uzavíratelného víčka je opravdu tristní a pro rybáře hodně nepříjemná. Pravda, jde o detail. Ale právě z detailů se skládá celkový dojem. Naše prozatímní hodnocení? Celkový výsledek je únosný, co se ceny týče. Tento bič totiž seženete za pár stovek (cena se různí podle prodejen), což je pro začátečníka klíčové.

 

Testování u vody

Na testování biče Capture Reactiv Spirit 7S-700 jsme byli opravdu zvědaví. Proč? V „laboratorních“ podmínkách nás tento výrobek prostě vůbec nepřesvědčil. Jednoduše, první dojem nám našeptával, že tento bič bude skutečnou tragédií. A to i pro ty rybáře, kteří s plavanou nijak často nekoketují.

rybarsky_bic

Pro test tohoto produktu jsme si vybrali řeku Berounku. Ideální lokalita pro plavačkáře! Rozhodli jsme se, že bič na ryby Capture Reacitv Spirit 7S-700 otestujeme v ostrém „provozu“ při lovu. Takže připravili jsme návnadu, nástrahy, a hurá do toho. První dojem z lovu? Tento bič je opravdu pocitově hodně těžký, což je při delším rybolovu poměrně nepříjemné. Ovšem! Pokud si člověk vezme s sebou k vodě obyčejnou vidličku, pak se situace obrací. Stačí si totiž bič o tuto vidličku opřít, a následně přijde příjemná úleva.

bic_rybarsky

Co se týče akce. Kvůli tíze tohoto biče je nahazování montáže poměrně pomalejší – člověk do toho musí dát více síly. Ale na to se dá zvyknout. Nás především zajímalo, jaká bude akce při záseku. A k našemu překvapení to nebylo nijak hrozné. Špička tohoto biče je opravdu jemná, přičemž dobře „spolupracuje“ s tužším tělem biče. Takže s touto „rourou“ bez nejmenších problémů zaseknete i jemný záběr od drobné rybičky. A ano, v tomhle směru nás tenhle bič skutečně překvapil. Čekali jsme totiž, že s tímto „kolohnátem“ se nás jemné záběry od menších ryb týkat nebudou. Ale mýlili jsme se…

rybareni_bic_na_ryby

Teď k samotnému lovu. Měli jsme štěstí, protože na Berounce nám na lovné místo najelo hejno cejnů. A musíme se přiznat, že jejich lov na tento bič byl skutečně parádním zážitkem. Bič Capture Reactiv Spirit 7S-700 se nádherně ohýbal, a i pod velkou tíhou pracoval naprosto spolehlivě. A zase jedno překvapení pro nás. I přes obrovskou těžkopádnost této udice jsme cítili každý výpad ryby. Fakt zážitek! Super bylo, že díky délce biče Capture Reactiv Spirit 7S-700 jsme byli schopni nahazovat i dále od břehu. Tedy do míst, která byla pro ryby atraktivnější.

Ale vraťme se k tomu pocitu ze zdolávání. Ten pocit bojovat s velkým cejnem jen s pomocí tohoto biče byl fakt úžasný. Nakonec se tak z „hrubého vidláka“ vyklubal „spolehlivý společník“. Jo, přiznáme se, že takový konec jsme nečekali. A když jsme tuto udici rozbalili úplně poprvé, tušili jsme, že ji v této recenzi „rozsekáme“.

Ale po super chytačce na Berounce by to k tomuto „klacku“ od Capture nebylo jednoduše fér…

 

Závěrečné hodnocení: Těšilo nás, hrubijáne!

Ano. Opravdu nás těšilo si s tímto bičem u vody chvíli pohrát. A musíme se přiznat k tomu, že nakonec ten bič s sebou k vodě občas odneseme. Takhle. Pro závodníka nebo plavačkového fajnšmekra je to udice úplně na nic. Ovšem pro rybáře, který si chce na dvě hodinky sednout k vodě, a chce si při chytání „čudel“ odpočinout, je tento bič opravdu ideální. Prostě si s ním užijete kopec zábavy.

Neříkáme, že tento bič je nejlepší, který jsme kdy drželi v ruce. Je ale sympatický. Na první dojem vás jednoduše neoslní. Ale z průměrně hezké holky si taky hned nesednete na zadek. Po spolu stráveném čase si přesto k tomuto biči od firmy Capture najdete svou cestu, a nakonec spolu budete spokojeně žít. Tak jako by to bylo u té holky…

 

Technické parametry: Bič na ryby Capture Reactiv Spirit 7S-700

Délka: 700 cm

Počet dílů: teleskopický

Transportní délka: 110 cm

Barva: šedo-zelená

Výhody: Cena, zajímavá akce při zdolávání, snadno čistitelná rukojeť

Nevýhody: Poměrně těžký, pomalá akce při nahazování, velké očko pro navázání montáže, chybí vrchní uzávěr

 

Redakce InRybar.cz

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Kinetik Feeder

Tritium Perch Jig

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -