DomůTrendyRybář vybírá 200 000 korun na 0,1hektarový rybníček. Poslouží ohroženým rybám

Rybář vybírá 200 000 korun na 0,1hektarový rybníček. Poslouží ohroženým rybám

- Reklama -

Se zajímavým projektem přišel rybář Luděk Mráz, který se snaží vybrat 200 000 korun na stavbu rybníčku Kateřina. Pokud se mu podaří peníze vybrat, chce v něm chovat ohrožené druhy ryb.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Projekt na výstavbu rybníčku Kateřina se objevil na známé crowdfundingové stránce hithit.com. Právě formou této sbírky se snaží rybář Luděk Mráz vybrat dostatek financí na vybudování rybníčku Kateřina. Tento rybníček bude první součástí ze soustavy 6 plánovaných rybníčků.

 

K čemu vybrané peníze poslouží?

Rybář Luděk Mráz plánuje, že malý rybníček bude mít rozlohu 0,1 hektaru. A právě tato vodní plocha poslouží k odchovu ohrožených druhů ryb. Finance rybář použije na zakoupení nafty a zaplacení dělníka, který bude pracovat s jeho bagrem. Zároveň je nutné pořídit a instalovat výpustní zařízení.

VIDEO: Co plánuje udělat s vybranými penězi rybář Luděk Mráz? Více ve videu

„Snahou je vybudovat soustavu rybníků bez použití státních dotací, abych mohl rybník využívat podle svých představ,“ uvedl Luděk Mráz. Peníze ale neposlouží pouze k vybudování rybníčku, ale také k odkupu hlavní odvodňovací stoky. Tu totiž potřebuje rybář odkoupit proto, že to po něm požaduje Státní pozemkový úřad.

V rybníčku Kateřina po vybudování rybář plánuje chovat ohrožené a vedlejší druhy ryb. Dále toto vodní dílo poslouží k zadržování vody v krajině, ale také jako místo pro ostatní živočichy a rostliny. „Dělám to pro to, že věřím, že jde o dobrou věc. Myslím si, že by po člověku mělo v krajině zůstat něco hodnotného,“ napsal Luděk Mráz.

 

Rybář vybral přes 20 000 korun

Od spuštění crowdfundingové kampaně se rybářovi Luďkovi Mrázovi povedlo od lidí vybrat přes 20 000 korun. A celkově jeho projekt podpořilo 25 přispěvovatelů. Právě lidé, kteří přispěli nějakou finanční částkou, si mohou vybrat i nabízenou odměnu.

K těm nejžádanějším odměnám patří Aktivní účast na kolaudaci stavby rybníka Kateřina. Návštěvníci se tak zúčastní jednání kolaudační komise. Další oblíbenou odměnou je potom návštěva areálu rybníka Brychťáku, nebo exkurze do Přírodní rezervace Postřekovské rybníky. Pokud vás tento projekt zaujal, můžete se na něj blíže podívat na webové stránce hithit.com.  

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -