DomůNovinkyOpilí rybáři byli agresivní na porybné i policisty. Problémem byl taky nepořádek

Opilí rybáři byli agresivní na porybné i policisty. Problémem byl taky nepořádek

- Reklama -

Rybáři z Mělníka informovali o kontrole na tamních svazových revírech. Členové rybářské stráže spolu s policisty řešili hned několik porušení pravidel, což skončilo zadržením povolenek a pokutami. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

O společné kontrole informovala mělnická rybářská organizace. Celkem 218 rybářů zkontrolovala rybářská stráž při kontrole mělnických svazových vod, která probíhala od pátečního odpoledne 22. července do sobotních ranních hodin.

 

Opilí rybáři vyhrožovali porybným i policistům

V pátek přes den rybářská stráž řešila několik přestupků na místě dohodou, k tvrdším opatřením pak musela sáhnout v sobotu v noci. Rybářská stráž celkem zadržela 8 povolenek, kdy rybáři kvůli silné opilosti nereagovali na záběr, chytali mimo povolenou dobu nebo měli „nemírové“ nástražní ryby.

„Všichni, kterým byla povolenka zadržena, byli navíc silně pod vlivem alkoholu,“ uvedla mělnická organizace. Kromě porušování „rybářský pravidel“ rybáři nedodržovali ani další zákony. Policisté tak při kontrole rozdali 7 pokut za nepořádek, který rybáři měli na místě. Navíc, 2 rybáři byli agresivní jak na porybné, tak na policisty.

Kromě toho všeho rybářská stráž pak ještě našla neoznačenou řízkovnici, ve které byly nástražní rybičky. Porybní tyto rybičky pustili zpátky na svobodu do revíru. „Majitel si ji může po popsání místa a zavolání vedoucímu rybářské stráže vyzvednout,“ vyzývají mělničtí rybáři.

 

Zdemolovaná lovná místa

Mělnická organizace pak upozornila ještě na jeden nešvar. Rybáři uvedli, že někteří měli na místě pokácené stromy nebo zničenou vegetaci, a to zejména proto, aby měli kde zaparkovat auto. K tomu je třeba připočíst i ohniště, nepořádek, a v neposlední řadě také výkaly, které někteří rybáři pořád po sobě nejsou schopni zahrabat do země.

Mělnická organizace pak uvádí, že právě tohle chování je důvodem, proč si obce nebo majitelé pozemků vynucují zákazy. „Každý druhý rybář si myslí, že zaplacením povolenky si koupil právo vlastnit na víkend, nebo týden, kus pozemku, který si zrovna vybral a někdo jiný to pak po něm bude dávat dohromady,“ zlobí se mělničtí rybáři.

 

Pytláci v Mladé Boleslavi

Rybářská stráž má práci ale i na jiných revírech. Například v Mladé Boleslavi rybářská stráž zadržela dvojici pytláků, která nelegálně rybařila na Jizeře u Podlázek. Porybní pak potřebovali pomoci od městských strážníků. O případu informoval portál iboleslav.cz na sociálních sítích. 

„Poskytli jsme asistenci rybářské stráži při zjišťování totožností dvou mužů chytajících bez oprávnění ryby. Zjištěné totožnosti byly předány rybářské stráži k jejich dalšímu řešení,“ řekl zmíněnému portálu ředitel městské policie Tomáš Kypta.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

6 KOMENTÁŘE

    • „Poskytli jsme asistenci rybářské stráži při zjišťování totožností dvou mužů chytajících bez oprávnění ryby“. Papíry neměli ,normální pytláci.

  1. Je jen ukázka ignorace zákonů a vyhlášek.Dokud budou za hrdiny pokládáni lidé bez respektu k výše uvedenému, tak se nic nezlepší.Bez milosti vyloučit se svazu a výbavu předat kroužkům mládeže.

  2. Co dodat, kvůli takovým bordelarum trpí ostatní rybáři, a agresivní jednání vůči stráže by se mělo srovnat na místě nasekanim na zadek, aby si to už pamatovali jak se mají chovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -