DomůNovinkyRybář navázal 4 trojháčky a podsekával ryby. Schoval je do pouzdra na...

Rybář navázal 4 trojháčky a podsekával ryby. Schoval je do pouzdra na pruty

- Reklama -

Případ porušování rybářských pravidel se odehrál na Slovensku. Řádil tam rybář, který podsekával ryby s pomocí 4 trojháčků. Ulovené ryby pak schoval do pouzdra na pruty. Dopadla ho rybářská stráž. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

O vážném porušování rybářských pravidel informovala rybářská organizace v Hlohovci. Rybáři z této organizace uvedli, že tamní rybářská stráž dostala upozornění na rybáře, který se na daném revíru „choval podezřele“. Když porybní dojeli na místo, nestačili se divit.

 

Ryby si ponechal na „chyť a pusť revíru“  

Už prvním vážným prohřeškem bylo, že rybář si ponechal ulovené ryby na „chyť a pusť revíru“. Naštěstí ale na místo rychle přijeli 4 členové rybářské stráže, které přivolal pozorný rybářů. „Dotyčnému rybářovi děkujeme za to, že mu to nebylo lhostejné a ihned upozornil na tuto skutečnost rybářskou stráž,“ uvedli rybáři z Hlohovce.

Když rybářská stráž zahájila podrobnější kontrolu, tak zjistila, že nešlo o žádného pytláka. Naopak! Jednalo se o člena hlohovecké organizace, který měl u sebe veškeré platné doklady pro rybolov. Ovšem jak se zdá, rybář nehodlal dodržovat platná pravidla.

V pouzdře na pruty měl schované 3 ulovené ryby, které nezapsal do povolenky. To, že rybář neměl přeškrtnutou předchozí vycházku k vodě, a ani nezapsal novou vycházku do povolenky, to už v tomto případě „byly jen drobnosti“. Ke všem prohřeškům proti rybářským pravidlům se zadržený rybář přiznal.

 

Rybář byl na porybné agresivní

Na celém případu ale byl možná nejvíce odporný způsob lovu. Jak rybář ulovil ponechané ryby? Podle rybářů z Hlohovce zadržený rybář lovil podsekáváním na 4 trojháčky. Namísto toho, aby rybář po přiznání přijal odpovědnost, tak se choval k porybným agresivně a arogantně.

Rybářská stráž v tomto případě na nic nečekala, a nakonec přivolala policisty. Teď celý případ řeší i policie pro podezření z napadení veřejného činitele. Kromě toho celý případ bude řešit i rybářská disciplinární komise.

„Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným a poprosit ostatní rybáře, aby jim nebylo lhostejné, co se děje na našich revírech. Je zapotřebí si uvědomit, že ryby patří nám všem, a že si je musíme chránit,“ uvedl předseda rybářů z Hlohovce Pavol Šimunič.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

6 KOMENTÁŘE

    • Pokud vlastní platné doklady pro výkon rybářského práva, nejde pytláka. Porušil stanovy a rybářský řád tím, že lovil ryby zakázaným způsobem + další přestupky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -