skingbranding-banner

Tritium Perch Jig


Sezóna dravců je na vrcholu a mnoho příznivců přívlače stále vyráží dráždit pruhované tygry našich řek a přehrad. I já jsem nezaváhal a rozhodl se zajít na dravce, abych si ke konci roku také chytl nějakého toho okouna.

K vodě jsem odjel s novým přírůstkem. Byl mi svěřen prut Tritium Perch Jig 1 až 8 gramu v délce 2,25 metru od společnosti Robinson. V tomto článku bych chtěl tento prut detailněji popsat a představit vám ho i přímo v akci.

 

Každý dle svého gusta

Tritium Perch Jig je vyráběn celkem ve čtyřech délkových variantách o různé gramáži. Jako příznivec ultralehké přívlače jsem sáhl po nejjemnějším provedení prutu ve vrhací zátěži 1 až 8 gramu v délce 225 centimetru.

 

Odolný jako tank, lehký jako peří

prutŘada prutů Tritium Perch Jig je zhotovena z velice kvalitního materiálu. Prut je vyroben z grafitu o tvrdosti 36 mln. Celkově blank prutu vypadá křehce, ale ve skutečnosti se jedná o bytelný kousek v elegantním provedení.

Osobně jsem vyzkoušel odolnost prutu hned při první vycházce, kdy mi prut vypadl z ruky a dopadl přímo na tvrdé kameny okolo břehu. Naštěstí se prut nárazem nepoškodil a blank vydržel první zatěžkávací zkoušku odolnosti, i když nechtěnou!

Kvalitní zpracování Tritia je jednou z jeho největších předností. V odolnosti a bytelném provedení bude tento prut těžko hledat konkurenta ve své kategorii. Jenže nejde o žádný neohrabaný kůl! Prut je i přes svou odolnost velice lehký a bez námahy se s ním dá manipulovat i několik hodin.

 

Tritium v akci

prutO skvělé akci Tritia není pochyb. Díky vlepené špičce je snadné rozpoznat i nejjemnější záběry. Jak napovídá celý název prutu, tento kousek je zaměřen na lov s umělými nástrahami typu smáček nebo twister. To ovšem neznamená, že s prutem nelze chytat na menší třpytky nebo i woblery. Ovšem předností Tritia je stále přívlač s gumami, kdy s pomocí jemné špičky mám perfektní kontakt s nástrahou a mohu ji tedy jakkoliv oživovat. Mějme na paměti, že správný pohyb nástrahy je základem úspěchu v lovu s přívlačí!

Odhozové vlastnosti prutu jsou výborné. To je způsobeno mnoha očky s velkým průměrem, kterými vlasec při náhozech bez problému prochází.

 

Detaily jsou důležité!

prutPrut je osazen celkem devíti očky. Ta jsou umístěna v relativně velké vzdálenosti od blanku. To jsem ocenil při lovu v dešti, kdy se vlasec nemohl lepit k spodní části blanku. Jenže vše má své pro a proti.

První tři oka od sedla navijáku by mohla narušit celkovou odolnost prutu a to právě kvůli příliš dlouhým nožičkám, které spojují očko s prutem. Nožičky se snadno ohýbají a při větším nešetrném zacházení by mohlo dojít k ulomení oka, těžkému poškození nebo i vylomení z blanku.

Mou pozornost si zaslouží rukojeť prutu. Ta je dvoudílná a zhotovena ze světlého korku. Osobně preferuji pruty s krátkou rukojetí jako je právě ta u Tritia. Manipulace s krátkou rukojetí je podstatně snazší a pohodlnější. Sedlo navijáku je vyrobeno z pevného plastu.

S Tritiem v praxi

prutPrut se mi osvědčil zejména při lovu okounů, kdy jsem dráždil pruhované bandity mezi padlými stromy poblíž břehů. Rychlá akce prutu mi umožnila lovit ryby přímo pod nohami a nedocházelo k četné ztrátě ryb nebo proseknutí záběrů. Dovolil jsem si vzít své Tritium i na Orlickou přehradu, kde jsem se také zaměřil na lov okounů, ale tentokrát jsem chytal z lodě. Délka prutu 225 centimetrů byla optimální při zdolávání ryb a s prutem v lodi se dalo bez obtíží manipulovat.

 

Za málo peněz hodně muziky 

prutŘadový rybář určitě ocení na prutu i jeho nízkou cenu, za kterou ho lze pořídit. Tritium Perch Jig lze zakoupit za necelou tisícovku. Nízká cena a vysoká kvalita se neradi setkávají, ale u tohoto produktu se jedná o výjimku. Přesvědčil jsem se, že za pár korun je možné pořídit prut skvělých kvalit!

 

Dobrá volba

Tritium Perch Jig je skvělý univerzální prut, který se hodí na všechny typy vod. Celkově jsem byl prutem příjemně překvapen a rozhodl jsem se tento kousek zařadit i do kolekce svých závodních prutů, kde určitě také najde své uplatnění. Rozhodně mohu tento prut doporučit všem začínajícím i pokročilým vláčkařům.

Přívlači zdar!

Autor: Patrik Truhlář

 

V bodech

Délka: 225 cm

Gramáž: 1 až 8 gramů

Počet dílů: 2

Počet oček: 9

Rukojeť: dvoudílná, korek

Cena: 990 korun

 

Pro a proti

Výhody:

Zajímavé a elegantní zpracování

Dobré odhozové vlastnosti

Citlivá špička

Dobrá manipulace s prutem na lodi

 

Proti

Příliš dlouhé „nožičky“ u oček (při neopatrné manipulaci možnost ulomení)

Nové články v rubrice

Bič na ryby Capture Reactiv Spirit 7S-700

admin | přečteno: 6552x | 10.05.2016 | 2 komentáře

Dneska jsme si pro vás připravili recenzi zajímavého produktu od …

Kinetik Feeder

admin | přečteno: 7670x | 25.06.2014 | Žádné komentáře

Robinson Kinetik Feeder je série šesti modelů feedrových udic, které …

Tritium Perch Jig

admin | přečteno: 4651x | 17.11.2013 | 1 komentář

Sezóna dravců je na vrcholu a mnoho příznivců přívlače stále …

Komentáře

  • Čtvrta vycházka 5cm špičky prasklo. Dnes prasknul na total v půlce ve spojí jak papír nekupovat levný kýč

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.