DomůNovinkyRevoluce u rybářů? Vedení ČRS mluví o zrušení brigád, předseda podal návrh

Revoluce u rybářů? Vedení ČRS mluví o zrušení brigád, předseda podal návrh

- Reklama -

Na červnovém zasedání Republikové rady ČRS předseda Karel Mach navrhl zrušení brigád. Změna by se promítla do peněžního příspěvku ve formě členských známek. ČRS zatím nesdělil další podrobnosti.

V Českém rybářském svazu se mluví o revolučním kroku. V nejvyšších patrech rybářské organizace totiž padl návrh na zrušení brigád. O významném nápadu na zásadní krok ve fungování ČRS informovala sama rybářská organizace.

 

Skončí rybářské brigády?

Návrh počítá se zrušením brigád. Rybáři by tak namísto toho platili peněžní příspěvek ve formě členské známky. A tento návrh je stále na stole! Republiková rada ČRS totiž doporučila v přípravě tohoto návrhu pokračovat.

„Předseda ČRS Karel Mach informoval o současném stavu problematiky zrušení pracovního ročního příspěvku (brigád) a jeho promítnutí do pravidelného peněžního příspěvku (členské známky). Republiková rada ČRS doporučila pokračovat v přípravě tohoto návrhu včetně ekonomických podkladů,“ píše se na webu Českého rybářského svazu.

Český rybářský svaz ale nesdělil další podrobnosti, které by návrh přiblížily. „Dotazovaná problematika je v současné době opravdu ve fázi jednání, příprav a variantních výpočtů a odpovědi na otázky v tuto chvíli neznáme. Celá věc se řeší především z důvodu potřeby sjednocení podoby tohoto příspěvku napříč celým ČRS,“ řekl magazínu InRybar.cz mluvčí ČRS Lukáš Mareš.

 

Konec klasických známek

Kromě zrušení brigád se v nejvyšších patrech Českého rybářského svazu mluví také o zrušení klasických členských známek. Tahle změna je ale už potvrzena! Známky tak budou od roku 2024 zrušeny. Důvodem jsou podle ČRS například úspory.

„Na návrh předsedy ČRS schválila Republiková rada ČRS zrušení dosavadní praxe tištění a vylepování papírové členské a mimořádné členské známky od roku 2024. Evidence členství bude řešena výhradně prostřednictvím RIS. Dojde tím nejen k úsporám za tisk členských známek, ale i za jejich distribuci,“ doplňuje vedení rybářů.

Právě RIS je revolučním nástrojem, který bude evidovat členy ČRS v elektronické podobě. Na tomto významném projektu rybářský svaz tvrdě pracuje. Aktuálně je RIS ve fázi ladění funkcionalit a migrace nezbytných dat nezbytných pro spuštění školícího prostřední pro místní organizace.

„I přes zrušení členských známek zůstanou členské legitimace pro rok 2024 zachovány ve stejném formátu jako doposud, nutnou podmínkou evidence člena ale bude evidence čísla členské legitimace – čárového kódu,“ vysvětluje ČRS.

Zdroj: Český rybářský svaz, ilustrační foto: InRybar.cz 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

14 KOMENTÁŘE

    • Tak jasně, že můžete platit brigádu, místo toho, abyste si to odpracoval, ale to s tímto novým nápadem jaksi padá a budeme platit úplně všichni… 🤑😬

  1. Super takže budou konečné platit všichni stejně jak ženy děti i důchodci ne jako dosud jen muži od 18 až 65 let tak snad bude více ryb PS. Co říkáte na to aby se zavedla horní mira u dravých ryb

  2. V touze zvýšit příjmy ZO nastane tvrdá redukce členské základny, protože ti, co „pouze platili známku“ aniž by si zrovna kupovali povolenku to raději zcela smotají a pak se zase slavnostně zjistí, že sumasumárum RS vybral na příspěvcích méně než před realizací nápadu. Jen tak dál hoši, jen tak dál… Ona by pro začátek asi vůbec nebyla od věci hlubší kontrola hospodaření jak Svazu jako celku tak i ZO. Pak by možná mohly být povolenky za symbolickou cenu a ryb by bylo v recírech, že by se mohly zrušit všechny mosty.

  3. no,jen aby to nebylo jak ve vládnich kruzích,napřed s velkým haló zrušíme brigády,a pak počase začne ty zarostlé a zpustlé břehy udržovat za velký prachy nejaká nastrcená spřátelená firma,a pak si to vyvolení v tichosti prerozdelí

  4. No to je zas jen boj o peníze a co děti které do teď brigády nedělaly nebo lépe řečeno nesměly dělat tak zas se jim to prodraží a o to méně jich bude u vody

  5. V Praze 8 M.O. ČRS Libeň platíme brigády už snad 30 let. Tady zase někdo objevil ameriku.
    To by h se posral….

  6. Ještě by to chtělo elektricky kupovat povolenky už to někde funguje, emailem napíšete jaké povolenky chcete,pošlou vám info o platbě, a pošlou vám ji domů. A ne rok co rok čekat hodinové fronty.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -