DomůNovinkyRybář zabil jesetera, kterého musel pustit. Na svazové vodě si už nikdy...

Rybář zabil jesetera, kterého musel pustit. Na svazové vodě si už nikdy nezachytá

- Reklama -

Na svazové vodě Písková Lhota rybářská stráž a policie zadržela rybáře, který zabil jesetera. Ulovenou rybu praštil palicí po hlavě a uložil ji do kufru v autě. Rybář už nikdy nedostane oprávnění. 

Foto: Středočeský územní svaz

O nechutném případu porušování platných pravidel na svazové pískovně Písková Lhota informoval Středočeský územní svaz. Ten uvedl, že rybářská stráž na Pískové Lhotě dostala telefonické upozornění na hrubé porušení platných pravidel. Rybářská stráž navíc přivolala i policii.

Na svazové pískovně Písková Lhota platí pravidlo chyť a pusť pro všechny druhy jeseterů. Takže rybáři jsou povinni po ulovení tuto rybu s maximální šetrností vrátit zpátky do vody. To ale tento rybář neudělal, takže hrubě porušil platná pravidla. 

 

Rybář tvrdil, že jeseter by puštění „nerozdýchal“

Daný rybář nejprve tvrdil, že ve vozidle žádného uloveného jesetera nemá. Ovšem následná kontrola ukázala něco jiného – v kufru vozidla byl skutečně mrtvý jeseter. Rybář se rázem začal hájit tím, že háček z tlamy jesetera nešel vytáhnout, a že by ryba následné puštění „nerozdýchala“.

Jenže! Svědectví rybářů v okolí vyznělo úplně jinak: Podle rybářů se „úspěšný lovec“ nechal s uloveným jeseterem po jeho zdolání vyfotografovat. Pak ale lovec vytáhl palici, a jesetera praštil po hlavě a schoval ho v autě.

 

Středočeský předseda: Začíná nulová tolerance!

„Na základě kontrol z jara, kdy jsou hlášeny soustavné problémy s parkováním, nepořádkem na lovném místě, končí doba hájení a neustálého vysvětlování. Prostě nulová tolerance. Pískovnu si zničit nenecháme. Na kontrolu budou jezdit policisté, my a udržíme tam pořádek a respekt k rybám a nastaveným pravidlům tak, aby se všichni slušní rybáři u nás cítili dobře a zachytali si v příjemném prostředí. Všichni ví, že slušné a pohodové rybáře u nás rádi uvidíme, ale tohle, co se stalo dnes, to ne,“ nechal se slyšet předseda SÚS Dušan Hýbner.

Policisté na místě vše zdokumentovali. Danému rybářovi bylo zadrženo oprávnění, a podle Středočeského územního svazu už nikdy žádné oprávnění na tamní svazové vodní plochy nedostane. Středočeští rybáři nakonec poděkovali jak policistům za jejich rychlou součinnost, tak ale i všímavým rybářům, kteří na toto hrubé porušení upozornili.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

13 KOMENTÁŘE

  1. Takových lidí je u vody spousta co kradou ryby jedině rybáři si mohou tyto ryby pohlídat Rybářská Stráž nemůže být na každém revíru 24 hodin denně takže když něco takového vidíte upozornit nebo zavolat rybářskou Stráž a takového člověka vyloučit a dát mu pořádně mastnou pokutu!!

  2. Typický uživatel vozu Superb.Tlusta udychana vepřová hlava,která se chová jako prase nejen na cestě,ale i vody(vlastní zkušenost).Doufám,že si na svazovkach už nezachyta.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -