DomůAkční nabídkaRybaření na zig rig: Jak v parném létě přilákat pasivní kapry? Zkuste tenhle...

Rybaření na zig rig: Jak v parném létě přilákat pasivní kapry? Zkuste tenhle trik

- Reklama -

Rybaření v letních vedrech není žádný med. Za těchto podmínek ryby nebývají aktivní, takže je zapotřebí je zaujmout. Třeba při chytání na zig rig ve sloupci, kde se ryby v létě velmi často zdržují.

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Taky to znáte, že ano? Sedíte na břehu oblíbeného revíru, do kterého praží sluneční paprsky. Hladina je jako zrcadlo, nad kterou se tetelí těžký vzduch. To je vedro! Rybáři, kteří mají nahozené klasické montáže na dně, jsou bez úspěchu. Není se co divit!

Za horkých letních dní se ryby rády drží ve vodním sloupci vysoko nad dnem. A tady je nutné ryby chytat. Jak? Ideálně na zig rig, což je až několik metrů dlouhý návazec, s pomocí kterého prezentujeme nástrahu ve vodním sloupci. Jak tady ale přilákat kapry? Řešením může být chytré krmení od české firmy MIKBAITS.

 

Krmení do sloupce MIKBAITS Zig Mix

Tohle je velmi populární krmení do letních veder od české firmy MIKBAITS. Jde o speciální krmnou směs, která má fantastické vlastnosti právě při letním lovu kaprů, kteří se drží vysoko nad dnem. Proto není divu, že jej rybáři tak rádi používají při chytání na zig rig. Krmení MIKBAITS Zig Mix je k dostání na e-shopu Chyť a pusť za super cenu.

Co tohle krmení umí? Směs je vymyšlena tak, aby po vhození do vodního prostředí vytvořila „nepřehlédnutelný mrak“ z drobných částic. Ten princip je jednoduchý: Ve chvíli, kdy krmná raketa s krmením Zig Mix dopadne na hladinu, tak se vytvoří obrovský flek na hladině, který začne pomalounku klesat do vodního sloupce.

Toto krmení totiž obsahuje celou řadu drobných částic, které jen velmi pomalu klesají vodním sloupcem. Takže krmení se krásně „vznáší“ ve vodě několik metrů nad dnem, tudíž láká ryby do okolí nástrahy, kterou máme nastraženou na zig rig ve vodním sloupci.

Toto krmení od české firmy MIKBAITS je skutečně nepřehlédnutelné. Proč? Protože firma jej vyrábí ve dvou reflexních barvách. Rybáři si mohou vybrat buďto žluté krmení na kapry do sloupce, anebo červené. S ani jednou barvou rybář neudělá chybu, protože tyto barvy jsou velmi kontrastní, takže jdou skvěle vidět i ve špinavé vodě s vysokým obsahem vodních řas. Palec nahoru!

 

Pro přípravu je dobré použít tekutou potravu

Jak připravit toto krmení pro lov na zig rig? Ideální je ho udělat co nejvíce řídké, aby se opravdu dlouho drželo ve vodním sloupci. Někteří rybáři pro přípravu tohoto krmení používají vodu, ideálnější variantou je ale tekutá potrava. Proč?

S tekutou potravou toto krmení taky uděláme krásně řídké, ovšem dodáme mu jednu zásadní vlastnost – krásnou vůni. Takže krmení nejenže bude lákat drobnými částečkami, výrazným zbarvením, ale také koncentrovanou pachovou stopou. A tohle všechno potřebujeme, abychom dokázali zaujmout i pasivnější kapry.

Jakou tekutou potravu použít? Co třeba vyzkoušet tekutou potravu od MIKBAITS ve 300 ml baleních? Tyto tekuté potravu mají nádhernou konzistenci a výraznou vůni, takže pro přípravu krmení na kapry do sloupce jsou naprosto ideální. Aby spotřeba těchto tekutých potrav nebyla nikterak drastická, je možné tekutou potravu ředit s vodou. I tak ale bude krmení mnohem silněji vonět, takže bude spolehlivě lákat ryby k nástraze na zig rig.

Pokud si chcete zachytat i za hodně velkých veder, vyzkoušejte si zhotovit krmení do sloupce, aby byla vaše šance na letní úlovek ještě větší. Krmení MIKBAITS Zig Mix je k dostání na e-shopu Chyť a pusť za super nízkou cenu.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -