DomůNovinkyRybář chytal na pstruhovce na rybí oko! Rybářská stráž mu zadržela povolenku

Rybář chytal na pstruhovce na rybí oko! Rybářská stráž mu zadržela povolenku

- Reklama -

Nad některými případy zadržených povolenek rybář jen kroutí hlavou! Tak jako v tomto případě, který se stal na Valašsku. Právě tady totiž člen rybářské stráže kontroloval jednoho rybáře, který rybařil na pstruhovém revíru. Na první pohled měl kontrolovaný rybář všechno v pořádku, jenže ve chvíli, kdy vytáhl nahozenou montáž, tak se nestačil porybný divit. Na háčku totiž bylo nastražené oko!

Ilustrační foto: Moravskoslezský ÚS

Zmíněné zadržení povolenky proběhlo na pstruhovém revíru Rožnovská Bečva 2, který začíná nedaleko Zubří, pak pokračuje do Rožnova pod Radhoštěm, kde následně končí na několika místech. A právě na tomto revíru rybařil rybář, který porušil platná rybářská pravidla…

NEPŘEHLÉDNĚTE: Luxusní spacák pro rybáře do mrazu za pár korun!

Dne 5. 9. 2021 kontroloval člen naší profi RS na revíru Rožnovská Bečva 2 (473 002) lovícího, který zde lovil způsobem na plavanou. Na tom by nebylo nic neobvyklého, dokonce i datum lovu měl lovící správně přeškrtnuté. Bohužel neobvyklý byl typ nástrahy. Na háčku bylo napíchnuté rybí oko! Proto v tomto případě byla povolenka k rybolovu zadržena oprávněně,“ uvedl Moravskoslezský územní svaz.

Rožnovská Bečva 2 (473 002): Od jezu pod silničním mostem do Stříteže nad Bečvou až k pramenům Rožnovské Bečvy včetně všech přítoků. Lov na toku v povolence k lovu zapsat jako podrevír č. 1. K revíru patří: nádrž U Macečků v k. ú. Horní Bečva – 10,8 ha, lov na nádrži označit v povolence k lovu jako podrevír č. 2.

Tok Bečvy nad nádrží U Macečků až k pramenům a všechny přítoky, kromě potoka Hážovka a Kněhyně po soutok s potokem Kněhyňka, označeno tabulemi, jsou CHRO – lov ryb zakázán. (zdroj: MO ČRS Rožnov pod Radhoštěm)

 

Na háček nastražil malou parmu

Rybáři z Moravskoslezského územního svazu v letošní sezóně narazili na opravdu bizarní nástrahy. Dalším takovým případem je třeba nastražení malé parmy. „Na revíru 471081 (Olše 2) narazili porybní na muže, který stanoval u řeky a vedle stanu měl položené dva pruty, přičemž na jednom z prutů byla nastražena malá parma. I když se k těmto prutům nehlásil, byly tyto pruty zadrženy. Další důkaz příkladné spolupráce profi rybářské stráže s dobrovolnou rybářskou stráží v Karviné,“ uvedl Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -