DomůNovinkyU čističky uhynulo velké množství ryb! Hasiči odebrali vzorky vody

U čističky uhynulo velké množství ryb! Hasiči odebrali vzorky vody

- Reklama -

K hromadnému úhynu ryb museli vyjíždět hasiči z Pardubického kraje na řeku Chrudimku nedaleko obce Vítanov. Hasiči po příjezdu na místo neviděli v řece žádné znečištění, přesto se rozhodli ve vodě roztáhnout norné stěny. Následně zasahující hasiči odebrali vzorky vody z řeky Chrudimky, a také uhynulé ryby. Rybáři z Hlinska potom pro web iHlinsko uvedli, že posbírali asi 60 kilo rybích mršin, první mrtvé ryby pak sbírali nad výpustí zmíněné čističky…

Foto: HZS Pardubického kraje

„Na řece Chrudimce, přesně u obce Vítanov pod čističkou, zasahovaly dvě jednotky hasičů. Došlo zde k úhynu desítek kusů ryb. Látka je zatím neznámá. Na hladině nebyly žádné známky znečištění. Hasiči odebrali vzorky vody, ale také uhynulé ryby. I když na hladině nebyly žádné známky znečištění, přesto byly nataženy norné stěny.  Pod mostem ve Vítanově byly odchyceny všechny mrtvé ryby,“ uvedla mluvčí hasičů z Pardubického kraje Vendula Horáková.

 

Rybáři z Hlinska: Posbírali jsme 60 kilo ryb

Hromadnému úhynu ryb na řece Chrudimce se věnoval i web iHlinsko, který přinesl výpověď jednoho ze zasahujících rybářů Davida Horáka. Ten pro web uvedl, že rybáři posbírali asi 60 kilogramů ryb, mezi kterými byli jelci, pstruzi, hrouzci, plotice, úhoři, mníci nebo mřenky mramorované. Další mrtvé ryby – zejména menší druhy – pak „zapadly“ mezi kameny v hlubokých tůních.

Rybář David Horák pak ještě webu iHlinsko řekl, že to vypadá na devastaci rybích populací v úseku 1 až 2 kilometrů, ovšem rybáři budou moudřejší až po kontrolních odlovech. Důležitou informací je také to, že rybáři první ryby sbírali několik desítek metrů proti proudu nad výpustí ze zmiňované čističky.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -