DomůRybolovné technikyPoloženáLov kapra: Nástrahy na kapry z pečiva na začátek sezóny, které vyrobíte za...

Lov kapra: Nástrahy na kapry z pečiva na začátek sezóny, které vyrobíte za pár minut

- Reklama -

Jakou nástrahu na kapry na začátku sezóny vybrat? Na tohle se každoročně ptá nemalé množství rybářů. Osvědčenou volbou je pečivo na kapry! Právě z něho jsme schopni vyrobit celou řadu nástrah.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Pečivo na ryby je osvědčenou nástrahou, která funguje odjakživa. Tahle „surovina“ totiž nabízí celou řadu vlastností, které jiné nástrahy třeba ani nabídnout nemohou. Jde o to, že pečivo má vynikající konzistenci, zajímavou vůni, atraktivní chuť, a také zbarvení. Ve výsledku tak dostaneme nástrahu, která nikdy nezklame.

Pečivo na ryby používají rybáři už obrovskou spoustu času. A za tu dobu se na tuhle nástrahu nachytalo velké množství ryb. Jak to ale už bývá, tak někteří rybáři se snaží tuto nástrahu vylepšit všemožnými způsoby. A my si dneska ukážeme, jak na to. Tady jsou 3 způsoby, jak rychle a jednoduše z pečiva vyrobit zajímavou nástrahu na kapry.

 

Lisované pečivo na kapry: Jak na to?

Asi největší klasika při lovu kaprů na položenou nebo plavanou. Lisované pečivo je dokonalou nástrahou, kterou používali už naši rybářští předci. A není se moc co divit! Právě lisované pečivo na ryby dokáže u vody neskutečné divy. Na tuhle nástrahu s velkou chutí berou jak kapři, tak i cejni, líni, plotice nebo perlíni. Z toho plyne, že s touhle nástrahou se nudit nebudete.

VIDEO: Jak vyrobit lisované pečivo na ryby? Tady je jednoduchý návod!

Výroba lisovaného pečiva na ryby není nikterak složitá. Naopak! Prostě stačí vzít rohlík nebo housku (ideální bílé pečivo), které napaříme. Těch možností je více: Buďto dáme pečivo do navlhčeného sáčku a vložíme ho do mikrovlnky. Anebo použijeme starší metodu, kdy do hrnce s vařící vodou vložíme pečivo na síto.

Ať už se rozhodneme o jakoukoliv metodu, tak je zásadní, abychom pečivo pořádně napařili. Pak už jenom stačí horké pečivo dát do sáčku a vložit ho mezi nějaké dvě dřevěné desky. Pak vše zatížíme, čímž se nám pečivo krásně slisuje. Tohle je fakt paráda! Po nějaké chvíli stačí pečivo nakrájet na kostičky požadované velikosti a jít na ryby.

Kostičky lisovaného pečiva se nejlépe hodí při chytání na klasickou položenou s krmítkem nebo na feeder. Tuto nástrahu je možné buďto nastražit přímo na háček, anebo pěkně pod háček. Osobně lisované pečivo na kapry strašně rád kombinují třeba s kukuřicí nebo s červíky. Funguje to parádně!

 

Domácí výroba pelet na kapry z pečiva

Bílé pečivo díky své „gumové“ konzistenci dovoluje výrobu domácích pelet z pečiva, které rybáři velmi rádi používají při rychlém chytání ryb. Ve chvíli, kdy si chcete u vody hlavně zachytat, pak stačí použít tuhle nástrahu, kterou si v pohodlí domova vyrobíme během chviličky. Jak na to?

VIDEO: Jednoduchá a rychlá výroba pelet z pečiva na kapry. Vyzkoušejte to!

Pro domácí výrobu pelet z pečiva budeme potřebovat injekční stříkačku, která slouží k lisování pelet. Jak to funguje? Prostě z rohlíku nebo housky vytáhneme bílý střed, který následně natlačíme do injekční stříkačky. Poté pak začneme nástrahu lisovat tak, aby vznikla peleta (viz přiložené video).

Rybář je tímto způsobem schopný vyrobit velkou spoustu chytacích pelet za pár korun. Aby se na tuto nástrahu snáze rybařilo, je lepší ji provléknout nití tak, jako rohlíkové boilies. Právě za tuhle šňůrku se peleta nastražuje pod kaprový háček. A aby byla nástraha úplně dokonalá, tak ji lze obalit v nejrůznějších sypký surovinách – třeba ve skořici, ale třeba také ve vanilkovém cukru nebo mleté paprice.

Tyto pelety na kapry z pečiva nabízí celou řadu výhod. První z nich je, že „pečivové pelety“ se krásně vznáší ve vodním prostředí, takže nezapadnou do nepořádku na dně. Další velkou výhodou je také to, že tato nástraha má krásně bílé zbarvení, takže jde perfektně vidět právě i na zaneseném dně. Tohle je fakt paráda! A zatřetí: Pelety kaprům fakt chutnají.

 

Chlebové kuličky na kapry obalené v paprice

Samozřejmě kromě rohlíků a housek se odjakživa používá i chleba. Jakou nástrahu z něho jde vyrobit? Největší klasiku! Rybáři z chleba mohou vyrobit chlebové kuličky, jejichž výroba je naprosto jednoduchá.

Stačí z chleba odtrhnout střídku, ze které následně uděláme kuličky požadované velikosti. Osobně to většinou dělám tak, že dělám kuličky rozdílných velikostí, protože někdy rybám chutnají větší, jindy zase menší. Kuličky je nutné pořádně stlačit, aby dobře držely pohromadě. Ale to není všechno!

VIDEO: Jednoduchá výroba tradičních nástrah z chleba. Tyhle kuličky fungují!

Aby kuličky opravdu dobře držely, je dobré je na chviličku namočit do vody. Proč? Protože těsto z chleba se krásně „zatáhne“, takže kulička vydrží na háčku podstatně delší dobu. A aby tato nástraha byla opravdu naprosto dokonalá, tak je dobré ji ještě obalit v nějaké sypké surovině.

Osobně velmi rád používám třeba mletou papriku, skořici nebo vanilkový cukr. Tohle jsou všechno suroviny, které spolehlivě fungují. Velkou výhodou této nástrahy je, že ve vodním prostředí se vznáší, takže kapři na ni rychleji narazí. Tahle nástraha našich rybářských dědů vás u vody fakt překvapí.

 

Další návody na nástrahy a krmení

V tomto textu jsme si dneska ukázali výrobu nástrah z pečiva. Ovšem! Ve světě rybářských tipů a triků lze vyrábět i jiné nástrahy na kapry. A všechny užitečné návody najdete právě na našem webu InRybar.cz v sekci Rybářské tipy a triky.

Tady je celá řada návodů, která vám pomůže vyrobit levné nástrahy nebo krmení na ryby za pár korun. Přitom jde o osvědčené recepty a návody, které fungují. Takže pokud nechcete aktuálně utrácet velké množství peněz, pak se podívejte na naše návody. Ať vám to u vody bere!

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -