DomůNovinkyRybaření na vodě za více jak 6 miliónů korun zahájeno. Nutné jsou...

Rybaření na vodě za více jak 6 miliónů korun zahájeno. Nutné jsou místenky

- Reklama -

Středočeský územní svaz nedávno oznámil přírůstek do svého majetku. Jedná se o rybník Světlá. Nový rybník přibyl i na severu Čech ve Velkém Šenově. Na obou nových vodách je už možné rybařit.

Zprávu o koupi rybníku Světlá oznámil Středočeský územní svaz již v polovině března, ale rybolov zde byl zahájený až 1. května 2024. Z uvedených 3 hektarů pak 1,9 hektaru tvoří vodní plocha, zbylé území představují přilehlé pozemky a příjezdová cesta. Nákup rybníka vyšel Středočeský územní svaz na 6 490 000 korun, a byl financován z Fondu na nákup vodních ploch.

 

Rybáři nesmí zapomínat na místenky

Rybník Světlá: jedná se o malou vodní nádrž ležící nedaleko Světlé nad Sázavou v kraji Vysočina. Na lokalitě platí celoroční mimopstruhový režim. Dále si rybáři musejí dát pozor na klidovou zónu, která je označena tabulemi „ZÁKAZ RYBOLOVU“. Rybolov je zde prováděn v souladu s pravidly a podmínkami lovu na vodních plochách SÚS v mimopstruhovém režimu.

Místenky pro rybolov na rybníku Světlá jsou platné prostřednictvím odeslaných SMS zpráv. Cena místenky se liší podle typu rybolovu a období. V současné době v období od 16. dubna do 15. října rybáři musí uhradit poplatek za lovení 25 korun na základě odeslané SMS zprávy ve tvaru HOSVE25. Středočeští rybáři upozorňují, že potvrzující SMS musí rybář obdržet ještě před zahájením vlastního rybolovu!

Pokud si zde bude chtít rybář zachytat v období od 1. listopadu do 31. března, pak je povoleným způsobem lovu pouze lov na dírkách, muškařením a přívlačí. A lovící uhradí poplatek za 50 korun na základě odeslané SMS zprávy ve tvaru HOSVE50.

„Osobně jsem z některých míst zaznamenal kritiku nákupu, ale přiznám se, že jí vůbec nerozumím,“ okomentoval nákup rybníku Světlá předseda SÚS Dušan Hýbner. „Měli bychom mít spíše radost, že jsme získali další vodní plochu, která doposud sloužila soukromému rybolovu a z privátního sektoru ji vkládáme do společného rybolovu. Já jsem rád, že jsme se tak rozhodli,“ uzavřel předseda.

 

Za příhodných podmínek bude i lov na dírkách

Na nově otevřené lokalitě budou moci rybáři lovit i na dírkách, ovšem povolení k lovu na dírkách oznamuje výhradně Středočeský územní svaz na svých na webových stránkách, přičemž podmínkou je tloušťka ledu minimálně 10 cm.

Na dírkách se na středočeských vodách loví v minimální vzdálenosti 5 metrů od sebe, přičemž maximální průměr dírky je z bezpečnostních důvodů stanoven na 20 centimetrů.

Při zamrznutí hladiny bude tolerováno chytání na těsto nebo vláčecí pastu se splávkem pouze na 1 udici! Při lovu na dírkách se smí používat pouze jednoháčky. Po rozmrznutí hladiny je však chytání na těsto či vláčecí pastu, stejně tak jako chytání na splávek, opět zakázáno.

 

Malý ale krásný rybník přibyl i ve Velkém Šenově

Nového mimopstruhového revíru se dočkali na severu Čech. Malý revír Červený rybník o rozloze 0,46 hektaru spadá po správu MO Velký Šenov. Na Červeném rybníku proběhlo již také prvotní zarybnění kaprem.

„Další druhy ryb budou dosazeny průběžně dle dostupnosti,“ uvedl Severočeský územní svaz na svých stránkách. Rybáři ze severu Čech si tak mohou užívat krásné rybaření na nové vodě v krásném prostředí

Zdroj: Středočeský ÚS a Severočeský ÚS, foto: Středočeský ÚS a Severočeský ÚS (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Já jen koukám, kolik svazu vlastně projde na přeplácení těhle malích vod.. Ono když se na tom jeden zamyslí.. Za to co se přeplatilo na těhle dvou rybnících, mohl být i třetí… 😅🤣😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -