DomůNovinkyRybář vytáhl z přehrady živou srnu, hasiči ji předali do záchranné stanice 

Rybář vytáhl z přehrady živou srnu, hasiči ji předali do záchranné stanice 

- Reklama -

Kuriózní případ řešili hasiči z Jihomoravského kraje na Brněnské přehradě. Právě tady byli zavolání, aby z nádrže vytáhli mrtvou srnu. Když ale dojeli na místo, tak zjistili, že srnka žije.

Foto: HZS Jihomoravského kraje

O vytažení srnky z Brněnské přehrady informovali jihomoravští hasiči na sociálních sítích. Právě tady uvedli, že byli povoláni na Brněnskou přehradu, aby z vody vytáhli mrtvou srnku. Nakonec ale igelitový pytel a gumové rukavice nebyly vůbec potřeba. Srnka totiž nebyla mrtvá

 

Vyčerpanou srnku odvezli do záchranné stanice

Když hasiči dojeli na Brněnskou přehradu, tak srnka už byla na břehu. Z vody ji vytáhl rybář, takže zvíře se naštěstí neutopilo. Ovšem! Srnka byla z této „dramatické koupele“ pořádně vyčerpaná. I přesto ale bylo nutné srnku při převozu zajistit, aby si nezpůsobila nějaké zranění.

Na fotografiích, které hasiči zveřejnili, je patrné, že hasiči srnce svázali nohy lanem, a naložili do člunu. A právě na člunu vyčerpané zvíře záchranáři převezli na druhou stranu Brněnské přehrady. Tady si už srnku převzali pracovníci záchranné stanice z Rajhradu.

 

Hasiči na Brněnské přehradě cvičili

Hasiči z Jihomoravského kraje Brněnskou přehradu moc dobře znají. Nedávno tam například cvičili záchranu lidi z hořícího plavidla. Hasiči jednak nacvičovali záchranu lidí, kteří vyskakují z paluby přímo do vody, ale také záchranu lidí na hořícím plavidle.

Cvičení se zúčastnily 4 hasičské jednotky, kdy zasahovalo 18 hasičů. Celý nácvik pak trval okolo hodiny. „Taktická cvičení absolvují hasičské jednotky pravidelně a jejich cílem je ověřit nastavené postupy zvládání mimořádných událostí, prohloubit znalosti a dovednosti zasahujících hasičů a také spolupráci zasahujících jednotek nebo složek IZS,“ doplnil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -