Kinetik Feeder

- Reklama -

Robinson Kinetik Feeder je série šesti modelů feedrových udic, které řadíme do kategorie medium (90 gramů) a heavy (120 a 150 gramů). S udicemi z kategorie heavy může rybář vyrazit i na pořádně velké ryby, které při zdolávání vyvíjejí enormní tlak na prut. Z celé série jsme vyzkoušeli právě model udice z kategorie heavy o délce 390 centimetrů a s gramáží 150 gramů.

Udice Kinetik Feeder je vizuálně velmi příjemně zpracovaná. Část blanku nad rukojetí má světle zelené zbarvení a zbytek udice je tmavě zbarvený. Celkový vzhled udice tak působí velice elegantně. Tento feedrový prut od firmy Robinson se skládá ze tří dílů. Transportní prutdélka poskládané udice je 140 centimetrů. K udici rybář dostane také vyměnitelné špičky, jejichž konce jsou různě zbarvené. Jednotlivé díly udice se do sebe zasouvají klasicky pomocí „trnu“, tedy vrchní díl s otvorem se zasune na spodní díl s tzv. trnem.

prutSedlo na naviják je vyrobené z umělé hmoty, přičemž jeho spodní část je kovová, což zvyšuje jeho odolnost například proti prasknutí (např. při pádu na zem). Sedlo funguje na principu klasického šroubovacího mechanismu, kdy rybář při šroubování spodní část sedla upevní naviják na udici. Prut Kinetik Feeder má elegantní korkovou rukojeť světlejší barvy. Konec rukojeti je oproti jejímu zbytku širší, což je příjemný detail, který rybář ocení zejména při nahazování, protože rukojeť se tak lépe drží. Rukojeť je dostatečně dlouhá, takže rybář má ideální rozpětí rukou při nahazování do dálek.

 

Kinetik Feeder

 Jak bylo zmíněno v úvodu, řada Kinetik Feeder obsahuje hned šest modelů udic na feeder. Rybáři si tak mohou vybrat z prutů o délkách 360 nebo 390 centimetrů. Gramáž udic je 40 až 90 gramů, 45 až 120 gramů a 50 až 150 gramů. Všechny modely se skládají ze tří dílů. Cena udic se pohybuje od 1539 do 1759 korun.

prut

 

Testování u vody

prutU vody jsme testovali heavy feederovou udici o délce 3,9 metru s gramáží 150 gramů. Tato udice by měla sloužit i pro lov větších ryb na těžší feederové montáže. Akce této udice je velmi rychlá, tudíž jde s prutem nahodit velice daleko. K dalekým hodům přispívá i správné rozmístění oček, které napomáhají k rychlému pohybu navazovacího vlákna mezi očky při hodu. Prut je navíc překvapivě lehký a úzký, což rybář ocení právě i při nahazování.

prutI když je tento prut určený pro těžší feeder, přesto přes něj cítíme každý výpad ryby, díky čemuž si rybář užije každé zdolávání ryby. Navíc špička prutu velice dobře signalizuje záběry jakékoliv ryby při lovu i s těžšími montážemi, a to dokonce i v silnějším proudu.

prutOčka by sice mohla být o trochu větší, čímž by došlo ještě k lepšímu pohybu navazovacího materiálu, a tedy i delším hodům. Udice má očka pevně připevněná k blanku, a navíc jsou krásně robustní, což můžeme také považovat za známku odolnosti, a tedy i kvality.

Na prutu Kinetik Feeder od firmy Robinson je velice sympatická jeho rukojeť. Ta je vyrobená z příjemného korku, který na první pohled vypadá velice elegantně. Délka rukojeti je velmi příjemná a dovoluje i velké rozpětí rukou u urostlejších rybářů, kteří jsou tak schopni mít velkou páku při hodu. To samozřejmě napomáhá i k delším hodům s tímto prutem. Rukojeť udice v rukou nijak neprokluzuje a velmi pohodlně se drží.

I když je sedlo vyrobené především z plastu, tak působí bytelně. Upevnění navijáku funguje bezproblémově, a navíc připevnění navijáku k prutu je velice pevné. Přední část sedla je prostorná, což umožňuje připevnění i větších modelů navijáků, které při těžším feederu  používáme. Spodní část sedla zpevňuje kovová součástka, která napomáhá k pevnému připevnění navijáku k prutu.

 

V bodech

Délka: 390 centimetrů

Transportní délka: 140 centimetrů

Gramáž: 50 až 150 gramů

Počet dílů: 3 + náhradní špička

Rukojeť: Korková

Sedlo: Plastové (spodní část má i kovovou součástku)

Cena: 1759 korun

 

Pro a proti

Výhody:

Dobrá akce – možnost dalekých náhozů

Elegantní a kvalitní zpracování

Kvalitní zpracování koncových špiček – efektivní signalizování záběrů i v těžších podmínkách

Cena

 

Nevýhody:

Menší průměr oček

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -