DomůNovinkyRybaření jako lék: Lékaři předepisují duševně nemocným pacientům rybaření

Rybaření jako lék: Lékaři předepisují duševně nemocným pacientům rybaření

- Reklama -

O rybaření se mluví jako o aktivitě, u které si člověk odpočine hlavně psychicky. A tento pozitivní vliv oceňuje i medicína. V Anglii například pacienti dostávají od doktorů „předpis na rybaření“. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Začněme aktuální zprávou z Nizozemska: Právě tamní rybářský svaz Sportvisserij Nederland informoval o případu 64letého Joepa van Ginnekena. Právě tento muž v poslední době trpěl těžkými depresemi, které vedly až k jeho pracovní neschopnosti. Nizozemec tak bohužel ztratil svou práci technika.

Byl jsem v hluboké depresi více než 6 měsíců. Můj syn, kterému bylo v té době 10 let, jednou za mnou přišel, a řekl, abych jel s ním na ryby,“ řekl Joep pro nizozemský rybářský svaz. Rybaření mělo na tohoto muže tak blahodárný vliv, že po nějaké době se dokázal pomalu včleňovat zpátky do společnosti.

„Strávil jsem mnoho dní u vody rybařením a meditací. Měl jsme jen chleba a kafe, a jen jsem zíral na anténku mého splávku. Užíval si ticho a přírodu kolem mě. Rybaření je pro mou mysl opravdovým požehnáním,“ dodal Joep.

 

V Anglii rybaření předepisují doktoři

V roce 2021 například anglický Guardian informoval o tom, že v Anglii roste trend, kdy doktoři vyloženě předepisují rybaření pro duševně nemocné lidi. Bacha! Je třeba si uvědomit, že toto „rybaření na předpis“ není jedinou metodou léčby, ale jde spíše o velmi vítaný doplněk.

V Anglii se tak například spojili lékaři s manchesterským rybářským svazem Tackling Minds. A právě díky této spolupráci se daří dostat duševně nemocné lidi k vodě. Tyto služby například využívají váleční veteráni, kteří se vrátili z bojových misí.

Jedním z nich byl například veterán James Murphy. „Během týdne hodně mluvíš o všech těch starostech. Takže je opravdu dobré vypadnout z domu a mít chvilku pro sebe,“ řekl pro Guardian. Podle některých pacientů rybaření pomáhá natolik, že nepotřebují brát léky.

Tato metoda léčby duševně nemocných lidí není ve Spojeném království nic nového. Doktoři tuto metodu používají od 80. let 20. stolení. Ovšem! V posledních letech se z této metody stal velmi populární trend.  

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -